EBEL: Bécsben kapott ki zsinórban 4-edszer a Fehérvár

2014.12.28. 19:38
A jégkorong EBEL alapszakaszában folytatódott a Fehévár AV 19 rossz sorozata, az együttes ezúttal a Vienna Capitals otthonában kapott ki. Ez volt a fehérváriak zsinórban negyedik veresége.

Hiába dominált mezőnyben a Fehérvár, játszott kapura veszélyesebben ellenfelénél, játékosai be voltak oltva gól ellen. No és a bécsi kapu őrzésével megbízott Matthew Zaba is jó napot fogott ki, és megannyi fehérvári lövést…

A találkozó első – és egyben utolsó – góljáig a második harmad végjátékáig kellett várni, addig a házigazdák egy, a vendégek két fórt hagytak kihasználatlanul. Sven Klimbacher találatát követően újabb két emberelőnyt puskázott el a vendégcsapat, de legalább kibekkelt két emberhátrányt, amelyből a másodikat rossz csere miatt kapott.

A végjátékra maradt még egy-egy kiállítás, majd a vendégek lehívták Christian Engstrand kapust, de a gól-, és így pontszerzéshez ez sem volt elég. A fehérváriaknak 43 kapura lövést írtak be a statisztikai lapra, a házigazdáknak 24-t.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
UPC VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 1–0 (0–0, 1–0, 0–0)
Bécs, 5700
néző. V: Gamper (osztrák), Gebei, Nagy A. (mindkettő magyar), Pardatscher (osztrák)
VIENNA: Zaba – F. Iberer (1), P. Lakos, Ferland, MacArthur, Foucault – Carson, Peter, Sylvester (1), Watkins, Rotter – Klimbacher 1, Häckl, Nödl, Schiechl, Grosslercher – Fraser, Bauer, Fischer, Puschnik. Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: Engstrand – Boivin, Ejdepalm, Kóger D., Sarauer, LoVecchio – Szirányi B., Wehrs, Marino, Bartalis, Kovács Cs. – Orbán, Tokaji, Benk, Sikorcin, Magosi – Reiter, Hetényi P., Németh A., Erdély, Vincze P. Edző: Rob Pallin
Kiállítások:
17, ill. 13 perc
További eredmények: Znojmo–Klagenfurt 4–2 (1–0, 1–2, 2–0), Dornbirn–Salzburg 5–6 (1–1, 2–4, 2–1), Linz–Innsbruck 2–4 (1–0, 0–2, 1–2), Olimpija Ljubljana–Bozen 1–2 – h. u. (1–0, 0–1, 0–0, 0–1), Villach–Graz 3–2 (1–2, 1–0, 1–0)