EBEL: közte három, a Fehérvár átgázolt a Ljubljanán

2015.11.15. 19:40
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 hazai környezetben simán nyert régi mumusa, az Olimpija Ljubljana ellen. A háromgólos különbség nem is fejezi ki híven, milyen fölényben játszott a vendéglátó, amely a kilencedik győzelmét aratta a szezonban, a hetediket a rendes játékidőben.

Nagy Gergő (középen) a mezőny legponterősebb játékosa lett (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)

Az első harmad végén Nagy Gergő révén megérdemelten jutott előnyhöz a végig mezőnyfölényben játszó, lényegesen kezdeményezőbb, több helyzetet kidolgozó és veszélyesebb Fehérvár, pedig a házigazdák kétszer két percen át emberhátrányban játszottak (1–0).

A második felvonás elején az a Chris Bodo növelte a házigazdák előnyét, akit a héten a farmcsapatból vittek fel a nagyok közé. A 30. percben szépített ugyan a szlovén együttes, de a harmadban ismét a házigazda végszavazott – név szerint Brendan Connolly –, így a második játékrész végén kettővel ment a Volán (3–1). Továbbra is a fehérváriak akarata érvényesült a pályán, egyértelműen ellenfelük fölét nőttek. A Ljubljana ritkán jutott el a hazai kapuig, amelyben Hetényi Zoltánnak nem sok dolga akadt.

A záró felvonásban szinte felborult a pálya, a Volán futószalagon hozta a gólhelyzeteket, ám egy kivételtől azokat elpuskázta, vagy a szerencsével állt hadilábon: két alkalommal a kapuvas mentette meg a szlovéneket az újabb kapott góltól, és volt még hasonló körülmények között kimaradt hazai lehetőség is. A végjátékban aztán összejött a negyedik találat is, amelyet Ryan Kinasewich szerzett (4–1).

Nagy Gergő 1+2-vel zárta a meccset, Kinasewich 1+1-gyel, Sárpátki Tamás pedig két assziszttal.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ

FEHÉRVÁR AV 19–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 4–1 (1–0, 2–1, 1–0)
Székesfehérvár, 3261
néző. V: Dremelj (szlovén), Siegel (osztrák), Hribar (szlovén), Loicht (osztrák)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Brocklehurst, Martinelli, SÁRPÁTKI (2), NAGY G. 1 (2), KINASEWICH 1 (1) – Szirányi B., Wehrs, Banham (1), Francis (1), CONNOLLY 1 – Orbán A., Szabó D., Kóger D., Reisz, Kovács Cs. – BODO 1, Kocsis F., Orban B. Edző: Rob Pallin
LJUBLJANA: Roy (Trelc) – Groznik, Reinthaler, Koren, Kaspitz, Ropret – Planko (1), Tavzelj, Hebar, Pem 1, Koblar – Cepon, Selan, Hocevar, Kalan, Hadzic – Sotlar, Scholz (1). Edző: Fabian Dahlem
Rob Pallin:
– A legfontosabb a győzelem mellett az, hogy Nagy Gergőnek végre összejött a gól. Mindenki rengeteget dolgozik, de ő augusztus óta sokszor edzések után is fent maradt a jégen különmunkát végezni. Chris Francis megsérült, de a srácok nélküle is nagyon küzdöttek. Jó lenne kedden tizenkét csatárral kiállni...
Fabian Dahlem: – Jól kezdtünk, az első harmadunk rendben volt, a másodikban nekünk esett a Fehérvár, de még akkor is jól védekeztünk. Nem bírtuk el, hogy megsérült a kapusunk, illetve hogy pont akkor kaptuk a harmadik gólt, amikor volt sanszunk az egyenlítésre.

További mérkőzések: Bozen–Innsbruck 3–2 (1–1, 1–0, 1–1); Graz–Vienna Capitals 0–6 (0–2, 0–2, 0–2); Dornbirn–Klagenfurt 4–3 (2–0, 1–0, 1–3); Linz–Znojmo 5–4 (1–2, 2–2, 2–0); Salzburg–Villach 2–4 (1–1, 1–1, 0–2)

1. Salzburg 20 12 1 1 6 66–55 +11 39
2. Linz 20 11 2 2 5 55–44 +11 39
3. Dornbirn 20 11 1 2 6 53–42 +11 37
4. Znojmo 20 10 1 3 6 71–53 +18 35
5. Bozen 20 9 3 2 6 53–46 +7 35
6. Klagenfurt 20 8 3 3 6 67–61 +6 33
7. Vienna Capitals 20 8 4 8 57–43 +14 32
8. Fehérvár AV19 20 7 2 3 8 45–52 –7 28