EBEL: rémálommal felérő első harmad után Volán-vereség

2016.01.29. 21:37
A kék mezes Kóger Dániel szerezte a Fehérvár első gólját Klagenfurtban (Fotó: Koncz György – archív)
Két győzelem és egy szoros csatavesztés után vereséggel folytatta szereplését a Fehérvár AV 19 az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) középszakaszának alsóházában: a magyar csapat már az első harmadban tetemes hátrányba került péntek este Klagenfurtban, és bár a harmadik periódusban szorossá tette az állást, 6–4-re kikapott a hazai csapattól.

Az első gólhelyzet Andrew Sarauer előtt adódott, az első gólt viszont a hazaiak szerezték – tudtuk meg a Volán Facebook-oldalának tudósításából. Egy védelmi hiba után kettő az egyben támadtak a piros mezesek, és a pontos keresztpassz után Thomas Pöck lőtt a hálóba (1–0).

Két perccel később egy óriási védelmi hibából Oliver Setzinger büntetett (2–0), a folytatásban beakadt Manuel Geier távoli lövése (3–0), majd a harmad végén Patrick Harand vágta a hálóba a Rajna Miklósról oldalra pattanó korongot (4–0).

A második játékrész elején Rajnát Hetényi Zoltán váltotta a magyar kapuban, de így is gyorsan jött az újabb hazai gól: a Volán nagyon beszorult a harmadába, és Manuel Ganahl közelről növelte az előnyt (5–0). A magyar szépítő gól a bedobópontról a rövid felsőbe bombázó Kóger Dániel és a kapust zavaró Benk András érdeme (5–1), de következett egy újabb védelmi baki, és Daniel Ban közelről a kapuba lőtte az egyik fehérvári védőtől „kapott” korongot (6–1).

A harmadik periódus derekán – emberelőnyös helyzetben – Antonin Manavian távoli lövéssel faragott a hátrányból (6–2), sőt közelről betalált Bartalis István (6–3), majd húsz másodperccel a vége előtt Frank Banham is (6–4), a nagyszerű hajrá azonban nem volt elegendő a súlyos védelmi hibákkal terhelt rossz kezdés ellensúlyozásához.

A nemrégiben a Klagenfurtba igazoló korábbi Volán-játékos, Sofron István neve mellé sem gólt, sem gólpasszt nem könyveltek el.