EBEL: tízgólos meccs, Fehérvár-vereség szétlövéssel

2020.01.10. 22:10
Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Fehérvár
A Fehérvár AV19 szétlövéssel szenvedett vereséget a Villach vendégeként a jégkorong EBEL pénteki mérkőzésén.

A felsőházi reményekért kaparó Alba Volán pocsékul kezdett, kevesebb mint négy perc után már vezetett a tabellaszomszéd, de innentől felváltva kezdtek potyogni a gólok. A két csapat mintha közmegegyezéssel feladta volna a védekezést, a meccsről mindent elmond, hogy a hazai védők szabályosan „csatár üzemmódba” kapcsoltak, mind az öt rendes játékidőben esett találatukat bekk szerezte!

Persze a Fehérvár is meglőtte az ötöt, ami nem feltétlenül szokása, és ennyi találatnak, főleg idegenben, elegendőnek kellene lennie a sikerhez, ám az 5–3-as magyar vezetés az utolsó negyedórában elolvadt. A hosszabbításban – ilyen estén nyugodtan mondhatni, meglepetésre – már nem esett több találat, a mindig lutri szétlövésben pedig a hazaiak voltak szerencsésebbek.

Ez azért nagyon kár, mert így három fehérvári és nulla villachi pont helyett 1–2 lett a felosztás, ami nagyon nem mindegy, főleg az alapszakasz hajrájában – pláne, hogy a Volán játszotta a legtöbb találkozót a mezőnyben, az előtte álló Graz, Villach párosnál például hárommal többet...

Viszont legközelebb, vasárnap legalább az egész idényben liga­utolsó Dornbirn érkezik Székesfehérvárra – csak utána meg a címvédő Klagenfurt...

JÉGKORONG
EBEL
VILLACHER SV (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 6–5 (2–1, 1–3, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Villach, 2487
néző. V: Siegel (osztrák), Trilar (szlovén), Gatol (osztrák), Rezek (szlovén)
VILLACH: Maxwell – FRASER 2, SCHMIDT 2 – Pöyhönen 1 (1), Cundari (1) – Bacher, Schlacher – Urbanek – POLLASTRONE (2), BJÖRKSTRAND (1), REID (2) – A. Karlsson 1, Collins (1), Ulmer (3) – Brunner, Lahti (1), Lahoda – Lanzinger, F. Maxa, Alagic. Edző: Jyrki Aho
FEHÉRVÁR: Ouzas – Caruso, Tikkanen – Szabó B. 1, T. Campbell – Busenius, Stipsicz 1 – Kóger D., SARAUER 2, ERDÉLY CS. (2) – YOGAN (2), GIRARD (1), SZITA 1 (1) – Sárpátki, Timmins, Kuralt – Szabó K., Reisz, Péter A. Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Kapura lövések: 42–29
Hannu Järvenpää: – Az első harmad kiegyenlített volt, jól játszottunk, de a másodikban még jobban. A harmadikban aztán kétgólos vezetést szereztünk, ám ez sem bizonyult elegendőnek. A hosszabbításban mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, a szétlövés pedig mindig szerencse kérdése... Összességében elégedettnek kell lennünk az egy ponttal, azonban továbbra is túl sok gólt kapunk – akkor is, ha a Villach ezúttal három gólt is emberelőnyből szerzett.

1. Salzburg 34 18 6 4 6 121–73 +48 70
2. Vienna Capitals 35 20 2 4 9 116–75 +41 68
3. Klagenfurt 34 16 4 3 11 97–66 +31 59
4. Linz 35 16 3 5 11 121–120 +1 59
5. Znojmo 35 16 3 4 12 119–113 +6 58
6. Bozen Südtirol 36 15 5 2 14 105–91 +14 57
7. Villach 34 14 4 3 13 104–94 +10 53
8. Graz 34 14 3 4 13 92–98 –6 52