Divízió 1-es jégkorong-vb: lengyel, kazah, ukrán siker Kijevben

2011.04.18. 22:07
A divízió 1-es férfi jégkorong-világbajnokság B-csoportjában, Kijevben is lejátszották a 2. forduló mérkőzéseit. A britek ellen rangadót nyertek a kazahok, javították a nyitó napi botlást az ukránok, gázoltak a lengyelek.

A nap első meccsén az észtek két harmadig tartották magukat a lengyelek ellen, majd összeomlottak, és 15 perc után kaptak ötöt – a 8–1 után ütött két gól csak némileg javított az összképen a szempontjukból.

A házigazda ukránokat az első nap meglepő britek közel voltak egy újabb bravúrhoz: Longstaff góljával a 30. percig vezettek Kazahsztán ellen, de a kazah csapat Gavrilin találatával egyenlített, majd az 55. percben Dudarjov révén megszerezte a győztes gólt. A britek az utolsó percben kapusukat lehívva támadtak az egyenlítésért, mindhiába. A támadójátékban jóval aktívabb kazahok 2–1-re győztek.

Az ukránok a litvánokon töltötték ki dühüket: a hazai csapat sima győzelmét nem fenyegette veszély, bár a litvánok két harmadig tartották magukat, a végére így is kaptak egy ötöst.