EBEL: 5-2-re is vezetett, végül szétlövéssel nyert a Volán

2014.11.30. 20:02
Jeff LoVecchio gólerős játéka is kellett a fehérvári bravúrhoz (Fotó: Reviczky Zsolt)
A szombati, Bozen elleni hazai siker másnapján újabb győzelmet aratott a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL-ben: a Volán ezúttal Grazban nyert szétlövés után. A fehérváriak maguknak tették izgalmassá a találkozót: az 50. perc elején még 5–2-re vezettek.

Amilyen rosszul kezdődött – kimaradt fór, majd gólt szerzett az ellenfél –, olyan jól folytatódott a találkozó a fehérváriak számára. Kellett hozzá két újabb emberelőny, amely már nem maradt kihasználatlanul, illetve a remek bő nyolc percet kifogó első sor. A vendégek négyszer voltak eredményesek ebben a periódusban a megrogyott házigazdákkal szemben. A fehérváriak légiósai közül kiemelkedett a triplázó (!) Jeff LoVecchio, aki a negyedik gólnál asszisztos volt. Frank Banham 1+2-vel, Kevin Wehrs két, Andrew Sarauer egy gólpasszal zárta az első harmadot. A Volán pedig plusz hárommal (1–4).

A második harmadban a fokozódó grazi nyomás hatására három fehérvári játékosnak is le kellett ülnie a büntetőpadra, de csak egyet tudtak ebből gólra váltani a házigazdák. Banham újabb találata viszont azt is annullálta a játékrész végére – assziszt: LoVecchio –, így maradt a közte három (2–5).

Támadásban maradt a házigazda, de sokáig nem kísérte szerencse a próbálkozásait, illetve a Volán kapuját védő Josh Robinson is a helyén volt. A harmad felénél aztán a Volán esett ki a ritmusból: a hazai gólt bő egy percen belül újabb találat követte. Egygólosra csökkent a különbség, és volt még hátra a játékrészből majd' tíz perc. Nem is sikerült kihúznia a vendégeknek: 58:09-nél egyenlítettek a házigazdák, jöhetett a túlóra (5–5).

A ráadás első próbálkozása Bartalis Istváné volt, de utána a házigazdáké lett a terep, akik többször közel jártak ahhoz, hogy eldöntsék a mérkőzést, és egy ponttal hagyják távozni a fehérváriakat. Utóbbiak azonban állták a rohamokat, így a szétlövésre maradt a döntés, amelyben a vendégek bizonyultak jobbnak (5–6).

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 5–6 – szétlövéssel (1–4, 1–1, 3–0, 0–0, 0–1)
Graz, 1710
néző. V: Warschaw (amerikai), Gruber, Ettlmayr, Hoftstätter (mindhárom osztrák)
GRAZ: Sabourin (1) – Strohmeier 1, Ganzak, Zagrapan (1), Werner (2), Walker 1 – Unterweger, Marto, Verlic 1 (1), Bastiansen, Woger (2) – Reinthaler, Cuma, Ganahl 1 (1), Moderer 1 (1), Konecny – Petrovitz, Fellinger. Edző: Todd Bjorkstrand
FEHÉRVÁR: Robinson – Boivin, Ejdepalm, Banham 2 (2), Sarauer (1), LoVecchio 3 (2) – Orbán, Tokaji, Erdély, Bartalis 1, Benk – Szirányi B., Wehrs (2), Marino, Sikorcin, Kovács Cs. – Rieter, Varga A., Németh A., Magosi B., Vincze. Edző: Rob Pallin
További eredmények: Dornbirn–Innsbruck 4–1 (2–0, 2–1, 0–0), Klagenfurt–Salzburg 4–3 – szétlövéssel (1–1, 1–0, 1–2, 0–0, 1–0), Vienna Capitals–Bozen 2–4 (1–2, 1–2, 0–0), Villach–Olimpija Ljubljana 3–6 (0–1, 2–0, 1–5), Znojmo–Linz 5–2 (0–0, 3–2, 2–0)

1. Salzburg 23 17 2 4 94–51 +43 36
2. Vienna Capitals 23 14 1 2 6 58–50 +8 32
3. Graz 23 11 2 3 7 73–59 +14 29
4. Znojmo 23 12 2 9 93–68 +25 28
5. Linz 22 10 3 2 7 82–62 +20 28
6. Sapa Fehérvár AV19 23 9 4 1 9 79–81 –2 27
7. Bozen 23 9 1 1 12 51–60 –9 21
8. Villach 23 8 2 1 12 62–72 –10 21