EBEL: háromgólos grazi győzelem Fehérváron

2014.11.16. 19:42
A fehérváriaknak szinte semmi, az osztrákoknak szinte minden bejött (Fotó: Mirkó István)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Graz öt találatot szerezve háromgólos győzelmet aratott a Fehérvár AV 19 vendégeként.

1. harmad

Lendületesen kezdett a Volán, a mezőnyfölénye már éppen kezdett volna góllá érni, ami össze is jött, de sajnos a kapott oldalon. A jobb szélen Luka Walker egy az egy ellen csúnyán megverte Johan Ejdepalmot, majd a kapu elé érve elhúzta és betette a korongot a fehérvári Josh Robinson mögé. A harmad ettől függetlenül a fehérváriakról szólt – kis megszakításokkal zsinórban kerültek háromszor fórba –, de a támadások sorra maradtak ki, igazából semmi sem akart sikerülni (0–1).

2. harmad

Nem kellett sokat várni az egyenlítő találatra, úgy látszik, jól jött a szünet, hogy egy picit rend legyen testben, fejben és lélekben. Vincze Péter kerülte meg a grazi kaput, majd a visszatett korongját az érkező Orbán Attila bombázta be éles szögből a rövidbe. Egálos küzdelem zajlott a jégen – bár a Volánnak volt esélye átvenni a vezetést –, ám elég volt egy rossz váltás a védelemben, majd csapatszinten pillanatnyi rövidzárlat, és 53 mp alatt lőtt duplával máris kettővel megugrottak a vendégek. Harmadik góljukat a fehérváriaktól másolták le... A bedobás utáni másodpercekben pedig három az egy elleni akciót vezettek, majd könnyelműsködtek el. Innen kellett összekapnia magát a Volánnak, ami csak részben sikerült. A védekezés stabillá vált, a támadásokra viszont nem jutott erő. Nagyon nem volt benne a meccsnek abban a szakaszában, mégis összejött a vendégek negyedik gólja, bár ahhoz kellett Robinson kapus csúnya lepkéje is: jócskán elnézte Clemens Unterweger távoli, nem túl erős és helyezett lövését. Érkezett is a kispadról a fehérvári kapuba Rajna Miklós. Gólt ugyan nem kapott, de miután társai meg nem lőttek – az igazság szerint a szünetig döntően bekkelt a fonalat elveszítő házigazda – maradt a háromgólos grazi vezetés (1–4).

3. harmad

Frank Banhamnek 29 mp kellett a gólhoz, az ettől feltüzelt Volán támadásban maradt. A Graz viszont biztos vezetése tudatában fegyelmezetten védekezve őrizte az eredményt, az idő pedig nem a fehérváriaknak dolgozott. Hiába a sok korizás, ritkán jutott lövésig, igazán veszélyes helyzetig a házigazda. A kimaradt helyzetek aztán megbosszulták magukat, a vendégek egy kontraziccerből újabb gólt értek el – Kevin Wehrs üldözte hiába a gólt szerző Manuel Ganahlt –, így a hajrára nem maradt nyitott kérdés, de izgalom sem. A végén egy sajnálatos és abszolút fölösleges sérülést láthatott a publikum: a hazai kapu mögötti palánknál a korongra összpontosító Daniel Wogert a holttérből érkező fehérvári légiós, Ejdepalm küldte bele fejjel a palánkba. Előbbi csak segítséggel tudta elhagyni a jeget, miután észhez tért, utóbbi ötperces kiállítást kapott (2–5).

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV 19–GRAZ 99ERS (osztrák) 2–5 (0–1, 1–3, 1–1)
Székesfehérvár, 3429
néző. V: Trilar (szlovén), Babic, Nagy A., Németh M. (mindhárom magyar)
FEHÉRVÁR: Robinson (Rajna) – Wehrs, Ejdepalm, LoVecchio (1), Sarauer (1), BANHAM 1 – Szirányi B., Tokaji, Kovács Cs., Sikorcin, Marino – Reiter, ORBÁN 1, Benk, Nemes, Magosi B. – Hetényi P., Kocsis, ERDÉLY (1), Vincze (1). Edző: Rob Pallin
GRAZ: SABOURIN – CUMA 1, Lassen (1), Zagrapan, Werner (1), WALKER 1 – Kelly, Marto, Latendresse, Bastiansen, Petruska 1 – Ganzak (1), Unterwegger 1, GANAHL 1 (1), Pinter (1), Coetzee – Reinthaler, Konecny, Strohmeier, Woger. Edző: Todd Bjorkstrand
Fegyelmi büntetés: 5 perc + végleges fegyelmi (Ejdepalm)
Rob Pallin:
– Az eredmény ellenére nagyon büszke vagyok a játékosokra, mert az egész mérkőzésen hallatlanul keményen dolgoztak, és még kettő ötnél sem adta fel senki sem, mentünk előre. Ez az, ami a jövő szempontjából fontos.
Todd Bjorkstrand: – Eredményes hétvégén vagyunk túl, ami egyértelműen örömmel tölt el bennünket. A Fehérvár jól szervezett, sokat korcsolyázó csapat, de nem mindig bírta a nyomást. Nagyon fontos volt, hogy megszereztük a vezetést. A harmadik harmad a Fehérváré volt, de a középső játékrészben fölé kerekedtünk, és ez döntőnek bizonyult.
További eredmények: Klagenfurt–Salzburg 3–5 (0–0, 3–1, 0–4), Vienna Capitals–Olimpija Ljubljana 2–3 – szétlövéssel (0–0, 1–0, 1–2, 0–0, 0–1), Znojmo–Innsbruck 2–1 – szétlövéssel (0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 1–0), Dornbirn–Bozen 3–2 (0–1, 1–0, 2–1), Linz–Villach 7–2 (3–1, 2–0, 2–1)

1. Vienna Capitals 19 13 1 1 4 49–37 +12 29
2. Salzburg 18 13 1 4 76–44 +32 27
3. Graz 18 10 2 2 4 60–41 +19 26
4. Znojmo 18 10 1 7 75–52 +23 22
5. Linz 17 9 1 2 5 70–49 +21 22
6. Sapa Fehérvár AV19 18 8 2 8 61–61 0 20
7. Villach 19 7 1 1 10 53–61 –8 17
8. Bozen 18 7 1 1 9 38–48 –10 17