EBEL: a Fehérvár győzelemmel búcsúzott a szezontól és Banhamtől

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.02.21. 20:28
Banham Frank (kékben) utolsó fehérvári klubmeccsén 1+1+gyel zárt (Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL középszakaszának 10., utolsó fordulójában a Fehérvár AV 19 hazai környezetben három góllal nyert a szlovén Olimpija Ljubljana ellen.

A fehérváriak a 2. percben előnyhöz jutottak, ám az első harmad közepén egyenlítettek a vendégek. A záró felvonásra még mindig iksszel fordultak a felek, ám ott beindult a hazai gólgyártás. Tíz perc alatt négy hazai találat született, a vendégek a hajrában lőtt második góljukkal keretbe foglalták ugyan a találkozót, de ez volt a legnagyobb örömük.

Ez volt a rutinos fehérvári játékos, Banham Frank búcsúmeccse – a honosított támadó 1+1-gyel zárta a meccset –, az egykori NHL-hokis ugyanis visszavonul. Banham térdét holnap megműtik, hogy ez milyen kihatással lesz a májusi vb-n való részvételére, az még kérdéses.

A támadó a magyar válogatott tagjaként részese volt a krakkói vb-feljutásnak – a múlt héten is szerepelt az olimpiai selejtezőn –, az EBEL-ben pedig 11 szezont töltött. Fehérvári időszakát megelőzően a Medvescak Zagreb és az Olimpija Ljubljana színeiben játszott.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
ALSÓHÁZ
FEHÉRVÁR AV 19–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 5–2 (1–1, 0–0, 4–1)
Székesfehérvár, 3200 néző.
FEHÉRVÁR:
Hetényi Z. – Varga A., Martinelli, Sárpátki, Sarauer (1), KÓGER D. 1 – WEHRS 1 (1), Manavian, SIKORCIN (2), Bartalis 1, KOVÁCS CS. (2) – Orbán A. (1), Szaller, Vincze P., Francis 1, Benk – Reiter A., BANHAM 1 (1), Kocsis, Nagy G., B. Orban. Edző: Hannu Järvenpää
LJUBLJANA: Trelc – Selan 1, Logar, Koblar, Pem, Pesut – Tavzelj, Planko, Ropret (1), MUSIC (1), Nagtzaam (1) – Groznik, Hocevar, Uduc, KALAN 1, Koren – Sotlar (1). Edző: Bojan Zajc
Hannu Järvenpää:
– Az első két harmadban mutatott játékunkkal egyáltalán nem voltam elégedett, így a második szünetben, az öltözőben nyomatékosítottuk Sille Tamás másodedzővel, hogy Frankie-ért kell játszania a csapatnak, azaz mindenkinek mindent bele kell adnia. Ezt követően feljavultunk, gólokat szereztünk, és méltóképpen tudtuk elbúcsúztatni az EBEL-karrierjét lezáró Banhamet.
Bojan Zajc: – Az első két harmadban mi voltunk a jobbak, megvoltak a helyzeteink, de ezeket nem használtuk ki. Ezt követően a Fehérvár felülkerekedett rajtunk, átvette az irányítást és biztos győzelmet aratott.