EBEL: a Volán Fehérváron is legyűrte a Viennát

2015.02.22. 19:40
Harmadszor nyert a Fehérvár a középszakaszban (Fotó: Korponai Tamás)
A jégkorong EBEL középszakaszának hatodik fordulójában a Fehérvár AV 19 hazai környezetben kétgólos győzelmet aratott a Vienna Capitals ellen, amelyet pénteken idegenben győzött le 3–2-re.

A 9. percben rögtön az első fórját gólra váltotta a Vienna Capitals – egy perc sem kellett a bécsieknek az öt a négy elleni találathoz –, a Volán válaszként azonnal rákapcsolt. Sokat azonban nem tudott kihozni a lendületéből, mert ismét emberhátrányba került. Viszont így sem adta fel a kontrákat, igyekezett lövésig akciózni. Jó iramú volt a találkozó, amelyen ritkán jutottak lövésig a felek. Mindez a fegyelmezetten visszazáró védekezéseket dicsérte. A hajrában aztán csak összejött a fehérvári egyenlítés. Kevin Wehrs lépett be bátran, nagy lendülettel a vendégek harmadába, az ő lövését azonban még blokkolták. A támadást középen kísérő Bartalis István begyűjtötte a lecsorgó korongot, és köténygólt lőtt (1–1).

Hiába az emberfór a második harmad elején, Michael Schiechl egy elcsent koronggal lépett ki a bal szélen, majd a rövidet nem jól záró Christian Engstrand mellett másodszor is vezetéshez juttatta a vendégeket. A pillanatokkal később már kettős emberelőnyben lévő Fehérvárnak 18 mp kellett az második egyenlítéshez. Ezúttal Johan Ejdepalm volt eredményes. Állandó gólveszélyt jelentve rendezkedett be a Volán a vendégek harmadába, viszont esemény a fehérvári kapu előtt történt. A jégről éppen feltápászkodni készülő Jonathan Ferlandot az őt átugrani készülő társ, Kristopher Foucault találta térddel fejen. Előbbit úgy kellett letámogatni a jégről. Sokat nem aggódhattunk azonban az egészségi állapotáért, mert Frank Banham távolról bevágott egy bedobás után elé kerülő korongot. Egyértelműen a Volán akarata érvényesült a pályán, a vendégek akcióit sikerült csírájában elfojtani. A nyomást nem tudta elviselni a kiállításokat begyűjtő Vienna, a másfél percig kettős fórban lévő Fehérvár Sikorcin Ladislav révén növelte kettőre az előnyét (4–2).

Mindent egy lapra feltéve vágott neki a harmadik harmadnak a Vienna, rengeteg volt a korcsolyázás és az ütközés is. Góllal közelíteniük azonban nem sikerült a vendégeknek, ráadásul a Volán sokkal közelebb járt a gólhoz, mint ők. Jó volt látni, hogy mezőnymunkában nemcsak állja a harmadik felvonás megpróbáltatásait a Volán, hanem a fehérváriak diktálták a tempót. Peregtek a percek, a Volán jól tartotta az eredményt. Bár a házigazdák az utolsó percekre picit beszorultak a kapujuk elé, nem engedték magukhoz közelebb a bécsieket (4–2).

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
FELSŐHÁZ
FEHÉRVÁR AV 19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 4–2 (1–1, 3–1, 0–0)
Székesfehérvár, 3071
néző. V: Siegel, Smetana, Kaspar (mindhárom osztrák), Soós D.
FEHÉRVÁR: ENGSTRAND – WEHRS (2), ORBÁN (1), Vincze P., Erdély, Németh A. – Ejdepalm 1, Varga A., Sárpátki, BARTALIS 1, Kovács Cs. (1) – TOKAJI (1), Hetényi P., BANHAM 1, SARAUER (2), Kóger D. – Reiter A., Nemes, Magosi B., Sikorcin 1, Benk.
VIENNA: Kickert – Iberer, Carson, Bois, Watkins Foucault – Fraser (1), Lakos, FERLAND (2), SCHIECHL 1, SYLVESTER 1 – Klimbacher, Peter, Nödl, MacArthur, Magowan – Hackl, Puschnik, Rotter, Fischer, Hartl.
Gólok. 08:05: Sylvester (Fraser, Ferland – emberelőny, 0–1). 16:58: Bartalis (Wehrs, Tokaji, 1–1). 24:34: Schiechl (Ferland – emberhátrány, 1–2). 25:09: Ejdepalm (Orbán, Kovács Cs. – kettős ee., 2–2). 30:25: Banham (Sarauer, 3–2). 38:07: Sikorcin (Sarauer, Wehrs – kettős ee., 4–2)