Erste Liga: ferencvárosi csúcsbeállítás a Vasas kárára

2018.11.02. 21:31
Az újabb győzelem mellett a csúcsbeállításnak is örülhetnek a ferencvárosiak (Fotó: Facebook.com/fradihoki)
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Ferencváros beállította a MAC veretlenségi csúcsát, a Brassó szétlövésben verte meg a Fehérvárt, győzött a DEAC, a Gyergyó, és az Újpest is.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

FTC-Telekom–Schiller-Vasas HC 3–2 (2–2, 0–0, 1–0)
Pesterzsébet, 400 néző. V: Loicht (osztrák), Kormos, Riecken (osztrák), Vincze
FTC:
Pleszkán – Boros, Rantanen – Hegyi Á., Sarcia – Jászai, Pozsár – Lengyel – M. Fitzgerald, Nagy G., TÓTH A. 1 – Tóth Gergő, Tóth Renátó (1), WALLS 1 – Farkas L., PAVUK 1, Tóth Richárd – Hardi R., Roczanov. Edző: Fodor Szabolcs
VASAS: TÓTH K. – Bukor R., Inglis – Surányi, Tornyai – Oroszi, Seregély – Bálint T., Kováts M. – Csíki A., Schmál, Turbucz – Czakó, Pápa, Szlama – BÖDÖK 1, Fliszár 1, GÁGYOR (1) – Lőczi, Székely Mádai G., Varga T. Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Fodor Szabolcs:
– Nagyon jól kezdtünk, túl hamar is jött az első két gólunk, tudat alatt azt gondolhatták a srácok, ez a meccs már megvan. De a Vasas harcolt, rengeteget dolgozott, és visszajött a meccsbe – a győzelmünk kulcsa az volt, hogy az utolsó harmad első tíz percében óriási elánnal küzdöttünk, a győztes gólt is akkor sikerült belőnünk.
Ladányi Balázs:
– Négy perc után már kettővel ment a Fradi, akkor nem gondoltam volna, hogy fel tudunk állni a pofonból, de helyén volt a szívünk, onnantól minden egyes korongért megharcoltunk. Büszke vagyok a srácokra, mert remekül küzdöttek, rengeteget dolgoztak és korcsolyáztak. Ilyen eredményre nagyon sok csapat büszke lenne a Ferencváros otthonában.

Szoros meccsen, minimális különbséggel győzött a Vasas ellen a listavezető Ferencváros a pesterzsébeti Jégcsarnokban: az első harmadban ugyan öt perc alatt két gólra meglépett a hazai gárda, ám meglepetésre a sereghajtó vendégek a játékrész végére egyenlítettek.

A középső harmad nem hozott újabb gólt, míg a záró 20 perc elején a bajnoki éllovas Tóth Adrián góljával újfent előnybe került, s ezt már meg is tartotta a mérkőzés végéig.

Ez azt jelenti, hogy a Ferencváros szeptember közepe óta veretlen, s sorozatban 16. mérkőzését nyerte meg – amivel beállította az ebben a szezonban már a Tipsport Ligában szereplő MAC Újbuda vonatkozó csúcsát.

Corona Brasov (román)–Fehérvári Titánok 3–2 (0–1, 1–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Brassó. V:
Mihai, Crisan, Bandi (románok)
BRASSÓ:
Tőke – Carlson, PERETYAGIN (2) – DOROFEJEV 1 (1), Bors H. – Boriszenko, Nagy I. – Mihály E., Bíró O. – Lidhammar, TENDLER 2, Gliga – Bahensky, Tranca (1), Péter B. – Mihály Árpád, Molnár Zsombor, Bíró G. – Vasile, Molnár Zoltán, Bíró M. Edző: Greg Lindqvist
TITÁNOK:
GYENES – LÁDAY (1), Beukeboom – SÁNDOR F. 1, Szabó B. (1) – Kiss R., Reiter A. – Vas Márk, Erdély B. – Kiss Patrik, Bennett, Mihály Ákos – Balogh B., Császár 1, Madácsi (1) – Mazzag, Almási, Dézsi – Buzás, Hamvai Edző: Kiss Dávid
Kiállítások:
8, ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Császár)
Kapura lövések:
47, ill. 32
Greg Lindqvist:
– Sok meccset játszottunk az elmúlt napokban, fáradtak voltunk, ez látszott is a csapaton. Elégedettnek kell lennünk a két ponttal, mert egy nagyon keményen harcoló Fehérvárt győztünk le!
Kiss Dávid:
– Büszke vagyok a csapatomra, keményen küzdöttünk, egyetlen percre sem adtuk fel. Próbáltuk a lehető legjobbunkat nyújtani, szétlövésig húztuk a meccset a fáradt Brassó ellen, és bár megvoltak a lehetőségeink, a végén be kellett érnünk az egy ponttal.

Hokiklub Budapest–Gyergyói HK 2–3 (1–1, 1–0, 0–2)
Tüskecsarnok, 304 néző. V: Juhász, Gangel, Árkovics G., Kövesi
HOKIKLUB:
Kiss B. – Orbán A., Szécsi – Csíki Z., Lakatos – Jancsó, Lévai – Vajda, Bernáth – Petres 1, Sátek (1), SZAPPANOS (1) – Egyed M., Horváth B., Szűcs I. – Albert T. (1), GODÓ 1, Németh Á. – Berendi, Izsák, Köllő. Edző: Dusan Kapusta
GYERGYÓ:
GORJACSEVSZKIH – Jezsov (1), GÓGA 1 – Kozma (1), Orbán Sz. (1) – Ferenc, Nagy Cs. – Pál Zs. – Constantin, Pesztunov, Tomanek – Péter Zs. 1, Vesutkin (1), VOROBJEV 1 – Barabás, Benedek, Csergő (1) – Daradics, Elekes, Sára. Edző: Vitalij Donika
12, ill. 14 perc + végleges fegyelmi (Pesztunov)

DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 6–2 (1–0, 3–0, 2–2)
Debrecen, 550
néző. V: Nagy A., Soós D., Herczeg, Sipos
DEAC: Hetényi Z. – Antal A., Behal – Vuorijärvi, KOVÁCS B. Z. 2 – Hetényi P., Berta – Erdei Z. – HÁRI N. (2), Kulesov, NÉMETH A. 1 (1) – Novotny (2), TURCOTTE 1 (4), IZACKY 2 – Salló B., Molnár D., Silló – Szokolov, Márton, Vincze P. T. Edző: David Musial
DAB: Sevela – Jaborník, Léránt – Mestyán, Franssila – Erdélyi, Hruby – Hüffner, Makovics – Nagy M. 1, Turtiainen, Uski – Huovinen, Tóth Gergely, Török – Azari, Dubek (1), Iossafov 1 – Borbás, Németh P., Saluga. Edző: Antti Karhula
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Kapura lövések: 43, ill. 29
David Musial: – Rengeteget korcsolyáztunk és odatettük magunkat, ez az agresszivitás meglepte az ellenfelet. A palánk meghibásodása a harmadik harmadban kizökkentett minket a ritmusból, három perc alatt két gólt kaptunk, de rendkívül értékes győzelmet arattunk, ez nem három pontot ér, hanem legalább hatot!
Antti Karhula: – Az első tíz percben aludtunk, örülhettünk, hogy megúsztuk egy kapott góllal. Utána felpörögtünk, de a második harmadban gyermeteg hibák miatt elúszott minden. A végén próbáltunk szépíteni a helyzetünkön, mentünk becsülettel, de már nem volt hit a csapatban.

EV Vienna Capitals II (osztrák)–Újpesti TE 1–5 (1–1, 0–3, 0–1)
Bécs, 147 néző. V: Varjú, Pálkövi, Kis-Király, Berkesi
VIENNA:
Myllykoski – Satmark, S. Wolf – Pallierer, Saari – Hedberg, Piff – P. Antal (1), Bauer 1, HILTUNEN (1) – Grosslercher, Kittinger, Reyn – A. Maxa, Ranftl, Rohm. Edző: Santeri Heiskanen
UTE: Duschek – Huba (1), SZALLER (2) – Kiss Philip, Rusk – Varga A. 1, Kovács A. – Pokornyi – Hebar, Sikorcin, ROPRET (1) – CSÁNYI 2 (1), STEFISHEN 1 (2), Benk 1 – Kocsis, Nemes, Szalma – Gálos, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 17 perc + 10 perc fegyelmi (Kittinger, Saari), ill. 11 perc + 10 perc fegyelmi (Stefishen)
Kapura lövések: 28, ill. 48