EBEL: hat vereség után nyert a Volán, méghozzá Ljubljanában

2015.10.11. 19:50
Ismét ponthoz jutott a Volán (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszában sorozat hat vereség után Ljubljanában ért véget a Fehérvár AV 19 rossz szériája: a Volán egyetlen góllal is három ponthoz jutott, miután védelme nullára hozta a meccset pont a korábbi mumus vendégeként.

Rajna Miklóssal a kapuban kezdett a Volán Ljubljanában, ahol a nyitány az Olimpijáé volt. A vendégek mentségére szóljon, hogy két alkalommal is létszámhátrányos helyzetet kellett megoldaniuk. Sikerrel tették, a négy perc alatt nem született gól, viszont akkor sem, amikor a fehérváriak lehettek a jégen öt a négy ellen. Az első harmadban az Olimpija aktívabb volt, de hiába a csaknem kétszer annyi kapura lövés, gól nem született.

A második játékrészben már kiegyenlítődött a játék, függetlenül attól, hogy a vendégektől ezúttal is két játékost állítottak ki, míg a hazaiaktól csupán egyet. Utóbbiban azonban volt különbség az első harmadhoz képest: létszámfölényét ezúttal Kevin Wehrs révén a 39. percben gólra váltotta a Volán, amely így egygólos előnnyel kezdte a harmadik felvonást. Valamint Nagy Gergő áthúzódó kiállítása miatt 44 mp-ig négy az öt ellen.

A feladatot megoldotta a Volán, miként a harmad hátralévő időszakát is – pedig ebben a felvonásban is a vendégek nyerték a kiállításpárbajt, csak a változatosság kedvéért 2–1-re –, így egyetlen árva gól is elég volt a sikerhez, mert hátul ezúttal hibátlanul zárt a fehérvári alakulat.

A korábbi kilenc forduló során egyszer nem kapott gólt a Volán: még a második fordulóban az Innsbruck ellen nyert szintén 1–0-ra. Akkor Hetényi Zoltán állt a fehérváriak kapujában.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ

TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–FEHÉRVÁR AV 19 0–1 (0–0, 0–1, 0–0)
Ljubljana, 1400
néző. V: Gebei, Kellner (osztrák), Németh M., Plattner (osztrák)
OLIMPIJA: Roy – Reinthaler, Logar, Ropret, Kaspitz, Pesut – Tavzelj, Scholz, Sotlar, Music, Hebar – Selan, Groznik, Koblar, Chaput, Pem – Cepon, Cvetek, Hadzic, Kalan, M. Hocevar. Edző: Fabian Dahlem
FEHÉRVÁR: Rajna (1) – Szirányi B., Wehrs 1, Nagy G., Sarauer, Kovács Cs. – Varga A., Martinelli, Sárpátki (1), Francis, Connolly – Orbán A., Szaller, Vincze P., Sikorcin, Benk – Szabó P. K., Sille Timotej, Kocsis. Edző: Rob Pallin
Rob Pallin:
– Nagy könnyebbség, hogy visszatért Andrew Sarauer, miközben nagyon frusztráló, hogy cserébe Kóger Dániel is kiesett sérülés miatt... Ismét keményen harcoltunk. Tíz meccsünkből hét egyetlen gólon múlott, szerencsére ezúttal a mi javunkra. A góllövésért felelős embereink legtöbbje sérült, a többiekből pedig nem lehet egyik napról a másikra gólzsákokat csinálni, ezért ameddig ilyen foghíjasak vagyunk, annak kell megtalálnunk a módját, hogy egy-két góllal nyerjünk valahogy.
További eredmények: Salzburg–Bozen 2–1 (0–0, 2–1, 0–0), Znojmo–Vienna Capitals 1–2 – h.u. (1–0, 0–0, 0–1, 0–1), Graz–Linz 2–4 (0–1, 1–1, 1–2), Villach–Klagenfurt 5–1 (1–0, 3–1, 1–0), Innsbruck–Dornbirn 3–2 – h.u. (0–0, 2–2, 0–0, 1–0)

1. Znojmo 10 7 1 2 36–20 +16 22
2. Linz 10 6 1 3 23–20 +3 19
3. Vienna Capitals 10 4 3 3 36–25 +11 18
4. Klagenfurt 10 5 1 1 3 31–27 +4 18
5. Salzburg 10 5 1 1 3 33–31 +2 18
6. Dornbirner 10 5 1 4 25–24 +1 16
7. Innsbruck 10 4 2 4 21–24 –3 16
8. Villach 10 4 1 1 4 25–22 +3 15