EBEL: rosszul kezdődött az év, Ljubljanában kapott ki a Volán

2016.01.01. 19:54
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 egygólos vereséget szenvedett a sereghajtó Olimpija Ljubljana vendégeként. A fehérvári együttes 21. alkalommal kapott ki, 17-szer a rendes játékidőben.

A kiegyenlített mérkőzésen a házigazdák a második harmad közepén jutottak előnyhöz, Kóger Dániel révén a felvonás végjátékában egyenlítettek a fehérváriak. A szlovénok a harmadik játékrész elején viszont ismét megszerezték a vezetést, a vendégek erre már nem tudtak válaszolni. Tomaz Trelc 24, Hetényi Zoltán 22 védett lövéssel zárt.

A vendégek a második harmad közepén nagy lehetőséget mulasztottak el a gólszerzésre: 3:22 percig játszottak emberelőnyben, amelyből 38 mp kettős fór volt. Viszont nem sokkal utána az 1:57 percig tartó három az öt elleni játékot megúszták kapott gól nélkül.

A fehérváriak számára egyre távolabb kerül a felsőházi rájátszás esélye, de az alsóházban is nagyot kell javulnia a Volánnak a negyeddöntős folytatásért.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ

OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–FEHÉRVÁR AV 19 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Ljubljana, 810
néző. V: Gruber, Siegel, Loicht (mindhárom osztrák), Zgonc (szlovén)
LJUBLJANA: Trelc – Cepon, Selan (1), Hocevar, Koren, Nagtzaam – Logar, Tavzelj, Koblar 1, Kalan, Pesut (1) – Planko, Batic, Sotlar 1, Music, Hadzic – Ulamec (1). Edző: Fabian Dahlem
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Martinelli, Wehrs, Kóger 1, Bartalis, Nagy G. (1) – Szirányi, Orbán A., Bodo, Francis, Kovács Cs. – Manavian (1), Varga A, Vincze P. Sikorcin, Benk – Brocklehurst, Sarauer, Sárpátki. Edző: Rob Pallin
Kiállítások: 6, ill.10 perc
Rob Pallin:
– Továbbra is nagy problémáink vannak a gólszerzéssel. Sajnos az előző szezonban rendkívül termékeny Andrew Sarauer, Bartalis István, Kovács Csaba trió sem kapja el a fonalat, amelyre sajnos nem tudom a magyarázatot, de a felelősséget vállalom érte. Mindhárom játékos keményen dolgozik, ahogy a többiek is, de valami nem működik. Próbáltam variálni a sorokon a ljubljanai mérkőzésre, de ez sem jött be, a Bécs elleni kettő egyes vereség után megint ilyen arányban kaptunk ki.
További mérkőzések: Vienna Capitals–Graz 3–1 (0–0, 2–1, 1–0), Linz–Znojmo 4–5 szétlövéssel (0–0, 0–1, 4–3, 0–0, 0–1), Klagenfurt–Innsbruck 4–3 (2–1, 2–1, 0–1), Salzburg–Dornbirn 5–1 (2–0, 2–0, 1–1), Villach–Bozen 6–4 (2–0, 1–2, 3–2)

1. Salzburg 38 22 5 2 9 139– 98 +41 78
2. Linz 38 21 5 3 9 121– 89 +32 76
3. Znojmo 38 18 4 3 13 139–102 +37 65
4. Dornbirner 38 19 1 6 12 112– 93 +19 65
5. Villach 38 19 2 3 14 109– 93 +16 64
6. Vienna Capitals 38 16 6 1 15 104– 89 +15 61
7. Klagenfurt 38 16 3 6 13 124–121 +3 60
8. Bozen 38 16 4 4 14 104–101 +3 60