EBEL: 3-0 után csak a túlórában, de ismét nyert a Fehérvár

2014.10.12. 19:53
Hiába a háromgólos előny a hajrában, a túlórára hagyta az izgalmakat a Volán (Fotó: Mirkó István)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV 19 úgy nyert túlórás meccsen hazai pályán a TWK Innsbruck ellen, hogy az 52. perc közepén még a házigazdák voltak háromgólos előnyben.

A kiegyenlített és küzdelmes nyitányt három-három kiállítás színezte az első harmadban, hogy a második felvonás elején a Volán 12 mp alatt nagy lépést tegyen a győzelem felé. Két kiállítással indított a harmad elején az Innsbruck, ami viszont csak 21:56-nál lett öt a három ellen, mert Jeff LoVecchio eleve ott kezdte játékrészt. De ha már ennyit rápihent, visszatérte után azonnal gólt szerzett. Visszajött ugyan egy kiállított, de 12 mp-vel később Frank Banham is betalált: egy távoli bomba jött le középre Adam Munróról, a kapu előtt helyezkedő fehérvári csatár pedig élt a lehetőséggel. Említsük meg, a Volánban tegnap bemutatkozó, héten szerződtetett kanadai bekk, Michael Boivin mindkét találatnál behúzhatta az asszisztot.

A kétgólos hátrányba kerülő vendégeknek kellett kezdeményezniük, rá is mentek a Volánra becsülettel, de a beszorított, és csupán kontráiban bízó fehérváriak jól tartották magukat. Négy az öt ellen is. LoVecchio ugyanis nemcsak második két percét gyűjtötte be, hanem ráadásként tíz perces fegyelmit is kapott, ami nagyon nem jött jól az amúgy is létszámgondokkal küzdő fehérváriaknak.

A házigazda azonban hősiesen állta a rohamokat, és az 51. percben, Banham újabb góljánál nagyon úgy tűnt, hogy el is döntötte a mérkőzést. Kris Beech azonban bő egy perccel később megszerezte az Innsbruck becsületgólját, így még kapaszkodhattak valami halvány reménysugárba az osztrákok. Ami aztán nem is volt olyan halvány... Kris Beech három perccel később már duplánál tartott, míg Dustin Vanballegooie emberhátrányban egyenlített ki! A döntés így a hosszabbításra maradt, amelyben Kovács Csaba két ponthoz juttatta övéit. A dupla meccses hétvégét így négy ponttal zárta a korábban négy bajnokiját zsinórban elvesztő Fehérvár.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV19–HC TWK INNSBRUCK (osztrák) 4–3 – h. u. (0–0, 2–0, 1–3, 1–0)
Székesfehérvár, 3076
néző. V: Grumsen, Nikolic, Haurum, Machreich (osztrákok)
FEHÉRVÁR: ROBINSON – Reiter, Ejdepalm, KOVÁCS CS. 1, Sikorcin, BANHAM 2 – Wehrs, BOIVIN (2), LOVECCHIO 1, SARAUER (2), Marino – Orbán (1), Tokaji (1), Kocsis, Erdély, Vincze – Hetényi P., Kiss D., Benk, Nemes, Magosi B. Edző: Rob Pallin
INNSBRUCK: Munro – Björk, ROSS (2), Schennah, BEECH 2 (1), Ulmer (1) – Pedevilla, VANBALLEGOOIE 1 (1), Hörtnagl, Valdix, Siddall – Stern, Pittl, Höller, Kaspitz, Mössmer – Hanschitz, Huber, Steinacher, Frischmann. Edző: Christer Olsson
Gólok. 22:01: LoVecchio (Boivin, Sarauer – kettős emberelőny, 1–0). 22:13: Banham (Wehrs, Boivin – emberelőny, 2–0). 50:18: Banham (Sarauer, Kocsis, 3–0). 51:28: Beech (Ross, VanBallegooie, 3–1). 54:26: Beech (Ross, Björk, 3–2). 55:35: VanBallegooie (Ulmer, Beech, 3–3). 61:55: Kovács Cs. (Tokaji, Orbán, 4–3).
Fegyelmi büntetések: 10 perc fegyelmi (LoVecchio), végleges fegyelmi (Magosi B.)
Rob Pallin:
– A harmadik gólunkat követően kaptunk egy nagyon felesleges, de abszolút jogos kiállítást, ezzel pedig borzalmas periódusunk kezdődött. A kapusunk nagyszerűen védett – hibázott ugyan egy nagyot, ami gólt eredményezett, de ő is ember, azt leszámítva remekül teljesített. Két és fél harmadon keresztül jól játszottunk, nagyon erős, képzett, sokat korcsolyázó csapat ellen mutatta meg karakterét együttesem – úgy, hogy továbbra is meghatározó játékosaink hiányoznak.
Christer Olsson:– Amikor tíz perccel a meccs vége előtt három nullás hátrányban vagy, egy szavad sem lehet, ha a végén egy ponttal gazdagodsz. Két pontért jöttünk ide, de az egynek is örülhetünk… Két különböző arcunkat mutattuk ezen a mérkőzésen: jól kezdtünk, a második harmadban viszont sok kiállítást kaptunk, egy öt a hármas szituációból pedig két gólt is. Három nulla után nehezen találtuk meg a ritmust, de a záró harmadban éltünk az összes létező lehetőségünkkel, aminek egy pont lett a jutalma.
A játéknap további eredményei:
Villach–Klagenfurt 4–1 (1–1, 0–0, 3–0), Olimpija Ljubljana–Salzburg 1–3 (1–2, 0–0, 0–1), Graz–Vienna Capitals 1–2 (0–2, 0–0, 1–0), Znojmo–Dornbirner 10–2 (1–1, 7–1, 2–0), Bozen–Linz 4–1 (1–0, 2–1, 1–0)

1. Vienna Capitals 10 8 2 26–19 +7 16
2. Salzburg 10 7 1 2 41–22 +19 15
3. Linz 9 6 1 2 34–18 +16 14
4. Graz 10 5 1 2 2 31–22 +9 14
5. Innsbruck 10 3 2 1 4 32–32 0 11
6. Znojmo 10 5 5 40–31 +9 10
7. Bozen 10 4 1 5 23–28 –5 10
8. Sapa Fehérvár AV19 10 4 1 5 29–35 –6 10