Elherdálta előnyét az FTC, a Dab. Docler és a kis Volán is

2010.10.10. 21:22
Sevela csereként állt be az újvárosi kapuba, de nem tudta megakadályozni a vereséget (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A jégkorong Mol-liga vasárnap esti mérkőzésein többgólos hátrányból tudott fordítani a jeget győztesen elhagyó Miskolci JJSE, a Brasov és a Steaua Rangers is.

A Miskolci Jegesmedvék hazai pályán már 1–4-re álltak a fehérvári farmcsapattal szemben, amikor felébredtek: még a második harmad végéig egyre csökkentették a hátrányt, az utolsó négy és fél percben pedig háromszor is betaláltak. A mérkőzésen az 53 percnyi kiállítást összeszedő vendégek igencsak elégedetlenek voltak a játékvezetőkkel, Kóger István edző be is jelentette: panaszt tesz a bírók ellen.

Az FTC-Orangeways kitűnően kezdett a brassóiak ellen, de hiába vezetett 2–0-ra és 3–1-re is, a meccs utolsó négy gólját a vendégek szerezték.

Szintén hiába volt a dunaújvárosi előny Bukarestben: az Acélbikák 19 perc után 4–1-re vezettek, mivel Jevgenyij Jemeljanyenko gyors vezető góljára Magosi, Metcalfe majd kétszer Galanisz Nikandrosz választolt – az újvárosi 88-as ráadásul egyszer emberhátrányból talált be.

Alighanem a mérkőzés kulcspillanata volt, mikor a Steaua 23 másodperccel a második Galanisz-gól után szépített Ioan Timaru találatával, másfél perc múlva pedig Butochnov tovább csökkentette a román csapat hátrányát. A 46.-47. percig még így is tartotta az egygólos vezetést az Újváros, de ekkor Piszarenko és Georgescu 21 másodperc alatt megfordította az állást. Georgescu második gólja az 53. percben már sorsdöntő volt, a Dab. Docler már csak szépíteni tudott, Magosi Bálint révén.

A kanadai táblázaton két miskolci légiós, Martin Saluga és Joshua Bonar áll az élen 26-26 ponttal, s azonos mutatóval (11+15). A harmadik a csíkszeredai Vaclav Novak 24 ponttal (9+15). A legjobb magyar a Jegesmedvék honosított támadója, Dubek Vladimir 19 ponttal (7+12).

A kapusok rangsorának élmezőnye: 1. Rajna Miklós (Vasas) 93,64 százalék, 2. Kiss Tamás (Vasas) 93,61, 3. Peter Sevela (Dab.Docler) 93,31. A büntetettek listáját a ferencvárosi David Vychodil vezeti 73 perccel a miskolci Matt Waddell (69 perc) és az újpesti Németh Péter (64 perc) előtt.

JÉGKORONG MOL-LIGA

STEAUA RANGERSDAB.DOCLER 6–5 (2–4, 1–0, 3–1)
Bukarest. V: Popescu, Toporceanu, Trandafir (mindhárom román)
STEAUA: Catrinoi – Flueras, Piszarenko 1, Lupascu (1), Butocsnov 1, Zabludovszkij (2) – Lusneac (1), Jemeljanyenko 1, Nicolescu (1), Timaru 1, Georgescu 2 (1) – Kostandi, Mastaleriu, Irimia, Munteanu (1), Pascaru – Stefan, Marcus, Tapu, Mihailescu. Edző: Nelu Alexe
DAB: Becze Z. (Sevela) – Pozsgai, Tőkési, Metcalfe 1, MacSweyn (1), Magosi 2 – Lencsés, M. Varga, Azari, Galanisz 2, Kiss Á. (1) – Martinka, Kiss D. (1), Papp V., Szilassy, Pavuk – Jonkl. Edző: J. P. MacCallum
Kiállítások: 10, ill. 14 perc

FTC-ORANGEWAYSFENESTELA 68 BRASOV (romániai) 3–5 (3–1, 0–2, 0–2)
Pesterzsébet, 400 néző. V: Babics, Kincses, Németh M.
FTC: Budai – Tolkunov, Vychodil (1), PETERDI 1, Gavriljuk, Feil (1) – MAMICS, Eade (2), Majoross (1), BORBÁS 1, Kiss G. – Székely Mádai, Barabás, Jánosi, Nagy L. (1), Borsos 1 – Dancsfalvi, Galló. Edző: Hakan Nygren
BRASOV: POLC – Kaljuste, Filip 1 (1), ANTAL 1 (2), Pál Z. 1, SZŐCS (1) – ADORJÁN (1), Dávid A., ZSÓK 1, Nyerges (1), Kertész – Nagy Cs., Laczkó A., Lőrincz 1, Bálint, Imecs – Szőgyőr. Edző: Antal Előd
Kiállítások: 14, ill. 20 perc
Hakan Nygren: – Borzasztó csalódott vagyok! Nem értem, hogy játszhatunk ennyire gyengén, ilyen sok hibával. Az első harmad után szinte mindent elrontottunk.
Antal Előd: – Tartalékos csapattal álltunk ki, emiatt az elején benne volt a félsz a fiúkban, de aztán az első harmad után sikerült rendet tenni a fejekben, és megfordítani a mérkőzést.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–SAPA FEHÉRVÁR AV19 6–4 (1–1, 2–3, 3–0)
Miskolc, 400 néző. V: Varjú, Soós, Berkesi
MISKOLC: Gyenes (Duschek) – Gőz, Láda B., Dubek (1), Rafaj, Saluga 1 – Egri G. (1), WADDELL 1 (2), BONAR 1 (3), Szilágyi, BARTZEN 1 (1) – Láda P., Urbán, Kis A., Korpos, SIJKA 2 – Orosz, Dányi. Edző: Robert Dever
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Hetényi P., Ondrejcík, Hajós, Kiss D., Kovács V. 1 – Balogh B. (1), Ozsváth, Németh Á. (1), Horváth D., Szabó A. 1 – Varga A., Farkas, MERETEI 1, Reiter 1, TÓTH A.(2) – Árkovics, Dósa, Tóth G. Edző: Kóger István
Kiállítások: 10, ill. 33 perc+végleges fegyelmi (Hetényi P.)
Robert Dever: – Nem játszottunk jól, de az a lényeg, hogy nyertünk. Fontos három pontot szereztünk.
Kóger István: – A játékvezetők fosztottak meg minket a pontszerzéstől. Működésük ellen panaszt fogok tenni.

HSC Csíkszereda–Vasas HC 3–0 (1–0, 0–0, 2–0)

Csíkszereda, 1200 néző. V: Lascar (román), Máthé, Péter V.

HSC: KOZUCH – Sprencz, Papp Sz., Sikorcin, Virág Csanád, MOLNÁR ZSOLT – Góga 1, HRUBY (1), MOLNÁR ZSOMBOR, HURTAJ 1 (2), Novak 1 (1) – Nagy I., Flinta, Mihály E. (1), PÉTER L., Moldován – János, Bíró T., Petres, Becze T. Edző: Charles Franzén.

VASAS: Rajna – Kangyal, Nagy R., Pavlis, Sabol, Szappanos – Szirányi, Svasznek, Somogyi, Popovics, Gröschl – Bereczki, Berta, Gergely Cs., Fodor Cs., Strenk. Edző: Risto Kurkinen.

Kiállítások: 8 perc+10 perc fegyelmi (Nagy I.), ill. 12 perc

Charles Franzén: – Az első harmadban rosszul játszottunk, de szerencsére lőttünk egy gólt. A második harmadtól aztán az történt a jégen, amit mi akartunk, igaz, a gólok csak az utolsó játékrészben jöttek. Örülök a sikernek, a fiúk kitettek magukért.

Risto Kurkinen: – Annak ellenére, hogy a fiúk a lehető legjobbat hozták ki magukból, kikaptunk. Szoros, fizikailag is megterhelő, kemény mérkőzés volt. A második gól után már kevés esélyünk volt az egyenlítésre, mivel többet játszottunk emberhátrányban, mind egyenlő felállásban. Ez viszont nem jelenti azt, hogy az ellenfél nem érdemelte meg a győzelmet.

1. Csíkszereda  14 9 3 -  2 72–24  33
2. Miskolc  13 8 1 1 3 64–42  27
3. DAB  13 7 1 1 4 63–35  24
4. Vasas  14 7 1 1 5 51–34  24
5. Brassó  12 5 -  3 4 37–39  18
6. FTC  12 5 -  1 6 49–45  16
7. Steaua  12 3 1 2 6 43–55  13
8. Fehérvár farm  13 3 2 -  8 40–73  13