EBEL: elképesztő „öngól”, a Fehérvár kikapott a Linztől

2014.12.26. 19:40
Már a 2. percben vezettek a fehérváriak, de Engstrand a saját kapujába passzolt, majd Lebler is betalált (Fotó: NS-archív)
A Fehérvár az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának legutóbbi játéknapján hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Linztől.

Rob Pallin „fiai" az apró hullámvölgy után remekül kezdték a Linz elleni találkozót, és Benk András találatával hamar, már a második percben előnybe kerültek a Black Wings ellen, amely a játéknap előtt négy ponttal előzte meg a tabellán őket.

Az első harmadban volt esélye a linzi alakulatnak az egyenlítésre, ám Christian Engstrand eszén képtelen volt túljárni a vendégek csatársora.

Az idegenben öt győzelmet számláló Linz a folytatásban felpörgött, és többször is ráijesztett a hazaiakra, majd két perccel a második harmad vége előtt ki is egyenlített, Matthias Iberer szép támadás végén az üres kapuba ütötte a korongot.

Az utolsó játékrészben jött a hideg zuhany: nyolc perccel a vége előtt Engstrand próbálta visszatenni a korongot a kapu mögé, ám elnézte, és végül a saját, üresen tátongó kapujába passzolt... A jégkorongban nincs öngól, így a találatot az ellenféltől utolsóként beleérő Iberer jegyezte.

A végén még Brian Lebler is betalált, kialakítva az 1–3-as végeredményt.

A találkozó videós összefoglalóját ide kattintva nézheti meg!

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV 19–BLACK WINGS LINZ (osztrák) 1–3 (1–0, 0–1, 0–2)
Székesfehérvár, 3349
néző. Vezette: Trilar (szlovén), Babic, Nagy A., Németh M. (mindhárom magyar)
VOLÁN: Engstrand – Ejdepalm, Boivin, Magosi B., Sarauer, LOVECCHIO – Wehrs, Szirányi B., Marino, BARTALIS, Kovács Cs. – Orbán, Tokaji, KÓGER (1), Sikorcin (1), BENK 1 – Reiter A., Hetényi P., Nemes, Erdély, Németh A.
LINZ: OUZAS – MURPHY, R. Lukas, LEBLER 1, Moran (1), Ulmer – Dorion, PICHÉ (1), Kozek, HISEY, Hofer – Mitterdorfer, MacDonald, OBERKOFLER (1), Ouellette, IBERER 2 – Mayrhauser, Fechtig, Spannring, P. Lukas, Gaffal
Gólok. 1:55: Benk (Sikorcin, Kóger, 1–0). 37:28: Iberer (Oberkofler, Piché, 1–1). 51:42: Iberer (1–2). 59:26: Lebler (Moran, 1–3)
További eredmények: Vienna (osztrák)–Znojmo (cseh) 5–3, Innsbruck (osztrák)–Villach (osztrák) 1–2, Salzburg (osztrák)–Ljubljana (szlovén) 3–1, Graz (osztrák)–Klagenfurt (osztrák) 3–4 – hosszabbítás után, Bozen (olasz)–Dornbirn (osztrák) 4–5 – hosszabbítás után
Rob Pallin, a Fehérvár edzője:
– Jól kezdtük a mérkőzést, de a folytatásban rengeteg helyzetet hagytunk ki, és ez megbosszulta magát. Sajnos a második harmad elején az öltözőben maradtunk, és ez felhozta a Linzet. Tudtuk, a liga egyik legerősebb csapata ellen hatvan percen keresztül kell dogoznunk, mert másképp nem lehetünk eredményesek, és elég egy kihagyás is, mert ők ezt kíméletlenül kihasználják. Így történt ez most is, de nem szabad sokáig emésztetünk magunkat, mert gyorsan követik egymást a meccsek.
Rob Daum, a Linz edzője: – Nehezen indult a mérkőzés, de tudtuk, hogy a meccsek elejét nagyon megnyomja a Fehérvár. Be is következett az, amitől tartottunk, hiszen már a második percben hátrányba kerültünk. Szerencsére a középső játékrészben már egyre jobban dominált a csapatom, fölénybe kerültünk, ami biztató volt. A második gól? Ritkán látni ilyet, szerencsére nem mi kaptuk... Úgy érzem, a Graz elleni hazai siker után lendületben maradtunk, és már ez a győzelem is bizakodásra adott okot a fehérvári összecsapás előtt.

1. Salzburg 31 20 2 3 6 118–71 +47 47
2. Linz 31 14 5 3 9 112–81 +31 41
3. Vienna Capitals 31 17 1 2 11 85–76 +9 38
4. Villach 31 14 3 1 13 82–84 –2 35
5. Sapa Fehérvár AV19 31 13 4 1 13 103–106 –3 35
6. Znojmo 31 14 2 2 13 110–92 +18 34
7. Graz 31 12 2 4 13 86–90 –4 32
8. Klagenfurt 31 11 2 5 13 78–93 –15 31