EBEL: hiába hajrázott a Volán, kikapott idehaza a Capitalstól

2015.12.18. 21:32
A kékben játszó Volán korán jelentős hátrányba került (Fotó: Szabó Miklós)
A Fehérvár AV19 hazai jégen 3–2-re kikapott a Vienna Capitalstól az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

Az első harmadban a Volán kettős emberelőnyben sem tudott gólt ütni – nem úgy a nyomás alól kiszabaduló bécsiek: nem egészen öt perc leforgása alatt Kurtis McLean, Simon Gamache és Danny Bois is Rajna Miklós kapujába küldte a pakkot, így jelentős vendégelőnnyel zárult a periódus (0–3).

A második harmadra Rajnát Hetényi Zoltán váltotta a kapuban, és bár ő nem kapott gólt – pedig két kétperces fór is az osztrákok rendelkezésére állt –, a fehérváriak sem találtak be, így nem sikerült faragni a hátrányból (0–3).

Az utolsó harmadot óriási lendülettel kezdték a fehérváriak, és a lecsorgó korongot beütő Bartalis István, valamint az éles szögből a hálóba találó Varga Arnold révén gyorsan sikerült egy gólra felzárkózni (2–3).

Maradt több mint tíz perc az egyenlítésre, de hiába adódtak parázs jelenetek a Capitals kapuja előtt, gólt nem sikerült szerezni. A végjátékban emberhátrány és büntető is nehezítette a magyar csapat dolgát – gól egyikből sem született, de a bécsi csapat így is megőrizte minimális előnyét.

JÉGKORONG, EBEL

FEHÉRVÁR AV19–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 2–3 (0–3, 0–0, 2–0)
Székesfehérvár, 3346
néző. V:Piragic (horvát), Smetana, Ettlmayr, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Rajna (Hetényi Z.) – Martinelli, Brocklehurst – Sárpátki, Nagy G., Kóger; Varga A. 1 (1), Wehrs – Bodo, Francis, Connolly; Orbán A., Szirányi B. (1) – Vincze P., Sikorcin, Benk; Manavian – Bartalis 1, Sarauer, Kovács Cs. (2). Edző:Rob Pallin
VIENNA: Lawson – Milam, F. Iberer – Ferland (1), McLean 1, Nödl; P. Lakos (2), Fraser – Rotter, Sharp (1), Gamache 1; Peter, Cuma – Dzieduszyczki, Bois 1, Fischer (1); Hartl, Schiechl, Grosslercher. Edző:Jim Boni
Rob Pallin:
– Az első harmadban néhányan mintha itt sem lettek volna – fogalmam sincs, miért –, és ez a meccsünkbe került: hármat kaptunk négy és fél perc alatt... Nem lehet finomkodni, nem lehet ügyeskedni, ezt a sportot keményen kell űzni! Negyven percen át jól hokiztunk, a harmadik harmadban letoltuk a pályáról a Bécset, de ennyi megint csak nem elég. Ez hatpontos meccs volt: ha nyertünk volna, utolérjük a Bécset, tehát ez nagy kudarc.
Jim Boni: – A Fehérvár jó csapat, nehéz itt pontokat szerezni. Fontos volt, hogy okosan játsszunk az első harmadban, és így tettünk. Még több helyzetünk volt aztán a másodikban, de amikor a hazaiak szépítettek, hirtelen megváltozott a hangulat, a második kapott gólunk után csak ki kellett húznunk valahogy. Ez jól sikerült, volt egy büntetőnk is, tehát összeszedtük magunkat. Így tizenkét fordulóval az alapszakasz vége előtt hat ponttal vezetünk a Fehérvár előtt, és mi inkább szeretnénk felfelé nézni.