EBEL: szétlövésben győzött a Fehérvár a Dornbirn otthonában

2019.11.17. 20:43
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság vasárnap este lejátszott mérkőzésén három, sorozatban elvesztett EBEL-meccs után visszatért a győzelmi ösvényre a Fehérvár Hydro AV19, miután szétlövésben 4–3-ra nyerni tudott a sereghajtó Dornbirn vendégeként.

Ritka fordulatos mérkőzésen szakította meg három mérkőzésből álló nyeretlen sorozatát a Fehérvár Hydro AV19 vasárnap este a Dornbirn otthonában. Miután a sereghajtó házigazda elvitte az első harmadot, a másodikban a Volán Busenius, majd Mihály Ákos góljaival fordított.

A harmadik elején Girard találatával már kettő volt ugyan fehérváriak előnye, de a hazaiak a harmad közepén 70 másodperc alatt két gólt szerezve egyenlítettek. A hátralévő időben újabb gól már nem esett, ahogy a ráadásban sem, így jöhetett a szétlövés, amelyben Kóger Dánielnek köszönhetően a Volán bizonyult a jobbnak.

JÉGKORONG
EBEL

Dornbirn Bulldogs (osztrák)–Hydro Fehérvár AV19 3–4
(1–0, 0–2, 2–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Dornbirn, 3085
néző. V: Bauer, Berneker, Schauer, Sparer (osztrákok)
DORNBIRN: J. Järvenpää
Magnan (1), Gartner – Vainonen, Subban – Schnetzer, Kauppila (1)
Körkkö (1), Tamminen (1), ROMIG 1 – Bau Hansen 1 (1), RAPUZZI 1 (1), Liss (1) – Schwinger, Häussle, Macierzynski (1) – Egger, Pöschmann, Fröwis
Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: Kornakker
Harty, Campbell (1) – Busenius 1, Szabó Dániel – Caruso, Tikkanen – Stipsicz
YOGAN (2), Timmins (1), Kuralt – Szita, GIRARD 1 (1), Lehtonen – Kóger D. 1 (1), Sarauer, Erdély Cs. (1) – Sárpátki, Reisz, MIHÁLY ÁKOS 1
Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Kapura lövések: 38–30
Hannu Järvenpää: – Az első harmadunk, úgy volt sz…r, ahogy: flegmán játszottunk, csak a szerencsének köszönhetjük, hogy nulla eggyel megúsztuk. A második jobb volt, de gondok voltak a fejekben, sorra gyűjtöttük a kiállításokat. A szétlövés mindig izgalmas, örülök, hogy mi jöttünk ki jobban belőle.

További eredmények: Graz (osztrák)–Salzburg (osztrák) 1–5, Klagenfurt (osztrák)–Innsbruck (osztrák) 2–3, Vienna (osztrák)–Villach (osztrák) 2–3 – hosszabbítás után, Znojmo (cseh)–Bozen (olasz) 1–3