EBEL: a Fehérvár vereséggel kezdte a felsőház küzdelmeit

2015.02.10. 21:24
A jégkorong EBEL-ben lejátszotta szezonbeli első felsőházi találkozóját a Fehérvár AV19, amely az alapszakaszt magabiztosan megnyerő Salzburgtól 7–3-as vereséget szenvedett.

Vereséggel kezdett a Fehérvár (Fotó: Mirkó István – archív)

A fehérváriak az utolsó előtti fordulóban bebiztosították a helyüket a felsőházban, ahol az alapszakasz első hat helyezettje játszhat a legjobb playoff-helyért.

A bónuszpont nélkül továbbjutó Fehérvár az első fordulóban a Salzburggal találta szemben magát, és a lehető legrosszabbul kezdte a találkozót: az osztrákok az első harmad vége előtt már két góllal vezettek.

A fehérváriak az álmos kezdés után felpörögtek, így az első játékrész végén szépíteni tudtak – Frank Baham pofozta a kapuba a korongot –, majd a második harmadban ki is egyenlítettek Andrew Sarauer találatával.

Aztán a Salzburg újra begyújtotta a rakétákat, zsinórban két gólt is ütött Dan Ratushny csapata, és bár Kóger Dániel góllal nyitotta az utolsó harmadot, a csoda elmaradt, és újabb három osztrák góllal végül 7–3-ra nyert az alapszakasz bajnoka.

Vereséggel kezdte tehát a felsőház küzdelmeit a Fehérvár, amely a következő fordulóban az alapszakaszt a harmadik helyen záró Villach ellen javíthat hazai pályán.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ
1. FORDULÓ

RED BULL SALZBURG (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 7–3 (2–1, 2–1, 3–1)
Salzburg, 1910
néző. Vezette: Kellner (osztrák), Trilar (szlovén), Plattner, Rakovic (mindkettő osztrák)
SALZBURG:
Brückler – Heinrich (1), Trattnig – Sterling 1 (1), Duncan 1 (1), Hughes; Fahey (2), Milam – Rauchenwald, Brucker, Pöck; Kutlak, Pallestrang 1 (1) – T. Raffl (3), Komarek (2), Kristler 2; Welser 1 (1), Walter 1 (1), Beach (1)
FEHÉRVÁR:
Engstrand – Wehrs, Szirányi B. (1) – Banham 1 (2), Sarauer 1 (2), Kóger D. 1 (1); Varga A., Ejdepalm – Marino, Bartalis, Kovács Cs.; Orbán, Boivin – Sárpátki, Erdély, Benk; Hetényi P. – Németh A., Magosi B.
Gólok.
8:47: Sterling (Duncan, Pallestrang, 1–0). 16:11: Kristler (T. Raffl, Fahey, 2–0). 19:25: Banham (Sarauer, Kóger D., 2–1). 20:44: Sarauer (Banham, Szirányi B., 2–2). 34:04: Duncan (Welser, Fahey – emberelőny, 3–2). 38:52: Walter (Heinrich, Sterling, 4–2). 43:22: Kóger D. (Banham, Sarauer, 4–3). 44:19: Kristler (Komarek, T. Raffl, 5–3). 48:13: Pallestrang (T. Raffl, Komarek, 6–3). 56:42: Welser (Walter, Beach, 7–3)