Erste Liga: a DVTK hétgólos meccsen verte a Ferencvárost

2017.10.09. 22:08
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a DVTK idegenben 5–2-re legyőzte a Ferencvárost.

Eleinte úgy tűnt, a DVTK sima győzelmet arat. Peter Sakaris megszerezte a vezetést a 17. percben, majd a második játékrészben kettőre nőtt a miskolciak fórja Vas János révén. Egy perccel később azonban szépített a Fradi Preston Shupe találatával (35. és 36. perc).

A harmadik harmadban a Ferencváros utolérte a Jegesmedvéket: Virág Tamás egyenlített a 43. percben. A Fradi lendülete azonban itt megtört: a 49. minutumban ismét a DVTK vezetett Láda Balázs góljával, majd az 50. percben Láda duplázott (2–4). Nem sokkal a vége előtt még Magosi Bálint is bevette a hazai ketrecet, így a diósgyőriek 5–2-re győztek, és átvették a vezetést a tabellán.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

Ferencváros–DVTK 2–5 (0–1, 1–1, 1–3)
Pesterzsébet, 217 néző. V: Németh M., Soós, Berkesi, Váczi
FERENCVÁROS: Sevela – Hietamäki, Owen (1) – Jaborník, Korbuly – Jászai, Lakatos – Lengyel, Tóth Renátó, Dubek, Fliszár, Szappanos – Könczei (1), Virág T. 1, Rafaj – Németh A. (1), Shupe 1, Tendler – Bödök, Kovács V., Farkas L. Edző: Greg Lindqvist
DVTK: Kiss B. – Leppänen, Rusk (1) – Láda 2, Rantanen (1) – Vojtkó, Joe – Gőz
Miskolczi, Galanisz, Magosi B. 1 – Tóth A., Vas J. 1 (1), Sakaris 1 (1) – Pavuk (2), Kulmala, Tóth G. – Köllő, Bernáth, Albert. Edző: Mikael Tisell
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Szakács Ferenc (másodedző):
– Az első harmadban nagy volt a hajtás, sokat korcsolyáztak a csapatok, és buta gólt kaptunk. A másodikban pedig elveszítettük a korongot a sarokban. Az egyenlítés után túl sokszor kerültünk emberhátrányba. Nem érzem, hogy háromgólnyi lett volna a különbség.
Mikael Tisell: – Kicsit tartottunk a meccstől, mert sokat játszottunk rövid idő alatt, úgyhogy bármilyen győzelmet aláírtunk volna. A Fradi otthon sokkal jobb, nagyon keményen dolgozik, és nehéz legyőzni. Az emberelőnyös játékunk hullámzó volt az elmúlt időben, de most jól működött, ráadásul szép találatokat szereztünk.

1. DVTK Jegesmedvék 8 6 1 1 29–13 +16 20
2. MAC Budapest 8 6 2 34–15 +19 18
3. Ferencváros 7 5 2 33–21 +12 15
4. Újpest 8 5 3 21–19 +2 15
5. Fehérvári Titánok 7 3 1 3 24–32 –8 10
6. Csíkszereda 7 3 4 19–19 0 9
7. Corona Brasov 7 2 1 4 22–24 –2 7
8. Dunaújvárosi Acélbikák 8 2 6 18–29 –11 6