Egy lépéssel közelebb a bajnoki címhez

2011.01.20. 20:14
Csupán két dunaújvárosi gól érkezett válaszul a Csíkszereda öt találatára (Fotó: Mirkó István)
A jégkorong Mol Liga döntőjének negyedik mérkőzésén a HSC Csíkszereda 5–2-re nyert a Dab.Docler otthonában, így már 3–1-re vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. A finálé ötödik találkozóját szombaton rendezik Csíkszeredában.

1. HARMAD

A tegnapi mérkőzéssel ellentétben ezúttal a hazaiak kezdték jobban a találkozót – vagy ha úgy tetszik, a Csíkszereda indult be nehezen a döntő negyedik meccsén. A vendégcsapat a második percben kettős emberhátrányba került, a Dunaújváros így a kapujához szögezte, és bár Stanislav Kozuch bravúrjaival jól tartotta magát a Csíkszereda, a negyedik percben mégis hátrányba került. Azari Zsolt Kiss Ákoshoz passzolt a bal oldalon, aki okosan a rövid fölsőbe lőtte a korongot, megszerezve első gólját a rájátszásban. 1–0

Nem kellett sokáig szomorkodniuk a vendégszurkolóknak. A 10. percben Becze Tihamér megindult a bal oldalon, középre centerezett, ahol Petres Magor érkezett, és módosult az állás. 1–1

2. HARMAD

Még 30 másodperc sem telt el a második játékrészből, és az eredményjelző máris 2–1-es Csíkszereda-vezetést mutatott. Góga Attila révén jutottak vezetéshez először a találkozón a vendégek – a hátvéd Kiss találatához hasonlóan balról a rövid fölsőbe húzta a pakkot.

A folytatásban kiegyenlített küzdelmet láthattunk, a vendégek kapuvasat is jegyezhettek, valamint egyszer kettős emberelőnyben is játszhattak, de ellenfelükkel ellentétben nem tudták kihasználni a fórt. A hazai csapat nem követte el ugyanazt a hibát, amit az előző meccsen, nevezetesen, hogy a hajrában pörgette fel az iramot, és még ebben a negyedben egyenlített Virág Tamás révén, aki szerdán is be tudta venni Kozuch kapuját. 2–2

3. HARMAD

Az utolsó játékrész hetedik percében ismét kettős emberfórba kerültek a csíkiek, amit ezúttal már kihasználtak Jozef Hruby óriási találatával. 2–3

A hajrá ezúttal sem a  dunaújvárosiaké volt, akik kétszer is lehozták kapusukat, és a Csíkszereda ezt kétszer is kihasználta. Előbb Petres, majd Virág szerzett üres kapus gólt, kialakítva a 2–5-ös végeredményt. A Csíkszereda ezzel már 3–1-re vezet összesítésben az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban, vagyis már csak egy siker hiányzik neki a Mol Liga megnyeréséhez.

A döntő ötödik – talán mindent eldöntő – mérkőzését a Csíkszereda otthonában rendezik szombaton.

„OTTHON EZ MÉG NAGYON KEMÉNY LESZ!”

JÉGKORONG, MOL LIGA
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA 2–5 (1–1, 1–1, 0–3)

Dunaújváros, 2000 néző. V: Országh (szlovákiai), Németh M., Bedő

DAB: Lindström – Hegyi Á., Pozsgai, Metcalfe, MacSweyn, Magosi – Martinka, M. Varga, Azari (1), Galanisz (1), Kiss Á. 1 – Lencsés, Kiss D., Jonkl, Szilassy, Mestyán – Tőkési, Pavuk, Papp V. (1), Virág T. 1. Edző: J. P. MacCallum
CSÍKSZEREDA: KOZUCH – HRUBY 1, Góga 1, Sikorcin, HURTAJ (4), NOVAK (1) – Papp Sz., Nagy I., Molnár Zsolt, Virág Csanád 1, Moldován – Kósa, Flinta (1), Becze T. (1), PETRES 2, Bíró O. – Sprencz, Mihály E., Molnár Zsombor. Edző: Charles Franzén
Kiállítások: 16, ill. 20 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1, a Csíkszereda javára

J. P. MacCallum: – Kevés gólt ütöttünk, ez volt a különbség. Megvoltak a helyzeteink, ahogy mindig, de ki is hagytuk őket, ahogy mindig, ráadásul Kozuch remekelt. Természetesen nem adjuk még fel, mindig van visszaút.
Charles Franzén:Meglehet, hogy ez volt a párharcban a DAB utolsó hazai mérkőzése, mégsem láttam a játékosok szemében a tüzet. Minden tiszteletem az övék, az is lehet, hogy vissza kell ide jönnünk hetedik meccsre, de szerintem mi vagyunk a jobbak. Az elején az egyenlítésünkkel lehiggasztottuk az ellenfelet, mi önbizalmat gyűjtöttünk, és fordult a kocka: a második harmadban eldönthettük volna a meccset. Ez végül csak két üres kapus góllal sikerült, de otthon be akarjuk fejezni a párharcot.