EBEL: parádés kezdés után a Fehérvár legyőzte a címvédőt

2015.12.12. 19:51
Kóger Dániel szerezte a Fehérvár harmadik gólját (Fotó: Földi D. Attila)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hazai pályán 4–3-ra győzött a címvédő Red Bull Salzburg ellen az EBEL szombati játéknapján.

Sorozatban elszenvedett három vereség után fogadta a Fehérvár a címvédőt, ráadásul két nap alatt a második meccsét játszva. Fásultságnak vagy fáradtságnak azonban nyoma sem volt, a 12. percben Vincze Péter, Sarauer Andrew és Kóger Dániel góljával már 3–0-ra vezetett a Volán!

A 25. percben emberelőnyben lehetett volna tovább növelni az előnyt, ehelyett kapott egy gólt a magyar csapat. Aaron Brocklehurst visszaállította a háromgólos különbséget, de a második harmad utolsó másodperceiben emberfórban ismét szépített a Salzburg (4–2).

A vendégek a mérkőzés utolsó előtti percében egy gólra feljöttek, de ennél többre nem telt erejükből, a Fehérvár legyőzte a címvédőt!

JÉGKORONG, EBEL
FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 4–3 (3–0, 1–2, 0–1)
Székesfehérvár, 3182
néző. V: Hansen (norvég), Warschaw (amerikai), Ettlmayr (osztrák), Kilian (norvég)
FEHÉRVÁR: Rajna – Martinelli (1), Brocklehurst 1, Sárpátki, Nagy G. (1), Kóger 1 – Varga A., Wehrs, Bodo, Francis, Connolly (1) – Szirányi B. (1), Orbán A., Vincze P. 1, Sikorcin, Benk (1) – B. Orban – BArtalis (1), Sarauer 1, Kovács Cs. (1). Edző: Rob Pallin
SALZBURG: Gracnar – Trattnig 1, Kutlak, Hughes (1), Duncan, Sterling – L. Viveiros, Heinrich (1), Latusa, Brucker, Hochkofler – Fahey, Pallestrang, Aquino, Komarek (1), Ledin 1 – Cijan, Rauchenwald 1, Connelly. Edző: Dan Ratushny
Rob Pallin:
– A Villach ellenihez képest ég és föld volt a játékunk. A legelejétől kezdve gyorsak voltunk, és habár a második harmadban a fegyelmezetlenségeink miatt sok kiállítást kaptunk, túléltük a hátrányokat, és végül kiváló csapatot győztünk le. A Bartalis, Sarauer, Kovács sor nagyon összeállt, emellett tudtunk négy sorral játszani, azaz mindenki hozzájárult a győzelemhez, a végén például Rajna Miki hatalmasakat védett.
Dan Ratushny: – Nem teljesítettünk rosszul, de nem szabad háromgólos hátrányba kerülni. Székesfehérváron mindig sokat kell dolgozni az eredményért, most is így volt. Hazatérve fel kell frissülnünk, mert kedden is kemény meccset vívunk.

A MÁSIK SZOMBATI MÉRKŐZÉSEN
Innsbruck–Ljubljana 8–1
A FORDULÓ VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEIN
Innsbruck–Znojmo 3–2, Graz–Bozen 1–3, Dornbirn–Olimpija Ljubljana 6–2, Villach–Linz 2–3 – h.u., Klagenfurt–Vienna Capitals 1–5

1. Linz 30 18 3 2 7 99–67 +32 62
2. Salzburg 30 17 3 2 8 100–79 +21 59
3. Dornbirner 30 16 1 5 8 89–68 +21 55
4. Klagenfurt 30 14 3 4 9 101–93 +8 52
5. Znojmo 30 15 1 3 11 100–77 +23 50
6. Bozen 30 13 4 2 11 77–72 +5 49
7. Vienna Capitals 30 12 5 13 83–69 +14 46
8. Fehérvár AV19 30 11 4 3 12 74–82 –8 44