EBEL: túlórás siker, idegenben nyert a Fehérvár

2014.11.23. 19:48
Bartalis István túlórás gólja döntött (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 idegenben szakította meg három meccses nyeretlenségi szériáját, a Dornbirn elleni találkozó két pontjához a túlórában jutott hozzá a fehérvári alakulat.

Benk András góljával már a 4. perc elején vezetéshez jutott a Volán, és előnyét megőrizte a kevés helyzetet, ám annál nagyobb küzdelmet hozó első harmad végjátékáig. Akkor viszont James Arniel egyenlített, majd ugyanő a második felvonás közepén is betalált, így átvették a vezetést a házigazdák, akik jóval nagyobb intenzitással támadtak és több gólveszélyes helyzetet dolgoztak ki.

Emberhátrányos időszakok nehezítették meg a Volán egyenlítési törekvéseit, no meg Bartalis István túl keményre sikerült ütközése, amiért kettő plusz tíz percet mértek ki rá. Az emberhátrányt azonban kivédekezték a fehérváriakat, majd Michael Boivin révén csak egalizáltak. A nagy igyekezetben összejött egy rossz csere miatt kapott két perc, öröm az ürömben, hogy a Volán emberhátrányban is eredményes volt: Andrew Sarauer talált be. Hogy megtörjön a hazai lendület, arról Zdenek Blatny gondoskodott, aki az 56. percben kiegyenlített.

Az eredmény nem változott a harmadik harmad végéig, így jöhetett a hosszabbítás, amelynek az elejét fórban játszotta a Volán, a győztes gólt Bartalis jegyezte. Három vesztes meccs után nyert ismét a Volán.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 3–4 (1–1, 1–0, 1–2, 0–1) – h. u.
Dornbirn, 2820
néző. V: Kellner, N. Nikolic, Plattner, Schauer (mind osztrák)
DORNBIRNER: Lawson – Magnan-Grenier (1), D'Aversa (1), D'Alvise (1), Arniel 2, Grabher Meier (1) – Crawford, Sertich, N. Petrik (1), Blatny 1, Di Benedetto – Lembacher, Jeitziner, Bombach, Feichtner, Desbiens (1) – Putnik, Samardzic, Achermann. Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: Robinson – Varga A. (1), Orbán, Benk 1, Bartalis 1 (1), Erdély – Szirányi B., Wehrs, Marino (1), Sikorcin, Kovács Cs. – Boivin 1 (2), Ejdepalm, Banham (2), Sarauer 1 (1), LoVecchio – Reiter, Tokaji, Vincze, Nemes, Kocsis. Edző: Rob Pallin
Gólok. 3:05: Benk (Bartalis, Varga A., 0–1). 16:22: Arniel (Desbiens, Magnan-Grenier, 1–1). 30:12: Arniel (D'Alvise, D'Aversa, 2–1). 48:18: Boivin (Sarauer, Banham, 2–2). 49:31: Sarauer (Marino, Boivin, – emberhátrány, 2–3). 55:42: Blatny (N. Petrik, Grabher Meier, 3–3). 60:31: Bartalis (Boivin, Banham – emberelőny, 3–4)
Büntetőpercek: 8, ill. 12
Fegyelmi büntetés:
10 perc fegyelmi (Bartalis)