Erste Liga: az Újpest 5, a Fradi 8 gólt vágott otthon

2018.10.08. 22:29
A jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján a Gyergói HK hosszabbításban 4–3-ra nyert a listavezető Csíkszereda otthonában

A gyergyóiak jól kezdtek Csíkszeredában, hiszen Roman Tománek kettős emberelőnyből, Péter Zsolt pedig emberhátrányból is betalált (0–2). A második harmad végén ébredt a házigazda, a 39. percben Bíró Tamás használt ki egy fórt, majd Részegh Tamás is betalált a szünet előtt, sőt, Becze Tihamér 47. percben szerzett gólja már csíkszeredai előnyt jelentett (3–2). Az 50. percben az újabb vendég kettős emberelőny végén Makszim Vesutkin egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, amelynek az ötödik percében újra ő volt eredményes (3–4).gyergyóiak jól kezdtek Csíkszeredában, hiszen Roman Tománek kettős emberelőnyből, Péter Zsolt pedig emberhátrányból is betalált (0–2). A második harmad végén ébredt a házigazda, a 39. percben Bíró Tamás használt ki egy fórt, majd Részegh Tamás is betalált a szünet előtt, sőt, Becze Tihamér 47. percben szerzett gólja már csíkszeredai előnyt jelentett (3–2). Az 50. percben az újabb vendég kettős emberelőny végén Makszim Vesutkin egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, amelynek az ötödik percében újra ő volt eredményes (3–4).

A Ferencváros szenzációs rajtot vett a brassóiak ellen, hiszen 74 másodperc elteltével Myles Floyd Fitzgerald megszerezte a vezető gólt, a 3. perc végén pedig Roczanov Dezső is betalált (2–0). A kilencedik percben Braden Walls kettős emberelőnyből volt eredményes, Dósa Krisztián pedig a szimpla fórnak vetett véget, de a csereként a kapuba érkező Polc Patrik számára sem alakult jobban a meccs eleje, hiszen Pavuk Attila és Walls is gólt szerzett, és még mindig csak 10 perc 10 másodperc ment le (6–0)! Ezt követően kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a gól nélküli második harmad után egészen a 42. percig kellett várni az újabb találatra, Nagy Gergő használta ki a kettős létszámfölényt, majd Walls szerezte meg saját maga harmadik gólját, beállítva a 8–0-s végeredményt.

A DEAC Dominik Novotny 18. percben szerzett góljával előnybe került ugyan az Újpest vendégeként, ám a házigazda a 28. percben előbb Andrej Hebar, majd Anze Ropret révén használt ki gyorsan egy-egy emberelőnyt (2–1). Még fel sem ocsúdhattak a szurkolók, máris (20 másodperc elteltével) jött az egyenlítés, Kovács Bronson révén, de a harmadot így is újpesti előnnyel zárták a felek, az utolsó percben Kocsis Ferenc volt eredményes (3–2). A záró felvonás elején pedig Hebar újabb gólt szerzett, s bár Hugo Turcotte egyre felhozta még az övéit, Csányi Karol találata mindent eldöntött (5–3).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 3–4
(0–1, 2–1, 1–1, 0–1) – h. u.
Csíkszereda, 1800 néző. V: Csata, Sikó, Rédai (mindhárom romániai), Crisan (román)
CSÍKSZEREDA: Ónodi – Bjelov (1), Papp Sz. – Farkas T., Sulakov – Gecse, Salló A. – Győrfy, Becze T. 1, RÉSZEGH T. 1, Valchár (1) – Panov, ROKALY SZ. (1), Taratuhin – Antal Zs. (1), Bíró T. 1, Fodor Cs. – Egyed R., Rokaly N., Sándor Z. Edző: Leo Gudas
GYERGYÓ: Ruczuj – Góga, Nagy Cs. (1) – Kozma (1), Orbán Sz. – Ferenc, Vaszilcsenko, TOMANEK 1 (1), VESUTKIN 2, Vorobjov (1) – Csergő, Pesztunov, Sára – Barabás, Constantin (1), PÉTER ZS. 1 – Benedek, Daradics, Timaru. Mb. edző: Anatolij Donika
Kiállítások: 14, ill. 22 perc
Leo Gudas: –
Nem voltunk elég fegyelmezettek, ez rengeteg energiánkat elvitte. Ezen, illetve az előnyös játékunkon változtatnunk kell, ellenkező esetben sok jóra nem számíthatunk.
Anatolij Donika: – Nagyszerű a körítés, amelyet a szurkolók teremtenek itt, Csíkszeredában, és ehhez párosul egy jó csapat is, ezért különösen örülök, hogy nyerni tudtunk ezen a nagyon fontos meccsen.

FTC-TELEKOM–CORONA BRASOV (romániai) 8–0
(6–0, 0–0, 2–0)
Pesterzsébet, 315 néző. V: Kincses, Nagy A., Muzsik, Soltész
FTC: ARANY – RANTANEN (3), Boros (1) – HEGYI Á., Dósa 1 – KARMENIEMI (2), Jászai, Tóth Renátó, Tóth A. (2), Nagy G. 1 (1), M. Fitzgerald 1 (1) – WALLS 3, Switzer (2), Rafaj – Pavuk 1, TÓTH RICHÁRD (2), Farkas L. – Tóth Gergő (1), Roczanov 1, Hardi R. Edző: Fodor Szabolcs
BRASSÓ: Tőke (Polc) – Clarke, Peretiagin – Carlson, Cescon – Bors H., Nagy I. – Bíró O., Gajdó, Gliga, Lidhammar, Tendler – Mihály Árpád, Molnár Zsombor, Tranca – Boriszenko, Péter B., Zsók – Bíró G., Bíró M., Molnár Zoltán. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 4 perc, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Nagy I., Clarke)+végleges fegyelmi (Nagy I., Clarke)
Fodor Szabolcs: –
Gyorsan kezdtünk, tudtuk, hogy a Brassó előző nap is játszott, szerettük volna meglepni. Tíz perc alatt eldőlt a meccs, de a második harmadunk nem tetszett.
Greg Lindqvist: – A Fradi gyorsabb, erősebb, jobb és fegyelmezettebb volt. Két lövésből két gólt kaptunk, talán már akkor kapust kellett volna cserélnem, de nem ez döntött, hiszen annyi buta kiállítást csináltunk… Az én felelősségem, ahogy a légiósaink teljesítenek.

ÚJPEST–DEAC 5–3 (0–1, 3–1, 2–1)
Megyeri út, 339 néző. V: Haszonits, Rencz, Pálkövi, Kövesi
ÚJPEST: Sila – Huba (1), Szaller (1) – Fekete B., Kiss P. J. – Varga A., Pokornyi, Csányi 1, Sikorcin, Benk – ROPRET 1 (1), Nemes (1), HEBAR 2 (2) – Szalma, KOCSIS 1, Sági – Horváth Á., Kovács A., Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán
DEAC: Hetényi Z. – KOVÁCS B. Z. 1 (1), Vuorijarvi (1) – Antal A., Behal – Berta, Hetényi P. – Erdei, Izacky, Novotny 1, TURCOTTE 1 (1) – Németh A., Hári N., Kulesov (1) – Molnár D., Silló, Vincze P. T. – Márton, Szokolov, Salló B. Edző: Dave Musial
Kiállítások: 18, ill. 20 perc
Szilassy Zoltán: –
A hétvégén sokat foglalkoztunk a fórjátékkal, van, amikor ez jól sül el, most háromszor is betaláltunk így. Az első harmadunk sem volt rossz, csak akkor még nem csináltunk elég forgalmat a kapu előtt – utána viszont elvégeztük a piszkos munkát.
Dave Musial: – Szoros meccs volt, jól hokiztunk. Az Újpestnek jó csapata van, de a sajátomra is büszke lehetek, mert a legjobbunkat adtuk, csak sajnos az emberhátrányos védekezésünk nem működött ezúttal.

1. Csíkszereda 12 9 1 1 1 67–39 +28 30
2. Ferencvárosi TC 12 6 4 2 55–27 +28 28
3. DEAC 11 6 1 2 2 40–29 +11 22
4. Dunaújvárosi Acélbikák 10 6 4 44–27 +17 18
5. UTE 9 4 2 2 1 40–25 +15 18
6. Corona Brasov 11 5 1 5 31–34 –3 17
7. Gyergyói HK 10 2 1 2 5 29–34 –5 10
8. Fehérvári Titánok 9 2 2 5 24–34 –10 10