EBEL: Ljubljanában folytatta menetelését a Fehérvár

2014.12.14. 19:56
Christian Engstrand második fehérvári meccsét is győztes csapatban tudta le (Fotó: NS-archív/Móricz-Sabján Simon)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 két góllal nyert az Olimpija Ljubljana vendégeként. A fehérváriak 27. mérkőzésükön a 16. győzelmüket aratták, a rendes játékidőben tizenkettedik alkalommal nyertek.

1. harmad

Az első perc végére már ember-, a második perc közepére pedig gólhátrányba is került a Volán – amelynek kapujában ezúttal is a napokban szerződtetett, és tegnap a premieren is áteső svéd Christian Engstrand állt –, ám a papíron előrébb tartó fehérváriak a harmad közepén bő egy perc alatt fordítottak. Michael Boivin fórból, Orbán Attila akcióból talált be. A felvonásban jóval aktívabb vendégek előnye megérdemelt volt az első szünetre (1–2).

2. harmad

Sikorcin Ladislav góljával a 24. percben kétgólosra nőtt a Volán előnye, amely a záró résznek már plusz hárommal ment neki: az utóbbi hetek első számú gólfelelőse, Jeff LoVecchio is beköszönt. A harmadszünetig egy emberhátrányt még kibekkelt a vendégcsapat a kevés kapura lövést hozó felvonás során (1–4).

3. harmad

Nagy volt a forgalom a büntetőpadoknál, gyors szlovén kiállítást két páros követett a 45., majd a 46. percben. Még a közvetlen hajrá előtt szépített ugyan az Olimpija, de többre már nem futotta az egykori mumus erejéből (2–4).