EBEL: a Fehérvár négyet vágva gyűrte le a listavezetőt

2015.03.01. 19:40
Óriási nyomást gyakorolt a Volán a Salzburgra, a fehérváriak jutalma négy gól és két pont lett (Fotó: Földi Imre)
A jégkorong EBEL középszakaszának kilencedik fordulójában a Fehérvár AV 19 hazai környezetben négy gólt vágott a listavezető Salzburgnak, amely így pont nélkül távozott. A győztes együttesben Kóger Dániel duplázott. a középszakasz záró fordulóját a negyedik helyen állva várja a Volán, amely pályaelőnyt ér a negyeddöntőben.

Óriási elánnal esett neki a házigazda a vendégcsapatnak – előbbinek még kellett a pont, utóbbinak abból a szempontból már nem, hogy az eredménytől függetlenül megvolt a pályaelőnye a rájátszásra, lévén elsőként zárja a középszakaszt –, be is szorult a Salzburg a térfelére. A Volán kapujában védő Rajna Miklósnak kevés dolga akadt, az osztrák kontrák viszont többnyire lövéssel végződtek. A lövésekkel a Volán sem maradt adós, rendesen megdolgoztatták a házigazdák Bernd Brücklert. A salzburgi kapus azonban együtt élt a játékkal, és a szerencsével sem állt hadilábon. A legnagyobb fehérvári helyzetnél a felső vasról a kapu elé leeső korongot az ott ólálkodó Frank Banham nem tudta közelről bekotorni. Pedig ő aztán lesipuskás a javából (0–0).

Ami nem jött össze az első harmadban húsz perc alatt, az összejött a másodikban 50 mp alatt. Az áthúzódó emberelőnyből másfél perc pörgött le már le, amikor Kóger Dániel révén megszerezte a vezetést a Volán. Viszont nem sokáig, négy és fél percig játszhatott előnyben a Fehérvár. A lendülettel szintén nem adós Salzburg egyenlített: a megrajzolt akciót kapáslövés zárta le, amelyre Rajna Miklós nem ért át. A felvonás közepén Magosi Bálint ismét a házigazdát juttatta előnyhöz – a létszámfölényes kontrát ziccerig játszotta ki a Volán –, a csapatok ekkor sem sokat vacakoltak a pálya középső részével, azt gyorsan átjátszva azonnal lőtávolon belülre kerültek. A játékrészt Kóger második gólja zárta, akinek bombájával szemben Brückler tehetetlen volt (3–1).

A záró játékrészben a mezőnyjátékot illetően semmi nem változott. A Volán nagy tempót diktált, amelyet tartott ugyan a Salzburg, de mégis a házigazdák játékában volt benne a gól. A 49. percben szép akció végén a bal oldalon betörő Bartalis István kihagyhatatlan passzal szolgálta ki a hosszún érkező Brandon Marinót. Hiába dőlt el a meccs, a hajrában sem csökkent az iram. Az utolsó percben Corin Konradsheim még szépített ugyan – a takarásban lévő Rajna kicsit mellényúlt a löketnek –, de ez semmit nem vont már le a nagyszerű fehérvári teljesítményből (4–2).

EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
FELSŐHÁZ
FEHÉRVÁR AV 19–RED
BULL SALZBURG (osztrák) 4–2 (0–0, 3–1, 1–1)
Székesfehérvár, 3458
néző. V: Dremelj (szlovén), Siegel, Johnston, Kaspar (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: RAJNA – Orbán, Tokaji, Marino 1, Sikorcin, Benk – WEHRS (1), Szirányi B., BANHAM (1), SARAUER (2), KÓGER D. 2 – Ejdepalm (1), Varga A., Vincze P., Bartalis (1), Kovács Cs. – Reiter A., Hetényi P., MAGOSI B. 1, Erdély (1), NÉMETH A. (1). Edző: Rob Pallin
SALZBURG: Brückler – KONRADSHEIM 1 (1), Duller – Pöck, Duncan, Lahoda – Lindner, Mühlstein, T. RAFFL 1 (1), Komarek (2), Latusa – Heinrich, Pallestrang, Kainz, Walter, Beach – Winkler, Rauchenwald, Brucker, Cijan. Edző: Daniel Ratushny
Gólok. 20:50: Kóger D. (Sarauer, Wehrs – emberelőny, 1–0). 25:29: T. Raffl (Konradsheim, Komarek, 1–1). 33:11: Magosi B. (Németh A., Erdély, 2–1). 37:56: Kóger D. (Sarauer, Banham, 3–1). 48:16: Marino (Bartalis, Ejdepalm – ee., 4–1). 59:23: Konradsheim (T. Raffl, Komarek, 4–2)
Rob Pallin:
– Büszke vagyok a fiúkra, hiszen rettentően nehéz menetelés ez, ezúttal is remekül teljesítettek. Amikor elkezdtük a sorozatot, úgy mentünk Salzburgba, hogy éppen a válogatott tornája után voltunk. Kiadós vereségbe szaladtunk bele, mégis bíztam benne, hogy végül elérhetjük az egyik célunkat. Ám még nincs vége a szezonnak…
Daniel Ratshny: – Közönségszórakoztató mérkőzés volt, biztos vagyok benne, hogy élvezték a nézők. Bár nem mi kerültünk ki győztesen az összecsapásból, az idény legfontosabb része még csak most kezdődik, és az a lényeg, hogy addigra a lehető legjobb formában legyünk. Úgy is készülünk.