EBEL: fehérvári bravúr, kétgólos siker Salzburgban

2014.10.19. 19:41
A Fehérvár úgy jutott két ponthoz Salzburgban, hogy a vendéglátóknak egyet sem hagyott ott (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 bravúros, kétgólos győzelmet aratott Salzburgban. Gyors osztrák gólra néggyel felelt a Volán, majd a házigazda a folytatásban hiába kapaszkodott, kikapott.

Nehéz falat a Salzburg, hát még akkor, ha pályaválasztóként már 3. perc elején gólt szerez, és lendületbe jön. Előbbi sajnos be is következett egy kapáslövés képében, utóbbi nem: négy és fél percnyi játék után Andrew Sarauer egyenlített, miután egy lecsorgót váltott gólra. A kapuban ezúttal Josh Robinsonnal kezdő fehérváriak két kivédekezett emberhátrány után – a másodikban szerencsére döntően négy a négy ellen lehettek a jégen – a második harmad elején egy fórt gólra váltva átvették a vezetést. A találatot az a Michael Boivin jegyezte – Brandon Marino kapu mögül lekészített passzát vágta be –, aki nem is olyan régen még éppen a salzburgiakat erősítette.

Nem az osztrákok elképzelése szerint alakult a találkozó – a 23. percben már a harmadik hazai játékost állították ki, a vendégek akkor még csak kettőnél tartottak –, amelyet kihasznált a Volán. Jeff LoVecchio a 27. percben egy elpuskázott fehérvári fórt követően akciógólt szerzett. Sarauer lövése perdült fel a salzburgi kapusról, amíg Bernd Brückler csak kereste a pakkot, a gyorsan eszmélő LoVecchio már be is vágta. Sarauer lökte még mélyebbre a Salzburgot, amikor emberhátárnyban(!) egy korongszerzést követően gólra váltotta a ziccerét!

Sajnos elcserélte magát a Volán, amit góllal büntetett a házigazda, miként a harmadik felvonás elején szintén öt a négy elleni játékban volt eredményes, és csökkentette egygólosra a hátrányát. Orbán Attila azonban tett róla, hogy ismét meglegyen legalább a közte kettő: a nem éppen gólszerzésben jeleskedő bekk egy kontrát fejezett be a 47. percben. Az assziszt Nemes Benjamin, valamint Németh Attila érdeme, így az első olyan fehérvári találat született a meccsen, amelynél magyar korongosok iratkoztak fel a pontszerzők közé. A hajrában pedig Kovács Csaba a gólszerzők közé! A Salzburg saját magának tett nehézzé felzárkózási reményeit, miután kétszer került emberhátrányba, ám öt az öt ellen a végjátékban csak betalált, de az már nem számított.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
RED BULL SALZBURG (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 4–6 (1–1, 1–3, 2–2)
Salzburg, 1879
néző. V: Graber, Veit, Pardatscher, Plattner (mind osztrák)
SALZBURG: Brückler – Heinrich, Mühlstein (1), Latusa 1, Komarek (1), Raffl (1) – Kutlák, Pallestrang, Sterling (1), Walter (1), Hughes (1) – Milam 1 (1), Fahey (1), Beach, Duncan 2, Kristler – Pöck, Rauchenwald, Welser, Brucker, Cijan. Edző: Daniel Ratushny
FEHÉRVÁR: Robinson – Boivin 1, Ejdepalm (1), LoVecchio 1 (2), Sarauer 2 (1), Banham (2) – Wehrs (1), Orbán 1, Kovács Cs. 1, Sikorcin, Marino (2) – Tokaji, Reiter, Kocsis, Erdély, Vincze – Hetényi P., Kiss D., Benk, Nemes (1), Németh A. (1). Edző: Rob Pallin
Gólok: 2:19: Duncan (Hughes, Mühlstein, 1–0). 6:57: Sarauer (Banham, LoVecchio, 1–1). 20:46: Boivin (Marino, Ejdepalm – emberelőny, 1–2). 26:46: LoVecchio (Sarauer, Banham 1–3). 31:35: Sarauer (emberhátrány, 1–4). 34:24: Milam (Raffl, Sterling – emberelőny, 2–4). 44:54: Duncan (Walter, Fahey – emberelőny, 3–4). 46:01: Orbán (Nemes, Németh A., 3–5). 54:18: Kovács Cs. (Marino, Wehrs, 3–6). 59:50: Latusa (Komarek, Milam, 4–6)
Rob Pallin:
– Tanulva a znojmói meccsünkből, az volt a terv, hogy már a mérkőzés legelejétől fogva százszázalékosan koncentrálunk. Fizikailag és fejben is rendben volt mind a négy sorunk, akár az öt juniorkorú játékosomról van szó, akár a nagy nevekről. Egy olyan csapat otthonában győztünk, amely az egész ligában a legerősebb játékoskerettel bír.
További eredmények: Graz–Olimpija Ljubljana 5–4 (2–0, 2–1, 1–3), Klagenfurt–Bozen 2–1 (0–0, 1–0, 1–1), Villach–Vienna Capitals 0–3 (0–3, 0–0, 0–0), Linz–Znojmo 6–3 (1–2, 3–1, 2–0), Innsbruck–Dornbirner 3–2 – szétlövéssel (1–0, 1–1, 0–1, 0–0, 1–0)

1. Vienna Capitals 13 11 2 33–21 +12 22
2. Linz 11 8 1 2 48–22 +26 18
3. Graz 12 7 1 2 2 39–28 +11 18
4. Salzburg 12 8 1 3 51–29 +22 17
5. Innsbruck 12 3 3 1 5 37–37 0 13
6. Znojmo 12 6 6 48–41 +7 12
7. Sapa Fehérvár AV19 12 5 1 6 39–44 –5 12
8. Bozen 12 4 1 7 25–32 –7 10