EBEL: a Villach két góllal legyőzte a Fehérvárt

2015.12.11. 21:31
A Villach tulajdonképpen simán győzött (Fotó: Koncz György)
A Fehérvár AV19 férfi jégkorongcsapata az EBEL alapszakaszában hazai pályán 4–2-es vereséget szenvedett az osztrák Villachtól, mely így egy pontra feljött a magyar csapatra a tabellán.

Megelőzni ugyan nem tudta volna a Villach a Fehérvárt, de az osztrákok négypontos hátrányuk csökkentésének reményében érkeztek Magyarországra, a 8. és a 9. helyezett csatájára. Számításuk bejött: a Volánnak pont annyi rövidzárlata volt, ami elég volt a Villach-sikerhez...

Az első harmadban Miha Verlic keserítette meg a fehérváriak életét, a vendégek 91-ese a 13. percben csapott le először, harminchat másodperccel a harmad vége előtt, fórból másodszor, így a kettő között hiába talált be Kóger Dániel – a helyzeteivel igen jól gazdálkodó osztrák csapat vezetett.

A második harmad elején pedig el is ment a meccs: a 27. percben Verlic gólpasszal jelentkezett – ezúttal Daniel Nageler volt a befejező –, a 29. percben pedig Ziga Pance is beköszönt, a két gyors egymásutánban kapott góllal el is ment a hajó. A becsülettel próbálkozó Fehérvár csak a hajrában tudott szépíteni, Chris Bodo kettős emberelőnyből talált a kapuba – 1–4 után viszont nem volt esély a pontmentésre sem.

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV19–VILLACH (osztrák) 2–4
(1–2, 0–2, 1–0)
FEHÉRVÁR:
Hetényi Z. – Brocklehurst, Martinelli – Sárpátki (1), Nagy G., Kóger 1; Varga A., Wehrs – Bodo 1, Bartalis, Kovács Cs.; Szirányi B., Orbán A. – Francis, Sarauer, Connolly; B. Orban – Vincze P., Sikorcin, Benk. Edző: Rob Pallin
VSV: Herzog – Mühlstein, Kelly – Alagic, Schofield (1), Z. Pance 1; McKiernan, Brunner – Santorelli, Hunter, Leiler; Schlacher, Bacher – Nageler 1 (1), Verlic 2 (1), Platzer (1); Jennes, Kreuter – Johner (2), McBride, Gelfanov. Edző: Greg Holst
Büntetőpercek: 12, ill. 14
Rob Pallin:
– Két új játékosunk volt a keretben, és hiányzott az összhang, hiányzott a csapatból a gyorsaság is, mindez pedig az én hibám. Át kell néznünk, mit csináltunk rosszul, fel kell dolgoznunk, és szombaton jobban folytatni – sok-sok dologban fejlődhetünk. Szerencsétlen idényünk van a temérdek sérüléssel, amitől minden egyes bajnoki olyan, mintha az első lenne az idényben – most is pontosan ezt éreztem.
További eredmények: Znojmo–Dornbirn 3–0, Vienna Capitals–Salzburg 1–4, Linz–Klagenfurt 2–6, Bozen–Graz 2–1

1. Linz 29 18 2 2 7 96–65 +31 60
2. Salzburg 29 17 3 2 7 97–75 +22 59
3. Dornbirner 29 15 1 5 8 83–66 +17 52
4. Klagenfurt 29 14 3 4 8 100–88 +12 52
5. Znojmo 29 15 1 3 10 98–74 +24 50
6. Bozen 29 12 4 2 11 74–71 +3 46
7. Vienna Capitals 29 11 5 13 78–68 +10 43
8. Fehérvár AV19 29 10 4 3 12 70–79 –9 41