EBEL: ismét Sikorcin volt a Volán nyerő embere

2015.09.13. 19:51
Hazai pályán is győzelemmel mutatkozott be a Fehérvár AV19 az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 2015–2016-os idényében. A Volán Sikorcin Ladislav első harmadban elért találatával nyert az Innsbruck ellen.

A Volán második meccsét is megnyerte (Fotó: Veres Viktor)

Mint megírtuk, a Volán klagenfurti sikerrel indította az EBEL-t pénteken, a kék-fehérek szombaton hajnali négykor értek haza, de több játékos is néhány órával később önszorgalomból egy laza edzésen vett részt.

Nem állt megoldhatatlan feladat előtt hazai pályán sem a Fehérvár, az Innsbruck érkezett az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokba. Az Innsbruck szombaton este még Ljubljanában lépett fel (és nyert 2–0-ra), így pihenőnap nélkül és utazással a „lábakban” várta a mostani összecsapást.

A hazai csapatból ezúttal már Sarauer Andrew és Varga Arnold is hiányzott. Az első harmadban az első meccsen duplázó Sikorcin Ladislav talált be az osztrákok kapujába, egy kettős emberelőnyös helyzetben a kipattanót kotorta be a kapu torkából.

Ekkor még csak a 16. percben jártunk, és kevesen gondolták volna, hogy ez lesz a végeredmény. Márpedig több gólt már nem láthattak a nézők… A vezető gól után a második harmadban főleg a Volán duplázhatta volna meg előnyét, de nem sikerült gólra váltani a fölényt, Andy Chiodo remek napot fogott ki. A záró játékrészben már az Innsbruck is aktívabb lett, de egyenlíteni nem tudott.

Hetényi Zoltán mind a 26 kapujára érkező lövést hárította, így kiváló teljesítménnyel tért vissza az EBEL-be.

JÉGKORONG, EBEL
FEHÉRVÁR AV19–TWK INNSBRUCK (osztrák) 1–0 (1–0, 0–0, 0–0)
Székesfehérvár,
3213 néző. V: Babic (magyar), Siegel, Smeibidlo (mindkettő osztrák), Soós (magyar)
Fehérvár: Hetényi Z. – Brocklehurst (1), Orbán A., Banham (1), Blackwater, Kóger – Szirányi B., Wehrs, Sárpátki, Nagy G., Kovács Cs. – Martinelli, Reiter A., Vincze P., Francis, Connolly – Becze T., Sikorcin 1, Benk. Edző: Rob Pallin
Innsbruck: Chiodo – Liffton, Schaus, Lammers, Hahn, Ulmer – Ross, Van Ballegooie, Schennach, Spurgeon, Scofield – Ebner, Saringer, Schuller, Valdix, Mössmer – Hanschitz, Hörtnagl, Frischmann. Edző: Christer Olsson
Rob Pallin:
– Az emberhátrányos védekezésünk remek volt, nem hiába töltöttem a nyarat annak elemzésével, hogy miként lehetne jobb. Az viszont látszott, hogy a fórjátékban javulnunk kell és hogy itt mennyire hiányzik Sarauer Andrew, aki kiválóan hozza fel a korongot. Öt az öt ellen gyorsan és jól hokiztunk, ám a sok kiállítás – amelyek vitathatóak voltak mindkét oldalon – széttördelte a játékot. Hetényi Zoli az életéért küzdött az előző idényben, jégkorongról szó sem lehetett, hogy ezek után ma shutoutot csinált, az lenyűgöző.
Christer Olsson: – A sok emberhátrány megnehezítette a dolgunkat: a Fehérvár ingyen fórokat kapott, amin persze nem csodálkozhatunk, hiszen mi voltunk idegenben. A záró harmadban jobbak voltunk, egyenlíthettünk volna, de a fehérvári kapus parádézott, ami sajnos előfordul.

További eredmények: Bolzano–Linz 1–5, Ljubljana–Villach 1–2 – szétlövéssel, Vienna Capitals–Dornbirn 1–2, Znojmo–Salzburg 7–1, Graz–Klagenfurt 4–5 – hosszabbítás után