EBEL: magyar bíróval veszítette el a Fehérvár a veretlenségét

2015.09.20. 20:20
Szűken kapott ki a Volán (Fotó: NS-archív)
Az EBEL alapszakaszának negyedik fordulójában először szenvedett vereséget a Fehérvár AV 19 a bajnokságban. A Volán a Znojmo vendégeként kapott ki egy góllal, a találkozó első számú játékvezetője Gebei Péter volt.

Kiállítás-váltással kezdődött a mérkőzés: a hazaiak egy percet játszhattak öt a négy ellen, majd Nagy Gergő visszatérte után már négy az öt ellen lehettek a jégen szintén egy percig. Gól azonban a második harmadik elejéig nem született. Az aktívabb, kapura végig valamivel veszélyesebb Znojmo a 21. percben szerzett vezetést. Ezt Brendan Connolly révén egalizálta a Volán a 26. percben, amikor négy a négy ellen küzdöttek a jégen a felek. A 36. percben már teljes létszámmal ismét vezetéshez jutott a házigazda, amely előnyét a végéig meg is tudta tartani. A győztes gólt a volt korábbi fehérvári közönségkedvenc, Colton Yellow Horn szerezte. A légiós egyéves ázsiai turnézást követően tért vissza az EBEL-be és kötött ki Znojmón. A Volánban a 2013–2014-es idényben 43/43-as meccs/pont átlaga volt, a most zajló szezon négy találkozóján öt gól és négy assziszt van már a tarsolyában. Ő és a Znojmo is alaposan bekezdett.

A fehérvári kapuban Hetényi Zoltán 94.7 százalékos hatékonysággal védett (36/38), a hazaiaktól kilenc, a vendégektől hat alkalommal állított ki a játékvezető két perces büntetéssel szabálytalankodó korongost.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ORLI ZNOJMO (cseh)–FEHÉRVÁR AV19 2–1 (0–0, 2–1, 0–0)
Znojmo, 2703
néző. V: Gebei, Dremelj, Rakovic (mindkettő szlovén), Soós D.
ZNOJMO: Nechvatál – Stehlík, Sulák, Yellow Horn 1, Bartos (1), Sedivy – Stach (1), Biro, Fiala, Pucher 1, Tomas (1) – Boruta, Baca, P. Novák, Podesva, Lattner – Nemcík, Csamango, Beroun, Seda, Spacek. Edző: Jirí Reznar
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Varga A., Orbán A., Sárpátki, Nagy G., Kovács Cs. – Szirányi B., Wehrs, Connolly 1, Francis (1), Vincze P. – Martinelli, Szaller, Banham, Blackwater, Kóger D. – Becze, Sikorcin, Benk. Edző: Rob Pallin
Rob Pallin:
– Nagyon kemény meccs volt, mindkét csapat nagyot küzdött. A harmadik harmadban nem adtak meg nekünk egy teljesen szabályos gólt, ezért nagyon bosszús vagyok, mert nem azt mondom, hogy ha azt megadják, megnyerjük a meccset, de ki merem jelenteni, hogy így legalább egy pontot elvettek tőlünk a bírók. A helyzeteink ismét megvoltak, de túl kevés gólt lövünk: négy meccs után kilenc lőtt góllal állunk, ennél mindenképpen több kell. Nagyon örültem annak, hogy a nagycsapatban első meccsét játszó fiatal védő, Szaller Márk nem vallott szégyent, kimondottan jól muzsikált.

További eredmények: Linz–Villach 3–1 (0–2, 3–0, 0–0), Olimpija Ljubljana–Vienna Capitals 5–2 (2–1, 1–1, 2–0), Salzburg–Bozen 6–5 – szétlövéssel (0–1, 3–3, 2–1, 0–0, 1–0), Graz–Innsbruck 12 (0–-1, 1–1, 0–0), Dornbirn–Klagenfurt 2–3 (0–1, 2–2, 0–0)
1. Znojmo 4 3 1 14–9 +5 9
2. Dornbirner 4 3 1 11–9 +2 9
3. Klagenfurt 4 2 1 1 15–12 +3 8
4. Fehérvár AV19 4 2 1 1 9–6 +3 8
5. Linz 4 2 2 8–7 +1 6
6. Innsbruck 4 2 2 7–8 –1 6
7. Vienna Capitals 4 1 1 2 15–12 +3 5
8. Villach 4 1 1 2 8–8 0 5