EBEL: a címvédő Salzburg nem adott esélyt a Fehérvárnak

2015.12.28. 21:31
Chris Francis és a Fehérvár ezúttal alulmaradt a Salzburggal szemben (Fotó: Szabó Miklós)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata hazai pályán 7–1-re kikapott a címvédő Red Bull Salzburgtól az EBEL alapszakaszának 36. fordulójában.

Rob Pallin, a Fehérvár vezetőedzője a jó kezdés fontosságára hívta fel a figyelmet a mérkőzés előtt. A jó kezdés megvolt, apró szépséghiba, hogy a Salzburg szempontjából, a címvédő már a 41. másodpercben megszerezte a vezetést Brian Connelly góljával. Erre Brendan Connolly válaszolt, de Konstantin Komarek találatával a vendégek zárták előnnyel az első játékrészt.

A második harmadban változott a játék képe, a Volán lőtt többször kapura (9–7), ez viszont az eredményen nem mutatkozott meg, sőt, bő két perc alatt újabb két gólt szerzett a Salzburg. Rajna Miklóst Hetényi Zoltán váltotta ezután a fehérvári kapuban.

Ebben a harmadban őt nem tudták felavatni, a záró húsz percben viszont háromszor is mattolták, 1–7 lett a vége.

JÉGKORONG, EBELFEHÉRVÁR AV 19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 1–7 (1–2, 0–2, 0–3)
Székesfehérvár, 3458
néző. V: Warschaw (amerikai), Widmann, Seewald, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: Rajna (Hetényi Z.) – Martinelli, Brocklehurst, SÁRPÁTKI, Nagy G., KÓGER D. – Manavian, Szirányi B., Bartalis, Sarauer (1), Connolly 1 – Varga A., Wehrs, Bodo, Francis, Kovács Cs. – Orbán A. (1), Vincze P., Sikorcin, Benk. Edző: Rob Pallin
SALZBURG: WEINHANDL – TRATTNIG 2 (1), KUTLAK 1, HUGHES (4), DUNCAN (2), Sterling (1) – Connelly 1, Fahey, Aquino, Komarek 1, Ledin – HEINRICH 1 (1), Pallestrang, Latusa, Walter (1), Welser 1 – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler. Edző: Dan Rathusny
Rob Pallin:
– Novemberben fantasztikus volt a kapusteljesítményünk, egy ideje viszont nem az, ebben mindenképpen javulnunk kell. De ez csak egy része volt a problémáinknak. A Salzburg hét góljából ötöt a védői szereztek, ez rengeteg: ez történik akkor, amikor öt ember helyett csak három jön vissza támadás után védekezni. Lehet, hogy túlzó a végeredmény, ám ettől még rendkívül frusztráló.
Dan Rathusny: – A legutóbbi három-négy alkalommal, amikor itt jártunk, elkövettük azt a hibát, hogy hamar előnyt ajándékoztunk a Fehérvárnak – ezúttal a meccs elejétől jól játszottunk. Ki kell emelnem a kapusunkat, aki fantasztikusan védett, nélküle másként is alakulhatott volna a mérkőzés. Csalóka a végeredmény, túlzónak tartom.