EBEL: a Fehérvár bevette a legjobb hazai mérlegű csapat erődjét!

2015.01.18. 19:51
Rajna kapuját csak egyszer tudták bevenni a linziek – nagyon kellett ez a siker a Volánnak (Fotó: Mirkó István, archív)
A Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának legutóbbi játéknapján a liga legjobb hazai mérlegű csapatához, a Black Wings Linzhez látogatott, és remek, 3–1-es győzelmet aratott.

A Linznek nem megy a Volán ellen – legalább is az elején. A legutóbbi összecsapásukon a 2., most a 4. percig kellett várni az első fehérvári találatra: a kanadai hátvéd, Michael Boivin juttatta előnybe a magyar csapatot úgy, hogy a Fehérvár ráadásul emberhátrányban volt.

A folytatásban sem lazsált a magyar csapat, és meg is duplázta előnyét: a 17. percben először került fórba, amelyet közelről Kovács Csaba fejezett be góllal. A 2–0-s előny tökéletes is lett volna, ám hét másodperccel az első harmad vége előtt szépített a Linz Daniel Oberkofler révén.

A második játékrészben is a Volán dominált, de az újabb gól nem akart összejönni, pedig lehetőség adódott bőven. A fehérvári lendületet két emberhátrány fékezte, igaz, a Linz egyikből sem tudott gólt szerezni – pedig egy áthúzódó büntetés miatt a harmadik harmadot is négy az öt ellen kezdte a magyar csapat. A Fehérvár továbbra is veszélyes volt, de Thomas Dechel kapus állta a sarat és a lövéseket, a 46. percben egy közeli kísérletet mentett bravúrral, a 48.-ban pedig Kóger Dániel szólóját fogta ki.

A hajrára a Black Wings rákapcsolt, ki is hagyott egy óriási ziccert: az osztrákok négy az egyben vitték Rajna Miklós kapujára a korongot, de elpuskázták a kecsegtető lehetőséget. Az előző helyzetet elönzőző Iberer lendületből kihagyott még egy ziccert, majd a Linz levitte a kapust és időt kért. Mindhiába: Brandon Marino betalált az üresen maradt kapuba, a Volán térdre kényszerítette a tabella második helyezettjét! Bartalis István is fogadhatta a gratulációkat: három ponttal (mindhárom gólpassz) zárta a mérkőzést. Nagyon kellett már ez a siker a Fehérvárnak, mely így a Bozent megelőzve ismét bekerült a legjobb hat közé.

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ
Black Wings Linz (osztrák)–Fehérvár AV19 1–3 (1–2, 0–0, 0–1)
Linz, 4865
néző. Vezette: Babic (magyar), Siegel, Kaspar (mindkettő osztrák), Nagy A. (magyar)
Linz:
DECHEL – MacDonald, Murphy – Ulmer, Moran, Lebler; Piche (1), Dorion – Hofer, Hisey, Kozek; Kirchschläger, Mitterdorfer – Oberkofler 1, Ouellette (1), Iberer; Schaurhofer, Kragl – Gáspár, Franz, Macierzynski. Edző: Rob Daum
Fehérvár:
RAJNA – Szirányi B., Wehrs – Banham, Sarauer, Kóger; Varga, Ejdepalm – Marino 1 (1), Bartalis (3), Kovács Cs. 1; Boivin 1, Orbán (1) – Magosi B., Sikorcin, Benk; Hetényi P., Reiter A. – Vincze, Erdély, Németh A. Edző: Rob Pallin
Gólok:
Boivin (0–1, Bartalis, Orbán A., 03:04 – emberhátrányból), Kovács Cs. (0–2, Bartalis, Marino, 16:53 – emberelőnyből), Oberkofler (1–2, Oullette, 19:53), Marino (1–3, Bartalis, 59:55 – üres kapura)
Rob Pallin:
– „Elképesztő volt a kapusteljesítményünk, Rajna Miklós egészen hihetetlenül védett. A védelem is jól működött, Varga Arnold például a legjobb meccsét játszotta a szezonban. Erre a kemény, ellentmondást nem tűrő játékra van szükségünk, erre alapozhatunk. Jeff LoVecchio azért nem volt a keretben, mert az edzői stáb közösen úgy döntött, hogy most ez a huszonkét játékos az, akinek ott a helye a pályán.”
A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
Villach–KAC 5–3, Dornbirn–Bozen 6–4, Innsbruck–Olimpija Ljubljana 4–5, Znojmo–Vienna Capitals 3–2 – szétlövéssel, RB Salzburg–Graz 99ers 5–4 – h. u.

1. Salzburg 40 24 4 4 8 151–100 +51 60
2. Linz 40 19 7 3 11 143–102 +41 55
3. Vienna Capitals 40 22 1 4 13 109–99 +10 50
4. Villach 40 20 4 1 15 116–107 +9 49
5. Znojmo 40 18 3 4 15 138–118 +20 46
6. Fehérvár AV19 40 17 4 1 18 127–132 –5 43
7. Bozen 40 16 4 2 18 112–108 +4 42
8. Graz 40 15 2 5 18 111–119 –8 39