EBEL: a Volán háromszor vezetett Bécsben, aztán kikapott

2015.09.25. 21:44
Kovács Csaba (jobbra) is betalált, de pont nélkül maradt a négy gólig jutó Volán (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 háromszor vezetett a Vienna Capitals vendégeként, a végén azonban egygólos vereséget szenvedett. Másodszor kapott ki a szezonban a Volán, a Capitals harmadszor nyert, másodszor a rendes játékidőben.

Rajna Miklóssal a kapuban kezdett a Volán, amely a 14. percben Sikorcin Ladislav góljával szerzett vezetést. A hazai egyenlítéséhez három perc sem kellett, viszont a kettős fór igen. Az első harmad második felében három Volán-játékos jutott a kiállítás sorsára, Varga Arnold két alkalommal is. A 27. percben ismét előnyhöz jutott a vendégcsapat, akkor Chris Francis révén egy emberelőnyt sikerült gólra váltani. A bécsiek viszont megint kiegyenlítettek: kevesebb mint egy percre volt szükségük ekkor.

Sokáig azonban nem volt ikszes az állás, mert érkezett Kovács Csaba, aki harmadszor is minimális előnyhöz juttatta a fehérváriakat. A Capitals erre a harmad végjátékában válaszolt, ráadásul mindjárt két góllal, így a 40. percben a mérkőzés során először vezetett. A 47. percben pedig már kettővel meglépett – emberelőnyt használtak ki a bécsiek –, ami a Volánnak egyszer sem sikerült. Pedig az eredmény alakulását tekintve háromszor ott volt annak a kapujában.

A végig parázs, tizenhat – hat hazai és tíz vendég – kiállítást hozó párharcban a harmadik felvonás zsinórban négy fehérvári kisbüntetéssel indult, közel tíz perccel a vége előtt mégis egygólosra csökkent a Vienna előnye: Brendan Connolly visszahozta a fehérvári reményeket! A hátralévő időben azonban már nem változott az eredmény. A Volán hiába szerzett négy gólt és vezetett háromszor Bécsben, pont nélkül maradt. A korábbi négy bajnokin összesen hat gólt kapó fehérváriak ezúttal ötször kapituláltak.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
VIENNA CAPITALS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 5–4 (1–1, 3–2, 1–1)
Bécs, 3750
néző. V: Babic, Smetana, Smeibidlo (mindkettő osztrák), Soós D.
VIENNA:
Lawson – Fraser, Lakos, Dzieduszycki (1), McLean (1), Whitmore 1 – Iberer (1), Milam, Rotter (3), Sharp 1 (1), Gamache 1 (1) – Klimbacher, Pretnar, Fischer, Bois, Nödl – Bauer, Peter, Hartl 1, Schiechl, Grosslercher 1 (1). Edző: Jim Boni
FEHÉRVÁR:
Rajna – Varga A., Orbán A., Sárpátki, Sikorcin 1, Blackwater (1) – Szirányi B., Wehrs, Kovács Cs. 1, Nagy G., Kóger D. (2) – Martinelli, Szaller, Vincze P., Francis 1 (1), Connolly 1 – Becze, Benk, Szabó-Pál. Edző: Rob Pallin
Kiállítások:
12, ill. 20 perc
Rob Pallin: –
Megint egy nagyon szoros meccs volt, csakúgy, mint a Znojmo elleni. Mindkét idegenbeli mérkőzésen nagyon keményen dolgoztak a fiúk, egy-egy pontra legalább rászolgáltak volna – de hát ilyen az élet, igazságtalan. Majdnem október van, de egy-két játékosom még mindig nem ébredt fel. Márpedig mindenkire szükségem volna, és mindenkinek száz százalékon kellene pörögni, nem csak kilencvenötön.
További eredmények: Salzburg–Klagenfurt 3–2 (1–0, 1–1, 1–1), Bozen–Dornbirn 4–1 (2–1, 1–0, 1–0), Villach–Innsbruck 3–4 – h.u. (1–1, 0–1, 2–1, 0–1), Olimpija Ljubljana–Linz 2–3 (0–1, 1–1, 1–1), Znojmo–Graz 4–1 (1–0, 1–0, 2–1)

1. Znojmo 5 4 1 18–10 +8 12
2. Linz 5 3 2 11–9 +2 9
3. Dornbirner 5 3 2 12–13 –1 9
4. Vienna Capitals 5 2 1 2 20–16 +4 8
5. Klagenfurt 5 2 1 2 17–15 +2 8
6. Fehérvár AV19 5 2 1 2 13–11 +2 8
7. Innsbruck 5 2 1 2 11–11 0 8
8. Bozen 5 2 1 2 12–15 –3 7