EBEL: szétlövésben nyert a Volán Innsbruckban

2015.11.26. 21:50
A Volán lenyomta az Innsbruckot (Fotó: Koncz György, archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata szétlövéssel 2–1-re győzött az Innsbruck otthonában az EBEL 24. fordulójában, így már hét mérkőzés óta veretlen.

A Volán sorozatban hat győztes meccs után látogatott az Innsbruckhoz, legutóbb úgy nyert Bécsben 3–2-re, hogy a lövések számát tekintve a hazaiak magasan jobbak voltak (55–18).

Ezúttal is az ellenfél próbálkozott többször, ám az első harmadban ennek még nem volt eredménye. A második játékrészből aztán csak 21 másodperc telt el, amikor Hunter Bishop mattolta az addig hibátlanul védő Hetényi Zoltánt. 1–0

Ebben a harmadban még nagyobb fölényben játszott az Innsbruck, így az 1–0-s részeredmény a Volánra nézve volt hízelgő.

A mennyiség azonban nem minden, a minőség legalább ilyen fontos, márpedig a Volán jól gazdálkodott kevesebb helyzetével. Az 51. percben Sárpátki Tamás passzából Kóger Dániel volt eredményes. 1–1

A hosszabbításban a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez, emberelőnyben is játszhattak, ám nem tudtak élni a lehetőségeikkel.

A szétlövésben Hetényi egy gólt kapott, míg a fehérváriak közül Nagy Gergő és Chris Francis is betalált, így sorozatban hetedszer is győztesen hagyta el a jeget a magyar csapat (1–2), amely pénteken a Dornbirn vendége lesz.

JÉGKORONG, EBEL
24. FORDULÓ

TWK INNSBRUCK (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 1–2 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Innsbruck, 1200
néző. V: Berneker, Smetana, Loight, Smeibidlo (mind osztrák)
INNSBRUCK: Chiodo – Van Balleggooie, Pedevilla, Ulmer, Hahn, lammers – Schaus, Liffiton, Hörtnagl, Spurgeon (1), Bishop 1 – Saringer, Ross, Mössmer, Valdix, Schuller – Schramm, Ebner, Frischmann, Steinacher, Hanschitz. Edző: Christer Olsson
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Martinelli, Brocklehurst, Sárpátki (1), Nagy G., Kóger 1 – Orbán A., Wehrs, Vincze P., Bodo, B. Orban – Korbuly, Szaller, Connolly, Benk, Kovács Cs. – Kocsis, Francis 1, Szabó K. Edző: Rob Pallin
Rob Pallin:
– Nagyszerű érzés ilyen sorozatban lenni! Összeállt a csapatunk, mindenki százszázalékosan hajt, miközben továbbra is sok a sérültünk, ezért a kevés játékosunk nagyon sok időt tölt a jégen. Egyértelműen szükségünk van egy hátvédre – akit keresünk is –, mert ilyen kevés bekkel nem lehet bírni a terhelést ebben a ligában. Ugyanakkor a kapusteljesítményünk és a védekezésünk remek volt, akárcsak az emberhátrányos játékunk.