EBEL: fehérvári vereség, a Volán távolodik a rájátszástól

2016.01.31. 19:42
Nagy energiát fektetett bele a mérkőzésbe a Volán, de egy lőtt góllal ritkán lehet meccset nyerni (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL középszakaszának 4. fordulójában a Fehérvár AV 19 hazai jégen két góllal kikapott a Villachtól. A zsinórban harmadik meccsüket elbukó fehérváriak számára egyre távolabb kerül a rájátszás, a győztes osztrákok viszont szinte készülhetnek a negyeddöntőre.

Hiába a fogadkozás, hogy a kezdésre különösen is koncentrál a Volán, a Villach rögtön az első percben megszerezte a vezetést. A folytatásban sokat dolgozott a házigazda, nagyszerűen építette fel a támadásait, lépett be koronggal a támadó harmadba, az ígéretes akciók azonban döntő többségben nem párosultak lövéssel. De még kísérletig sem igazán jutottak a szervezetten védekező vendégekkel szemben. A Villach korongszerzés után kihasználta, hogy a támadásokat erőltető Volán kinyílt. A vendégek kontráiban több volt a gólveszély, mint a hazai akciókban. Hetényi Zoltánnak majd' háromszor annyi lövést írtak be az első harmadban a védenivalók közé, mint kollégájának, Jean-Philippe Lamoureux-nak. A fehérváriak egyenlítési terveit nem segítette, hogy az első harmadot két kiállítással zárták (0–1).

A második harmadban kiegyenlítettebbé vált a mezőnyjáték. A Fehérvár nem bírta tartani azt a nyomást, mint az elején, amibe közrejátszott, hogy ötpercenként kiállították egy játékosát. Amire lendületbe jött volna, megint négy az öt ellen maradt a jégen. A Villach végül emberfórban növelte előnyét: a távolságot diszkréten lopó Rick Schöfield remek egyéni megmozdulás végén lőtte ki a hosszú, jobb felsőt (0–2).

A záró harmadban nem csökkent az iram, de amíg az idő szorításában is lévő házigazdák játéka görcsössé vált, addig a nyerő helyzetben lévő vendégek zárt védekezés mellett a maguk kedvére és tempójában építhettek. Az 53. percben aztán felzárkózott a Volán! A kissé elkényelmesedő, a biztonsági játékra berendezkedő vendégek saját kapujukhoz közel a palánknál késlekedtek egy felszabadítással. A fehérváriak pakkhoz jutottak, amelyet a kapu előtt őrizetlenül hagyott Bartalis István vágott kapásból a bal felsőbe. Erőre kapott a Fehérvár, élet pezsdült a lelátóba. A hajrában még fórhoz is jutott a házigazda, megvoltak a helyzetei, lövései, de egyenlítenie nem sikerült. Sőt üres kapus góllal bebiztosította a sikerét a vendégcsapat (1–3).

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ALSÓHÁZ

FEHÉRVÁR AV 19–VILLACH (osztrák) 1–3 (0–1, 0–1, 1–1)
Székesfehérvár, 3091
néző. V: Piragic (szlovén), Smetana, Kaspar, Loicht (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Brocklehurst, Martinelli, Banham, Sarauer, Kóger D. – Szaller, Szirányi B., Sárpátki, BARTALIS 1, Kovács Cs. – Wehrs, Manavian, Bodo, Francis, NAGY G. (1) – Szabó D., Kocsis, SIKORCIN (1), Benk, B. Orban. Edző: Hannu Järvenpää
VILLACH: LAMOUREAUX – Unterluggauer, SCHLACHER (1), Petrik, Schofield, Z. PANCE 1 – Brunner, MCKIERNAN 1 (1), Santorelli, HUNTER 1, Kromp (1) – Bacher, Kreuter, Nageler, McBride, Platzer – Jennes, Alagic, Johner, Leiler. Edző: Greg Holst
Hannu Järvenpää:
– Borzasztóan csalódott vagyok, legszívesebben elsírnám magam. Megint korai góllal szerzett vezetést az ellenfél, mi pedig ezt követően rengeteg felesleges kiállítást szedtünk össze, amelyek kivédekezése felemésztette energiáink nagy részét. A harmadik harmadban megint kevés hiányzott, de a jégkorongban a kevés néha nagyon sok. Kedden muszáj győznünk Innsbruckban.
Greg Holst: – Jól kezdtünk, korai góllal meg is szereztük a vezetést. Ezt követően, a második harmadban, kissé visszaesett a teljesítményünk, a harmadikban pedig az ellenfél óriási energiákat mozgósított az egyenlítés érdekében, de szerencsére a kapusunk kulcsfontosságú pillanatokban mutatott be bravúrokat.