EBEL: megvan a régóta várt fehérvári győzelem

2014.10.11. 19:43
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 háromszori egyenlítés után nyert hazai környezetben minimális különbséggel a Dornbirn ellen, és megszakította négy meccs óta tartó nyeretlenségi szériáját.

A fehérváriaknál Josh Robinson kezdett a kapuban, míg második soros védőként – Kevin Wehrs párjaként – bemutatkozott a héten szerződtetett friss szerzemény, a kanadai Michael Boivin, aki az előző idényt Salzburgban töltötte. Tokaji Viktor kiállítását követően először a vendégek jutottak emberfórhoz, de az első harmadban az emberfölény egyik felet sem segítette gólelőnyhöz. Pedig a harmad közepén a Volán kis megszakítással négy percig volt öt a négy ellen a jégen, hiába.

A második játékrészre áthúzódó fórját viszont 28 mp alatt gólra váltotta a Dornbirn. Ami nem ment fórban, sikerült emberhátrányban a fehérváriaknak: a gól, amellyel Magosi Bálint egyenlített. Viszont alig telt el négy perc, ismét hátrányba került a házigazda, és a második szünetig nem is sikerült egyenlítenie.

Nem úgy a harmadik felvonás első percében: Kovács Csaba 13 mp alatt köszönt be David Madlenernek. Újabb kimaradt Volán-fór után a vendégek harmadszor jutottak vezetéshez a találkozón, újra fel volt adva a lecke a fehérváriaknak, akik ezúttal sem maradtak adósok a válasszal. Jeff LoVecchio két perccel később egalizált. Így Erdély Csanád 55. percben lőtt góljával már a házigazdánál volt az előny, a mérkőzésen először. A záró két percet emberhátrányban játszotta a Volán, de megőrizte az előnyét, és négy vesztes, pont nélküli meccs után aratott újabb győzelmet.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV 19–DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák) 4–3 (0–0, 1–2, 3–1)
Székesfehérvár, 2319
néző. V: Grumsen (dán), M. Nikolic (osztrák), Haurum (dán), Smeibidlo (osztrák)
FEHÉRVÁR AV 19: Robinson – Ejdepalm, Reiter, Banham (1), Sikorcin (1), KOVÁCS CS. 1 – Wehrs, BOIVIN, MARINO (1), Sarauer (1), LoVecchio 1 – Tokaji, Orbán (2), Kocsis, ERDÉLY 1, Vincze P. (1) – Hetényi P., Kiss D., Benk, Nemes, Magosi B. 1. Edző: Rob Pallin
DORNBIRNER: Madlener – Magnan-Grenier, Sertich, Bombach, ARNIEL (2), DI BENEDETTO 1 (1) – Exelby, D'Aversa (1), D'ALVISE 1 (1), Miller (1), Grabher-Meier 1 – Lembacher, Jeitziner, N. Petrik, Mairitsch, Desbiens – Samardzic, Häusle, Feichtner, Putnik. Edző: Dave MacQueen
Gólok: 20:28: D'Alvise (Arniel, Di Benedetto – emberelőny, 0–1), 27:52: Magosi (Orbán – emberhátrány, 1–1), 33:08: Grabher-Meier (D'Alvise, Miller, 1–2), 40:13: Kovács Cs. (Banham, Sikorcin, 2–2), 50:12: Di Benedetto (Arniel, D'Aversa, 2–3), 52:18: LoVecchio (Sarauer, Marino, 3–3), 54:37: Erdély (Vincze, Orbán, 4–3)
Rob Pallin:
– Kiváló teljesítményt nyújtott a csapat, minden egyes játékosomat csak dicsérni tudom. Pontosan ez a hozzáállás szükséges ahhoz, hogy mérkőzéseket nyerjünk a bajnokságban, amelyben nincs könnyű meccs. Ez sem volt az, és a következő sem lesz az. Nincs sok időnk pihenni, de építenünk kell erre a sikerre.
Dave MacQueen: – Saját magunkat vertük meg. A harmadik harmadot vezetéssel kezdtük, aztán csúnyán eladtuk a korongot, abból egyenlített a Fehérvár. Hozzáteszem, még ekkor is volt sanszunk a győzelemre, de a sorozatos védelmi hibáink után fordítani tudott ellenfelünk. Roppant csalódott vagyok, hiszen két pontért jöttünk, és egyet sem szereztünk.