Egygólos Volán-vereség Ljubljanában

2010.10.03. 20:25
Sofron István ismét eredményes volt, de a Volán pont nélkül maradt a fordulóban (Fotó: Tumbász Hédi – NS-archív)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 8. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 Ljubljanában egygólos vereséget szenvedett az Olimpija vendégeként.

Az előző fordulóban hazai pályán a listavezető Salzburg elleni 2–1-es győzelemmel a holtpontról és a tabella utolsó helyéről elmozduló fehérváriak kapujába a vasárnapi összecsapásra visszatért az eddig sérülés miatt hiányzó Tommi Satosaari. A győztes csapaton ne változtass logika alapján Hetényi Zoltánnak illett volna megkapnia a bizalmat, de Ulf Weinstock vezetőedző úgy gondolta: ráfér egy kis pihenő a fiatal játékosra, aki alaphangon egyébként is második számú kapusnak számít Fehérváron.

A ljubljanai mérkőzés elején rögtön kétszer is emberhátrányba került a Volán, de sikerrel védekezte ki az ellenfél támadásait. Ugyanez nem sikerült a házigazdáknak: első fórját másfél perc alatt Sofron István révén gólra váltotta a fehérvári együttes. Sajnos a válasz sem késett soká: a következő hátrányt már nem tudta kivédekezni a magyar csapat – Erik Pance lőtte az egyenlítő találatot –, majd Orbán Attila szabálytalansága ért büntetőt, amelyet Tomi Mustonen értékesített, így az első harmad végén a szlovéneknél volt a minimális előny. (2–1)

A második harmadban nagy volt a forgalom a büntetőpadokon – a fehérvári Kovács Csaba és a ljubljanai Jure Stoper kétszer-kétszer is kényszerpihenőre mehetett –, de gólt a fórokból csak a Volán ért el: Ales Kranjc passzából Vas Márton volt eredményes. (2–2)

Nyílt volt mérkőzés a harmadik felvonáshoz érve, de amíg az első játékrész közel kiegyenlített játékot hozott, addig az előnyökből veszélyesebb Volán több veszélyt jelentett a hazaiak kapujára, mint ahányszor Satosaarinak játékba kellett avatkoznia.

A záró játékrészre csupán egyetlen kiállítás maradt, és egyetlen gól: Ziga Pance 57. percben szerzett találata, a mérkőzés egyetlen akciógólja válasz nélkül maradt a fehérvári oldalon, így nyerhető meccsen – de legalábbis olyanon, amelyen a pontszerzés reményében léphetett pályára – maradt pont nélkül vasárnap a Volán. (3–2)

Nyolcadik mérkőzésén ötödik vereségét szenvedte el a Volán, a Ljubljana negyedszer tudott nyerni, harmadszor a rendes játékidőben. A Volán a következő fordulóban pénteken a Klagenfurtot fogadja.

OLIMPIJA LJUBLJANA–FEHÉRVÁR 3–2

EBEL, ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3-2 (2–1, 0–1, 1–0)
Ljubljana, 3000 néző. V: Cervenak (cseh), Sporer, Wurzer (mindhárom osztrák)
LJUBLJANA: Sila – Haakana, Kantee, Sachl, Higgins, Hughes – Cvetek, Berlisk, Mustonen, Golicic, Ropret – Vedlin, Pavlin, E. Pance, Hebar, Z. Pance – Groznik, Kralj, M. Hocevar, Stopar.
FEHÉRVÁR: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Kranjc, Palkovics, Vaszjunyin, Kovács Cs. – Jobb, Ackeström, Benk, Fekete D., Mihály Á. – Maklári, Holéczy, Nagy G., Hegyi II Á.
Gólok: 9:55: Sofron (Ladányi, Horváth A. – emberelőny, 0–1). 12:28: E. Pance (Pavlin, Hebar – ee., 1–1). 13:11: Mustonen (büntető, 2–1). 37:23: Vas M. (Kranjc, Palkovics – ee., 2–2). 56:49: Z. Pance (Pavlin, Vedlin, 3–2)
Kiállítások: 14, ill. 16 perc