EBEL: súlyos vereségbe szaladt bele a Fehérvár

2015.01.11. 19:47
Christian Engstrand 14 percet, ez alatt négy gólt kapott (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 súlyos, hétgólos vereséget szenvedett a Villach vendégeként.

Gyors góllal szereztek vezetést a házigazdák, ám Bartalis István révén bő három perccel később egyenlítettek a fehérváriak. A harmad közepén viszont elég volt a három perces fehérvári rövidzárlat ahhoz, hogy lényegében idejekorán eldőljön a mérkőzés. Ebben az időszakban háromszor volt eredményes a Villach, a hat lövésből négyet(!) beszedő Christian Engstrand kapust le is hozták a vendégek. Azonban a helyére érkező Rajna Miklós sem tudta sokáig megőrizni kapuja ártatlanságát: a hajrában kettőt kapott, az elsőt kettős emberhátrányban játszva. Az első harmad után felsejlett a K.O. lehetősége (6–1).

A második felvonásban dicséretesen bekkelt a Volán, amely annak is örülhetett, hogy nem zuhant össze. Főként annak ismeretében jár a dicséret, hogy öt kisbüntetést – Magosi Bálint kettőt gyűjtött be, de kapott Rajna kapus is – mértek ki a vendégekre, akik viszont megúszták újabb kapott gól nélkül (6–1).

A záró felvonást góllal kezdte, majd zárta a házigazda, és mivel a két találat között a vendégek eredménytelenek voltak, a felső házi rájátszástól ismét egy lépéssel hátrébb kerülő fehérváriak – miután a Bozen nyert Grazban, kiszorultak a felső hatosból – hétgólos vereséget szenvedtek (8–1).

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
VILLACHER SV (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 8–1 (6–1, 0–0, 2–0)
Villach, 3545
néző. V: K. Nikolic, M. Nikolic, Hribar (mindhárom szlovén), Seewald (osztrák)
VILLACHER: LAMOUREUX – UNTERLUGGAUER 1 (2), Jarrett, HAYDAR 2 (2), KROG 2 (2), Lammers (2) – Pretnar (1), Altmann, Santorelli 1 (1), MCBRIDE 1 (2), PEWAL (3) – Waugh (1), Bacher, Petrik, Hunter, Nageler 1 – Brunner, Göhringer, Alagic, Platzer. Edző: Hannu Järvanpää
FEHÉRVÁR: Engstrand (Rajna) – Szirányi B., Wehrs, Marino (1), Bartalis 1, Kovács Cs. (1) – Ejdepalm, Boivin, Banham, Sarauer, Kóger – Varga, Orbán, Benk, Sikorcin, LoVecchio – Hetényi P., Reiter A., Magosi B., Erdély, Nemes. Edző: Rob Pallin
Gólok. 2:09: McBride (Pewal, Santorelli, 1–0). 5:44: Bartalis (Marino, Kovács Cs., 1–1). 10:52: Unterluggauer (McBride, Pewal, 2–1). 13:15: Krog (Haydar, Lammers, 3–1). 13:50: Santorelli (McBride, Pewal, 4–1). 17:33: Haydar (Unterluggauer, Krog – kettős emberelőny, 5–1). 18:58: Nageler (Krog, Waugh, 6–1). 42:38: Haydar (Lammers, Unterluggauer, 7–1). 56:49: Krog (Haydar, Pretnar, 8–1)
További eredmények: Graz–Bozen 2–4 (1–3, 0–1, 1–0), Olimpija Ljubljana–Vienna Capitals 2–4 (0–0, 0–4, 2–0), Salzburg–Znojmo 5–2 (0–0, 3–0, 2–2), Linz–Dornbirn 3–2 (1–0, 2–2, 0–0), Innsbruck–Klagenfurt 6–3 (0–1, 5–1, 1–1)

1. Salzburg 38 24 3 4 7 146–94 +52 58
2. Linz 38 18 7 3 10 140–99 +41 53
3. Vienna Capitals 38 21 1 3 13 104–95 +9 47
4. Villach 38 18 4 1 15 107–102 +5 45
5. Znojmo 38 17 2 4 15 132–116 +16 42
6. Bozen 38 16 4 2 16 107–99 +8 42
7. Sapa Fehérvár AV19 38 16 4 1 17 122–127 –5 41
8. Graz 38 14 2 4 18 103–112 –9 36