EBEL: a Fehérvár fórgólokkal gyűrte le a Vienna Capitalst

2014.12.04. 21:39
A bécsiek nem adták olcsón a bőrüket, de két pontot itthon tartott ellenük a Volán (Fotó: Mirkó István)
Egygólos győzelmet aratott a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL alapszakaszában hazai környezetben a Vienna Capitals ellen. A Volán négy góljából három emberelőnyből született.

A dolgos első harmadban – kevés volt az igazi gólhelyzet, kidolgozott lövésből sem ment sok kapura –, amelyet rengeteg korizás jellemzett, egyetlen gólt esett. És hiába szerezte fehérvári játékos, mégis a bécsiek jutottak előnyhöz általa. A fórban lévő vendégek kapu elé kanalazott korongját a botok sűrűjében Michael Boivin húzta be saját kapujába felszabadítás helyett. Peches mozdulat volt (0–1).

Második előnyét gólra váltotta a házigazda, méghozzá 72 mp alatt. Frank Banham lopta be magát a jobb szélen, a palánk mellől lőtt, a Matthew Zabáról lecsorgó korongot az ott üresen ólálkodó lesipuskás, a meccsek óta gólerős formában lévő Jeff LoVecchio rámolta be. Támadásban maradt a házigazda, amely kevesebb mint három perc múlva már gólelőnyben is volt. Ismét öt a négy ellen lehettek a jégen a fehérváriak, Andrew Sarauer kékvonalról elengedett bombájába jó érzékkel nyúlt bele a keresztbe korcsolyázó Boivin, a korong védhetetlenül száguldott a bal felsőbe. A hátralévő időben a Volán maradt támadásban, de előnyét nem sikerült növelnie (2–1).

Gyors góllal sokkoltak és egalizáltak a vendégek, de csak perceket kellett várni Németh Attila góljára, Johan Ejdepalm pedig kettőre növelte a házigazdák előnyét a 49. percben. Utóbbi találat is emberelőnyben játszva született. A hajrában fokozta a nyomást a bécsi alakulat, bő két perc alatt három hazai játékos is két percet kapott. A kettős fórt aztán már gólra váltotta a Capitals, de a következő hasonló etapot – Magosi Bálint is kiszállt a játékból, nem önszántából – már lehozta kapott gól nélkül a Volán. A hajrában tapintható volt a feszültség, volt kakaskodás, a bírók is elidőztek olykor egyik, másik ítéletükön, játszhatott fórban a Volán is, levitte a kapusát a Capitals, de az eredmény már nem változott (4–3).

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV 19–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 4–3 (0–1, 2–0, 2–2)
Székesfehérvár, 3076
néző. V: Babic, Smetana (osztrák), Kaspar (osztrák), Nagy A.
FEHÉRVÁR: Robinson – Ejdepalm 1, Boivin 1 (1), Banham (1), Sarauer (1), LoVecchio 1 (1) – Orbán, Varga A., Kóger, Erdély, Benk – Szirányi B. (1), Wehrs, Marino (1), Bartalis, Kovács Cs. – Reiter (1), Tokaji, Németh A. 1, Nemes, Magosi B. (1). Edző: Rob Pallin
VIENNA: Zaba – Klimbacher, Peter, Foucault (2), Watkins 1 (1), Ferland (1) – F. Iberer 1 (1), Carson 1 (1), Nödl, MacArthur, Rotter – Fraser, P. Lakos, Fischer, Sylvester, Hartl – Hackl, Bauer, Schiechl, Puschnik. Edző: Tom Pokel
Büntetőpercek: 14, ill. 14
Emberelőnyök: 7/3, ill. 7/2
Rob Pallin:
– Büszke vagyok a játékosaimra, mert egy nagyon jelentős játékerőt képviselő, jó csapatot sikerült legyőznünk. Két emberelőnyös gólt szereztünk, ez mindig öröm, ezen kívül pedig minden elismerésem a fiúké, mert hátrányban sem zuhantunk össze. Elégedett vagyok, hiszen fiatal játékosaink is jó teljesítményt nyújtottak, a sérülése után visszatérő Kóger Dánielt, és a rendkívül fontos gólt szerző Németh Attilát egyaránt dicséret illeti.
Tom Pokel: – Két jól felkészített csapat izgalmas mérkőzését láthattuk, ráadásul annak ellenére, hogy sérülések sújtanak bennünket, jól helytálltunk. Megszereztük a vezetést, abban a periódusban mi is voltunk a jobbak, majd ugyan megfordították a hazaiak az állást, de még akkor sem gondoltam arra, hogy elveszíthetjük a mérkőzést. A harmadik kapott gól után azonban valami megtört, aztán a hajrában volt kapuvasunk is. Apró nüánszok döntöttek.

1. Salzburg 23 17 2 4 94–51 +43 36
2. Vienna Capitals 24 14 1 2 7 61–54 +7 32
3. Graz 23 11 2 3 7 73–59 +14 29