EBEL: a Fehérvár pazar győzelmet aratott az éllovas ellen

2013.10.13. 19:59
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata pazar győzelmet aratott az EBEL listavezetője, az osztrák Villach ellen: a Volán hiába került is kétszer hátrányba a meccsen, remek utolsó harmadával 4–2-re húzta be a mérkőzést!

A Volán pazarul játszott, remek hajrával múlta fölül a Villachot (Fotó: Veres Viktor)

A Linz elleni bravúrt követően a listavezető Villach volt a Volán következő ellenfele, és egy harmad után vezetett is 1–0-ra az osztrák gárda. A vendégek valamivel aktívabbak voltak – 13 lövésük volt, szemben a fehérváriak 8 kísérletével –, ha kellett kapusuk, Jean-Philippe Lamoureux biztosan állt a lábán, egy emberfórt pedig kihasználtak. A meccs harmadik kiállítását – a korábban kiszórt Magosi Bálint és Brock McBride után Frank Banham ült le, bottal akasztásért – játszotta ki a Villach, Klemen Pretnar pedig Michael Forney lövése után került ziccerbe, és vágta kíméletlenül be azt.

A második harmad elején egy blokkolt lövésre Sikorcin kísérlete (Lamoureux-ban halt el) volt a válasz, majd osztrák fölény jött, meg nem adott góllal. Aztán jött az egyenlítés, miután a Volán egy emberfór kihagyását követően benyomta a vendégeket: Mihály Árpád remek kiszolgálást kapott a kapu mögül, Magositól, és precízen be is varrta a korongot – 1–1!

Az egyenlítést követően is volt bőven lehetősége a Fehérvárnak: Banham ziccerét Lamoureux védte, majd a Villach nagy nehezen kihúzott egy emberhátrányos szituációt, melyben centikre volt az újabb kapott góltól. Lamoureux tartotta versenyben az osztrákokat, a kapus Mihály pazar szólójánál is nagyot fogott, így 1–1-es eredménnyel zárult a harmad.

A záró harmad gólváltással kezdődött: Pretnar kihasznált egy újabb – ezúttal kettős – emberfórt (Jackman és Naglich volt büntetésben), de szinte azonnal jött a válasz: Yellow Horn indult meg, a kapu felé terelte a korongot, a büntetőpadról pont visszatérő Naglich megzavarta Lamoureux-t, a korong pedig becsusszant a kapuba. Az egyenlítésre hatalmas lehetőség következett, kettős fórba került a Fehérvár, de nem sikerült kihasználnia az előnyt – hogy aztán ezt követően megszerezze a vezetést. Az 50. percben Sarauer keverte meg az osztrákokat, passza után Naglich váltotta gólra az üres kapus helyzetet – 0–1 és 1–2 után először a Volán volt előnyben!

És nem csak előnyben volt, hanem meg is nyerte a mérkőzést: további kihagyott helyzeteket követően Mihály Árpád az 59. percben döntött, a Villach pedig hiába hívta le a végén kapusát – a Fehérvár gyönyörű sikert aratott az EBEL listavezetője ellen!

A Volánnak mindig meg kell halnia a pályán

EBEL, ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VILLACH (osztrák) 4–2
(0–1, 1–0, 3–1)
Székesfehérvár, 3089
néző. Vezette: Caspar (osztrák), Warschaw (amerikai), Widmann (osztrák), Soós D.
VOLÁN:
BÁLIZS – Kiss D., JACKMAN – SARAUER (2), NAGLICH 1, Banham (1) – Szirányi B., Tokaji – Magosi (1), Sikorcin, Kovács Cs. – Hetényi P. (1), Gawryletz – MIHÁLY Á. 2, YELLOW HORN 1 (1), BENK (1) – Orbán, Varga A. – Kocsis, Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
LINZ:
Lamoureux – Bacher, Steiner – B. Petrik, Göhringer, Platzer – Brunner, Unterluggauer – Peintner, Ryan (1), Hughes (1) – Altmann, PRETNAR 2 – Forney (1), MCBRIDE (1), Fraser – Nageler. Edző: Hannu Järvenpää
Gólok.
17:35: Pretnar (Forney, McBride – emberelőny, 0–1). 27:37: Mihály Á. (Magosi, Hetényi P., 1–1). 42:39: Pretnar (Hughes, Ryan – kettős ee., 1–2). 43:52: Yellow Horn (Sarauer, 2–2). 49:22: Naglich (Sarauer, Banham, 3–2). 58:26: Mihály Á. (Benk, Yellow Horn, 4–2)
Marty Raymond, a Fehérvár edzője:
– Hihetetlen lelkesedéssel játszottak a srácok, jó volt látni őket ilyen állapotban. Aminek még jobban örültem, hogy tartották magukat az előre kijelölt taktikához, és képesek voltunk az elrontott kapura lövés után ismételni. Működtek a blokkok is, és egy pillanatig sem adtuk fel.
Hannu Järvenpää, a Villach edzője:
– A Fehérvár jobban akarta a győzelmet, mi pedig nem érdemeltük meg. Az emberhátrányos védekezéssel tökéletesen elégedett vagyok, az emberelőnyök kihasználásával viszont megszenvedtünk. Azt meg lehet tanulni ebből az estéből, hogy ebben a bajnokságban állhatsz bármilyen jól, könnyű győzelmet sehol sem szerzel.

További eredmények: Graz–Innsburck 6–2, Klagenfurt–Salzburg 0–3, Olimpija Ljubljana–Bozen 2–3, Linz–Vienna Capitals 2–1