EBEL: a Volánnak sikerült, ami az eddigi négy alkalomkor nem

2014.11.29. 19:43
A Znojmo ellen a négy gól is kevés volt, a Bozen ellen a három is elég (Fotó: Reviczky Zsolt, archív)
A Fehérvár AV19 hazai közönség előtt 3–2-es győzelmet aratott az olasz Bozen ellen a jégkorong EBEL alapszakaszának szombati játéknapján. A vezetést háromszor megszerző és az előnyét harmadszorra meg is őrző magyar csapat négy vereség után először verte meg az olasz gárdát Székesfehérváron.

A mérkőzés elején nem unatkozhatott a helyszínre kilátogató 3225 néző, hiszen alig több mint hat perc játék után már három gólnak is szemtanúja lehetett. Jeff LoVecchio emberhátrányból szerzett találatával a Volán került előnybe (1–0), ám a Bozen nyolcvan másodperccel később egyenlített Paul Zanette jóvoltából (1–1). A válaszra azonban nem sokat kellett várni, az olaszok gólját követően két perccel Bartalis István is beköszönt (2–1), így ismét a fehérvári szurkolók lehettek elégedettebbek, amikor rápillantottak az eredményjelzőre. Az első harmadra mégis döntetlen állással vonultak a felek, Anton Bernard góljával ugyanis a játékrész hajrájában a vendégek ismét egalizáltak (2–2).

A második harmad elején csak kiállítások borzolták a kedélyeket, a folytatásban ugyanakkor ismét volt okuk talpra ugrani a hazai drukkerhadnak. A 33. percben Szirányi Bence és Kovács Csaba előkészítése után Varga Arnold köszönt be, így 3–2-es előnyre tett szert a Fehérvár.

A záró játékrészben a Volán dolgát megkönnyítette, hogy Justin Kellert fejre mért bottal ütés miatt kiállították, ebből kifolyólag a hazaiak öt percig emberelőnyben jégkorongozhattak. És bár a létszámfölényt nem sikerült kihasználni, a hajrában a kapusát lehozó Bozen játékosai sem jártak sikerrel a fehérváriak kapuja előtt, így a magyar csapat megnyerte a mérkőzést.

A táblázat hatodik helyén álló Volán eddigi négy hazai meccsén mindig kikapott az olasz gárdától az EBEL-ben, most azonban megszakadt a rossz sorozat.

FEHÉRVÁR:
Robinson – Boivin, Ejdepalm, Banham, Sarauer, LoVecchio 1 – Orbán, Varga A. 1, Erdély, Bartalis 1, Benk (1) – Szirányi B. (1), Wehrs, Marino, Sikorcin, Kovács Cs. (1) – Rieter, Tokaji (1), Kocsis, Nemes, Vincze. Edző: Rob Pallin
BOZEN: Hübl – Egger, Rodney, Keller, Cullen, Insam – Galvins (1), Oberdörfer, Z. Pance, Schofield (1), Nesbitt (1) – Crowley, McMonagle, De Simone (1), Bernard 1, Zanette 1 – Gander, Zisser, Frank. Edző: Mario Simioni
Gólok. 2:49: LoVecchio (emberhátrány, 1–0). 4:09: Zanette (Schofield, Nesbitt, 1–1). 6:11: Bartalis (Benk, Tokaji, 2–1). 17:45: Bernard (De Simone, Galvins, 2–2). 32:25: Varga A. (Szirányi B., Kovács Cs., 3–2)
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Keller)
Rob Pallin:
– Egy bekknek különösen nehéz a visszatérés sérülés után, Varga rozsdásnak is tűnt az első meccsein. Sőt, az elején most is rossz döntéseket hozott, az első szünetben megmondtam neki, hogy el kell felejtenie őket – aztán győztes gólt szerzett! Hatalmas győzelmet arattunk, de csak rövid ideig ünnepelhetünk.
Mario Simioni: – A győzelemhez több mint két lőtt gól kell, mi viszont az emberelőnyeinket nem használtuk ki, bár az ötperces hátrányunkat kivédekeztük, tehát a küzdelemmel nem volt gond. A drukkereink nem elégedettek azzal, hogy nem vezetjük a táblázatot, az akaratunkra viszont nem lehet panasz.

1. Salzburg 22 17 1 4 91–47 +44 35
2. Vienna Capitals 22 14 1 2 5 56–46 +10 32
3. Linz 21 10 3 2 6 80–57 +23 28
4. Graz 22 11 2 2 7 68–53 +15 28
5. Znojmo 22 11 2 9 88–66 +22 26
6. Sapa Fehérvár AV19 22 9 3 1 9 73–76 –3 25
7. Villach 22 8 2 1 11 59–66 –7 21
8. Bozen 22 8 1 1 12 47–58 –11 19