Borult a papírforma: a Jesenice győzni tudott Fehérváron

2011.10.16. 19:55
A piros mezes Jesenice kihasználta a Volán két negyeden át tartó tompaságát (Fotó: Mirkó István)
Kellemetlen meglepetés érte a SAPA Fehérvár AV19 jégkorongcsapatát: a Volán hazai pályán szenvedett 4–2-es vereséget az EBEL 2011–2012-es szezonjában eddig idegenben nyeretlen Jesenicétől.

A sereghajtó Villach legyőzése után az utolsó előtti helyen álló Jesenice várt a fehérváriakra: a Volán favoritként fogadta a szlovénokat. Mivel a Jesenice eddig nyeretlen volt az EBEL-ben idegenben, az esélyek egyértelműnek látszottak – erről sajnos a vendégek nem értesültek, mert sokkal jobban sikerült nekik az első harmad...

A Jesenice az 10. percben került előnybe, miután Marcus Olsson Björk passzából távolról Munro hálójába lőtt. Míg a fehérváriak ezt emésztették, jött a második is: egy Pusa-Tuma-Sixmith akció után a 13. percben már 0–2 állt az eredményjelzőn, volt honnan felkapaszkodni.

A második harmadban sorban jártak a büntetőpadra a szlovénok játékosai, de ez az eredményben nem látszott: egymás után három emberelőnyös szituációt puskázott el a Volán. Az eredmény nem is változott a szünetig, hiába játszott fölényben a Fehérvár, hiába lőtt többet kapura, a Jesenice tartotta a kétgólos fórt.

Sőt, növelni is tudta előnyét: a 44. percben Hviláról pattant be a korong, és a (vendégszempontból) nagyon szerencsés gól után úgy tűnt, elúszik a mérkőzés. A Volán azért mindent megpróbált: Kovács Csaba szépített, majd Juray Durco tíz perccel a vége előtt egyre szűkítette a hátrányt – így már nem tűnt reménytelennek a helyzet (2–3)!

A Volán próbálkozott, és volt is egyenlítési lehetősége: a hajrában előbb Palkovics hagyott ki helyzetet, majd Johansson kavarta meg a vendégeket, de a Jesenice két kavarodást is megúszott.

Sajnos a végszó is a vendégeké volt, Hvila üres kapura megszerezte a negyedik vendéggólt is – a Fehérvár két harmadon keresztül csak meddőn próbálkozott, ezt pedig ki tudták használni a szezonbeli első idegenbeli győzelmüket arató szlovénok.

„A Jesenice jobb csapat annál, mint amit a tabellán elfoglalt helyezése mutatja, fiatal és ügyes csapat – két harmadon keresztül túl sok teret kaptak. Remélem, megtanultuk a leckét a meccsből” – értékelt gyorsan a Sport Klubnak Kevin Primeau, a Fehérvár trénere.

JÉGKORONG, EBEL
12. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–ACRONI JESENICE (szlovén) 4–2 (0–2, 0–0, 2–2)
Székesfehérvár, 3500 néző. Vezette: Jelinek, Smetana, Ettlmayr, Siegel (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: Munro – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Mihály Á. – Borgatello, Pratt, Palkovics, Johansson, Ryan – Durco, Sille, Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Láda B., Magosi, Nagy G., Tóth A.
JESENICE: FIKRT – Pretnar, TAVZELJ, HVILA, SIXSMITH, PUSA – Björk, Tuma, Ankerst, Olsson, Bergström – Grahut, Berlisk, Zidan, Hafner, Manfreda – Magovac, Tosic, Kuralt, Dolinsek, Bercic
Gólok: 9:54: Olsson (Björk, 0–1). 12:22: Sixsmith (Pusa, Tuma, 0–2). 43:28: Hvila (0–3). 45:14: Kovács Cs. (Sikorcin, 1–3). 49:03: Durco (2–3). 59:31: Hvila (Sixsmith, Pusa – üres kapu, 2–4)
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Kevin Primeau, a Fehérvár edzője: – Egyáltalán nem játszottunk jól. A finisre változtattunk a sorokon, hogy magunkhoz térjünk, és az egyetlen pozitívum, hogy kicsit felzárkóztunk. Sofinak az egyenlítésre is volt lehetősége, de ettől még elhagytunk két pontot. Az emberelőnyös játékunk sem működött, s ebből Ladányi persze nagyon hiányzott.
Heikki Mälkiä, a Jesenice edzője: – Jól használtuk ki a helyzeteinket és remekül védekeztünk, ami kritikus volt a második harmadban kapott temérdek kiállítás miatt. Szoros meccs volt, főleg, mivel a végén belelendült a Fehérvár, de csak kitartottunk. Remélem, ezzel a győzelemmel fordult a szerencsénk.
További eredmények: Ljubljana–Villach 5–2, Salzburg–Klagenfurt 4–2, Vienna–Graz 3–4 – szétlövéssel, Zagreb–Linz 2–3. Szabadnapos: Znojmo
1. Linz 11 7 3 1 50–36 20
2. Klagenfurt 11 9 1 1 48–20 19
3. Ljubljana 11 6 2 1 2 32–23 17
4. FEHÉRVÁR 12 5 1 2 4 39–38 14
5. Salzburg 10 5 1 4 37–36 12
6. Graz 11 5 1 5 35–34 12
7. Vienna 11 1 3 3 4 39–45 11
8. Znojmo 10 4 2 4 33–38 10