EBEL: a Fehérvár sorozatban harmadszor győzött

2014.10.26. 19:59
Fehérvári ünnep: megvan sorozatban a harmadik győzelem (Fotó: Soós Attila, albavolanhockey.hu)
A Fehérvár AV19 férfi jégkorongcsapata az EBEL 14. fordulójában hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott az osztrák KAC ellen.

A klagenfurtiak kezdték jobban a mérkőzést, a 4. percben emberelőnybe kerültek, Jan Urbas lövését még védte Josh Robinson, ám Kirk Furey érkezett és értékesítette a kipattanót. A fórt azt követően kapta a KAC, hogy túl sok fehérvári volt a jégen...

A Fehérvárnak még az első harmadban sikerült egyenlíteni: Michael Boivin engedett el egy lövést a kék vonalról, a korong kipattant René Swettéről, Frank Banham bevágta az egyenlítő gólt. Ezt követően bőven volt lehetősége a Fehérvárnak a második gól megszerzésére, ám hiába került háromszor is emberelőnybe a házigazda, Swette és védelme állta a lövéseket. Egészen a 25. percig, amikor egy emberhátrány kivédekezése után újból négy az öt elleni szituációba került az ekkorra már alaposan kifáradt KAC: Frank Banham mindössze tizenhárom másodperc alatt gólra váltotta a fórt, 2–1!

Az osztrákok feljebb kapcsoltak, ám nem bírtak Robinsonnal, akkor sem, amikor Benk András és Szirányi Bence kiállítása miatt kettős emberhátrányban védekezett a Fehérvár. A KAC kihagyta lehetőségeit, Robinson több nagy védést is bemutatott, a második harmadot így egygólos előnyben zárta a Fehérvár.

A záró harmadot góllal kezdte a Fehérvár, Thomas Pöck lent maradt a jégen, a hazai kontrát pedig Sikorcin Ladislav fejezte be higgadtan. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a meccs, Swette több védéssel akadályozta meg a magyar csapatot a negyedik gól megszerzésében, majd a kapus lehívását (ez már az 57. percben megtörtént) követően az üres kapura nem sikerült növelni az előnyt – a vége 3–1, a Fehérvár győzött, immár harmadszor egymás után.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–EC KLAGENFURT (osztrák) 3–1 (1–1, 1–0, 1–0)
Székesfehérvár, 3379
néző. Vezette: Hofer (osztrák), Trilar, Hribar (szlovénok), Johnston (amerikai)
FEHÉRVÁR:
Robinson – Boivin (1), Ejdepalm (1) – LoVecchio, Sarauer (1), Banham 2; Szirányi, Wehrs (2) – Kovács Cs., Sikorcin 1, Marino (1); Tokaji, Orbán – Benk, Nemes, Németh A.; Hetényi P., Reiter – Kocsis, Erdély, Vincze
KAC:
Swette – Furey 1, Reichel – Lundmark, Hundertpfund, M. Geier; Schumnig, Wharton – S. Geier, Pither, Strömberg; Vallant, Pöck (1) – Jacques, Koch, Urbas (1); Isopp – Ban, Harand, Witting
Gólok. 03:15:
Furey (Urbas, Pöck – emberelőny, 1–0). 11:51: Banham (Boivin, Ejdepalm, 1–1). 24:00: Banham (Sarauer, Wehrs – e.e., 2–1). 44:39: Sikorcin (Marino, Wehrs, 3–1).