Dánia Szlovákiát, Kanada Norvégiát ütötte ki

2010.05.14. 18:49
A dán szurkolóknak volt mire inniuk (Fotó: Reuters)<br />
B&aacute;r a norv&eacute;gok m&aacute;r a m&aacute;sodik percben megszerezt&eacute;k a vezet&eacute;st Kanada ellen a n&eacute;metorsz&aacute;gi j&eacute;gkorong-vil&aacute;gbajnoks&aacute;g k&ouml;z&eacute;pd&ouml;ntőj&eacute;nek első fordul&oacute;j&aacute;ban, v&eacute;g&uuml;l ki&uuml;t&eacute;ses, 12&ndash;1-es veres&eacute;get szenvedtek a juharleveles v&aacute;logatott&oacute;l. Az F-csoport első m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n D&aacute;nia par&aacute;d&eacute;s első harmad ut&aacute;n 6&ndash;0-ra nyert Szlov&aacute;kia ellen.

SZLOVÁKIA–DÁNIA

Alighanem története legszörnyűbb harmadát produkálta a szlovák válogatott, amely a dánok ellen húsz perc után 6–0-ra égett. Sosem jelent jót, ha egy kapust már az ötödik percben le kell cserélni, márpedig most ez történt meg Peter Budajjal. A szlovákok kapusa nem sérült meg, ellenben e rövid idő alatt három gólt is kapott, így nem volt meglepő, hamar lehívták a jégről.

A helyét elfoglaló Rastislav Stana ehhez képest parádésan kezdett, több mint hat percig ugyanis egyszer sem tudták a dánok mattolni. Ezt követően azonban 171 másodperc alatt háromszor is, így már a 14. percben hattal vezettek a dánok, akik emberelőnyben könyörtelennek bizonyultak, de három góljukat azonos létszámnál szerezték. Északi szomszédunknak nemcsak a védekezése volt kritikán aluli, hanem a támadójátéka is, az első harmadban mindössze háromszor lőttek kapura.

Amilyen eseménydús volt az első húsz perc, olyan eseménytelen a következő negyven. A dánok elégedetten tartották az eredményt, míg a szlovákoknak a becsületgól sem jött össze, így maradt a 6–0.

John Tavares háromszor vette be a norvég kaput (Fotók: Reuters)

KANADA–NORVÉGIA

Kanada a svájciak ellen vereség után és a svédek, illetve a csehek elleni mérkőzése előtt nem engedhetett meg magának egy újabb botlást, Norvégia ellen kötelező volt számára a győzelem. Ehhez képest a 2. percben Jonas Holos révén az észak-európaiak szerezték meg a vezetést. Az előnyük azonban még az első harmadban elillant – Evander Kane egyenlített –, a második játékrészben pedig Corey Perry és Marc Giordano találatával 3–1-re már a kanadaiak vezettek.

A norvégok elvesztették a fonalat, amit az is jól jelzett, hogy egy alkalommal azért kerültek emberhátrányba, mert túl sokan voltak egyszerre a jégen. A néhány perces rövidzárlat és két újabb kiállítás – amelyből az egyik végleges volt – végleg megpecsételte a sorsukat, Kanada ugyanis a második harmad utolsó három és fél percében ötször is eredményes volt, így 8–1-es előnnyel várhatta a záró játékrészt.

Ha abban reménykedtek a norvégok, hogy ellenfelük visszavesz a tempóból, nagyot tévedtek, ugyanis még négyet kaptak tengerentúli ellenfelüktől, amely így végül 12–1-re győzött.

JÉGKORONG-VB, NÉMETORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Szlovákia–Dánia 0–6 (0–6, 0–0, 0–0)
Gólszerzők: 1:05 Regin (Bodker, Nielsen – 0–1), 4:20 Larsen (Damgaard – 0–2), 4:40 Christensen (Green, Regin – 0–3), 10:52 Madsen (Nielsen, Eller – 0–4), 12:21 Green (Degn – 0–5), 13:42 Lassen (Eller, Madsen – 0–6)

F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Kanada–Norvégia 12–1 (1–1, 7–0, 4–0)
Gólszerzők: 1:35 Holos (0–1), 13:09 Kane (Staal – 1–1), 23:51 Perry (Russel, Whitney – 2–1), 33:12 Giordano (Duchene, Eberle – 3–1), 36:42 Tavares (4–1), 37:27 Peverley (Kane, Everle – 5–1), 38:16 Downie (Ott – 6–1), 39:06 Whitney (Burns – 7–1), 39:48 Kane (Eberle, Peverley – 8–1), 40:39 Eberle (Peverley – 9–1), 45:57 Tavares (Perry – 10–1), 49:18 Tavares (Burns – 11–1), 50:18 Duchene (Beauchemin, Whitney – 12–1)