Jégkorong EBEL: a Fehérvár idegenben is kikapott az újonctól

2013.09.21. 22:04
A Bozen ezúttal is túl nagy falatnak bizonyult (Fotó: Mirkó István – archív)
A Sapa Fehérvár AV19 5–2-re kikapott a jégkorong EBEL-ben a Bozentől idegenben. A fehérváriak a második harmadik végéig még 1–0-ra vezettek, ám az olasz együttes fordítani tudott.

A Fehérvár jégkorongosaira az a Bozen várt az EBEL újabb játéknapján, amely egy héttel korábban Székesfehérváron tudott 6–3-ra nyerni újoncként. Az első harmad nem hozott nagy lehetőségeket, pedig a magyarok többször is emberelőnyben támadhattak.

A Bozen a második játékrészt is kénytelen volt emberhátrányban kezdeni, s ezt már kihasználta a Sapa. A kanadai Colton Yellow Horn volt eredményes a 21. percben! 0–1

Rögtön ezután a vendégek kerültek hátrányba, Magosi Bálintot végleg kiállították, mert fejbe vágta ellenfelét. Az olaszok viszont nem tudtak élni a lehetőséggel, sőt az ötperces büntetés utolsó két percénél négy a négy ellen korcsolyáztak a jégen a felek egy újabb hazai kétperces nyomán.

Csak úgy röpködtek a büntetések, az első két harmadban összesen tizenegy kiállítást jegyezhettünk fel. A Fehérvár számára nem végződhetett volna rosszabbul a második harmadk: az első hazai gól a 37. percben jött Davide Nicoletti jóvoltából. 1–1

Még rosszabbul kezdődött az utolsó játékrész: a Bozen a 43. percben – először a mérkőzésen – megszerezte a vezetést John Esposito találatával. Sőt, négy perccel később Anton Bernard is betalált, a Bozen pedig vágleg átvette az irányítást a találkozón. 3–1

Rögvest jött azonban a fehérvári válasz! Richard Jackman gólpasszából Adam Naglich volt eredményes a tizenkét perccel a vége előtt. 3–2

A hajrá már nem sikerült jól: Sikorcin Ladislav kiállítását még kihúzták a mieink, de az 54. percben Macgregor Sharp 4–2-re módosította az eredményt. Az utolsó percben emberelőnybe kerültünk a mérkőzés 14. kiállítása nyomán, de nem a kapus nélkül próbálkozó Fehérvár, hanem a Bozen, pontosabban Trenton Whitfield talált az üres kapuba, így a vége 5–2 lett a tiroliak javára.

JÉGKORONG, EBEL
BOZEN FOXES (olasz)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 5–2 (0–0, 1–1, 4–1)
Bolzano, 1280
néző. V: Kellner, Podlesnik, König (mindhárom osztrák), Nikolic (horvát)
BOZEN: HÜBL – Egger, NICOLETTI 1, Strömberg (1), SHARP 1, Santorelli (2) – Piche (1), Tomassoni – Beaudoin, Whitfield 1, Schofield – Oberdorfer, Charlebois (1), Insam, Bernard 1, Gander (1) – Miglioranzi, Wunderer, Civitarese (1), Zisser (1), ESPOSITO 1 (1). Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: Rajna – Jackman (2), Pozsgai, Banham, Sarauer, Yellow Horn 1 – Gawryletz, Kiss D., Mihály Á., Naglich 1, Kovács Cs. – Hetényi P., Tokaji, Benk, Sikorcin, Magosi – Varga A., Orbán, Szirányi B., Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
Gólok. 20:44: Yellow Horn (Jackman – emberelőny, 0–1). 36:22: Nicoletti (Esposito, Zisser, 1–1). 42:15: Esposito (Civitarese, Charlebois, 2–1). 46:22: Bernard (Piche, Gander, 3–1). 47:28: Naglich (Jackman, 3–2). 53:33: Sharp (Santorelli, Strömberg, 4–2). 59:34: Whitfield (Santorelli – emberhátrány, üres kapu, 5–2)
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Magosi, Sarauer)

1. Bozen 6 5 1 30–18 +12 11
2. Villach 4 3 1 22–12 +10 8
3. Linz 4 3 1 12–10 +2 6
4. Vienna Capitals 4 2 2 16–9 +7 4
5. Innsbruck 4 2 2 13–12 +1 4
6. Dornbirner 4 1 1 2 16–16 0 4
7. Graz 4 1 1 2 7–10 –3 4