EBEL: tovább robog a Fehérvár, ezúttal Bécsben nyert eggyel

2015.11.22. 18:27
Rajna Miklós nem unatkozott Bécsben: remek egyéni kapusteljesítménnyel járult hozzá a fehérvári győzelemhez (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 bravúros, egygólos győzelmet aratott a Vienna Capitals vendégeként. A Volán a 12. sikerét aratta – megszakítás nélkül a hatodikat –, és a kilencediket a rendes játékidőben.

Alapvetően a túlélésre rendezkedett be az első harmadban a Volán, amelyből a 12 mp-ben állították ki az első játékost, a 13. perc elején pedig már a negyediket. A Vienna emberelőnyökhöz jutva támadásba lendült, de hiába sorozta meg Rajna Miklós kapuját, nem tudta bevenni. Ezzel szemben a túloldalon Christopher Bodo a 8. percben előnyhöz juttatta a vendégeket. Akik nem bírták kibekkelni a szünetig az óriási nyomást, a Vienna fél perccel a harmad vége előtt egyenlített, amikor éppen öt az öt ellen küzdöttek a jégen a felek (1–1).

A második harmadban fegyelmezettebb volt a Volán, nem úgy a Capitals. A bécsiek két kiállítást is begyűjtöttek a hajrában, és a második öt a négy elleni játék során Kovács Csaba révén másodszor is vezetést szerzett a magyar csapat. Ez a felvonás lényegesen kevesebb kapura lövést és kiegyenlítettebb mezőnyjátékot hozott, mint az első (1–2).

Gyors osztrák góllal indult a harmadik harmad, majd mindkét fél elpuskázott egy emberelőnyt. Az 53. percben aztán harmadszor is megszerezte a vezetést a Volán! Ezúttal bátor és határozott egyéni megmozdulás végén Vincze Péter volt a gólszerző, aki az első találatnál még assziszttal iratkozott fel a statisztikába. Fokozódott az addig is erőteljes hazai nyomás, a Volánt beszorították a saját harmadába, még inkább a kapuja elé. Záporoztak a lövések – végül nagyságrenddel lőtt többet a Vienna (55) a Fehérvárnál (18) –, de Rajnával az élen hősiesen védekezett a vendégcsapat, amely 4400 néző előtt megtartotta az előnyét. A végjátékban két fehérvárit is kiállítottak, plusz a bécsi kapus is lekorizott, de ez is kevés volt a harmadszori egyenlítéshez (2–3).

JÉGKORONG EBEL
VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 2–3 (1–1, 0–1, 1–1)
Bécs, 4400
néző. V: Gebei (magyar), Reimer (dán), Jensen (dán), Soós (magyar)
VIENNA: Lawson – Lakos, Fraser, Ferland (1), McLean 1 (1), Whitmore (1) – Milam (1), Iberer, Rotter, Sharp, Gamache – Peter, Fischer, Dzieduszycki 1, Bois, Nödl – Nißner, Hartk, Schiechl, Grosslercher. Edző: Jim Boni
FEHÉRVÁR: Rajna – Martinelli (1), Brocklehurst (1), Kóger, Nagy G., Sárpátki – Orbán A., Wehrs (1), Connolly, Benk, Kovács Cs. 1 – Szaller, Vincze 1 (1), Bodo 1, B. Orban (1) – Szabó K., Kocsis. Edző: Rob Pallin
Kiállítások: 10, illetve 14 perc
Rob Pallin:
– Ezen a mérkőzésen döntő volt a hitünk. Hittünk magunkban, a társunkban, a csapatban. Ebben a ligában ritkán lehet nyerni jó kapusteljesítmény és emberelőnyös gól nélkül. Nálunk játszik a két legjobb kapus a ligában, és ismét fontos találatot értünk el létszámfölényben. Nem szabad keseregni a sérültek miatt, az összes energiámat azokra a játékosokra kell fordítanom, akik pályára léphetnek. Büszke vagyok a srácokra!
Graz–Znojmo 3–0 (2–0, 0–0, 1–0), Klagenfurt–Villach 6–3 (1–3, 1–0, 4–0), Dornbirn–Innsbruck 7–0 (1–0, 1–0, 5–0), Bozen–Salzburg 3–2 – h.u. (0–0, 2–2, 0–0, 1–0), Linz–Olimpija Ljubljana 10–0 (3–0, 5–0, 2–0)

1. Linz 23 13 2 2 6 68–48 +20 45
2. Salzburg 23 13 1 2 7 72–62 +10 43
3. Dornbirner 23 12 1 4 6 66–50 +16 42
4. Znojmo 23 12 1 3 7 80–59 +21 41
5. Klagenfurt 23 10 3 4 6 78–69 +9 40
6. Bozen 23 9 4 2 8 58–53 +5 37
7. Fehérvár AV19 23 9 3 3 8 56–59 –3 36
8. Vienna Capitals 23 9 4 10 62–51 +11 35