Bécsbe utazik a Volán a rájátszásban

2010.02.19. 21:52
Az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszának záró fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 a Medvescak Zagreb otthonában lépett pályára, és bár 2–0-ra is vezetett, végül hosszabbításban 4–3-s vereséget szenvedett. A többi mérkőzés eredménye alapján kialakult a negyeddöntő párosítása: a magyar csapatnak sikerült elkerülnie a Salzburgot, és Vienna Capitalshez utazik.

Hetényi volt a magyar csapat legjobbja (Fotó: Havran Zoltán – archív)

Az utolsó fordulóban derült csak ki az EBEL-ben, hogy ki lesz a rájátszásba először bejutó Fehérvár ellenfele a negyeddöntőben. Előzetesen ez lehetett a Graz, a Salzburg, a Vienna, de a Linz is. A mieink nem számolgattak, nyerni akartak a Medvescak Zagreb ellen, a többit pedig a sorsra bízták.

SZAVAZÁS

Vienna-Volán az EBEL negyeddöntőjében: melyik csapat jut a négy közé?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

„A helyezések az utolsó napon dőlnek el, és mivel egy időben vannak a meccsek, esélyünk sincs arra, hogy befolyásoljuk a helyzetet – közölte a csapatkapitány, Tokaji Viktor. – Nem taktikázunk, kimegyünk Zágrábba, és játszunk. Aztán amit dob a gép, az lesz. Nagyon nagy a rizikófaktor ahhoz, hogy elkezdjünk számolgatni."

A lehetséges ellenfelek közül a játékstílus alapján a Salzburgot szerette volna mindenképpen elkerülni a Volán, míg érdekes módon az élen álló Grazcal szívesen mérkőztek volna Palkovicsék, csakúgy mint a Viennával.

Hetényi Zoltán kezdett a Volán kapujában, aki több remek védéssel hálálta meg a mérkőzésen a lehetőséget. Gyakorlatilag helyzetek nélkül telt sokáig a játék az első harmadban, a végén mégis a Fehérvár szerzett vezetést: Horváth András a kék vonalról szánta el magát lövésre, amibe beleért a kapu előtt Kóger Dániel, róla pedig bepattant a korong.

A szünet után ott folytatta a Volán, ahol abbahagyta: ismét betalált. Palkovics Krisztián adott keresztbe, Nathan Martz lövését Kovács Csaba segítette a Zagreb kapujába. A második harmad további része már koránt sem a szánk íze szerint alakult, fordított ugyanis a hazai csapat.

Először Mike Prpich szépített, miután üresen érkezett középen, majd a 37. percben rosszul osztottuk el Hetényi kapuja előtt az embereket, az üresen maradó Brad Smythnek így nem volt nehéz dolga. Ha ez még nem lett volna elég, akkor a dudaszó pillanatában Andy Sertich góljával a vezetést is átvette a Zagreb.

VIENNA CAPITALS

Jarmo Tolvanen vezetőedző jellemezte előzetesen a lehetséges riválisokat a Nemzeti Sportnak, így a Bécset is:

Távolság: 229 km

Örökmérleg: 16; 1, 1, 3, 11

Szezonmérleg: 6; 1, 1, 1, 3

Erőssége: „Egyénileg kiválóak, az első két soruk talán a legjobb az egész bajnokságban."

Gyengéje: „A harmadik és a negyedik sor már nem olyan erős, mint az első kettő. Nem rossz, de messze nem olyan képzett."

Izgalmasan alakult a harmadik játékrész, Hetényi továbbra is parádésan védett, nem tévedünk sokat azzal, ha azt mondjuk, hogy messze ő volt a magyar csapat legjobbja. Ráadásul egy öngól révén az egyenlítés is sikerült a Volánnak.

Több gól már nem született, következhetett a hosszabbítás, amivel az is biztossá vált (figyelembe véve a többi mérkőzés eredményét), hogy biztosan elkerültük a Salzburgot, és bármi történik is, Bécsbe utazunk a rájátszásban. Végül a négy a négy elleni játékot a Zagreb nyerte, amivel a Fehérvár maradt a hatodik helyen a tabellán, köszönhetően az egymás elleni összevetéseknek.

EBEL
ALAPSZAKASZ, 54. (ZÁRÓ) FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB-SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–3 (0–1, 3–1, 0–1, 1–0) - hosszabbítás után
Zágráb, 6200  néző Vezette: Tschebull, Podlesnik, Widmann (mindhárom osztrák)
Zagreb: Kristan - Letang, MacAulay, Jakopic, Oulette, Hecimovic - Martin, Sertich, Guidarelli, Fox, Powers - Seeley, Brumerick, Lovrencic, J. Prpic, Smyth - Lazic, Kanaet, M. Prpich, Rajsar
Fehérvár: Hetényi Z. - Andersson, Ackeström, Palkovics, Fekete D., Mihály Á. - Horváth A., Tokaji, Vas J., Martz, Kovács Cs. - Alén, Bornhammar, Ladányi, Vas M., Kóger - Sofron, Nagy G., Benk, Vaszjunyin
Gólok. 19:01:  Horváth A. (Ladányi, Vas M., 0-1 ). 21:08:  Kovács Cs. (Palkovics, Ackeström, 0-2 ). 28:04:  M. Prpich (Ouellette, Hecimovic, 1-2 ). 36:41:  Smyth (Jakopic, Hecimovic, 2-2 ). 40:00:  Martin (Sertich, Oullette emberelőny, 3-2 ). 44:33:  Horváth A. (Kóger, 3-3 ). 62:31:  Fox (Guidarelli, Seeley, 4-3 )
Kiállítások:  4, ill. 12 perc
További eredmények:   Graz-Salzburg 7-0 (1-0, 3-0, 3-0), Jesenice-Vienna 6-1 (1-1, 4-0, 1-0), Klagenfurt-Ljubljana 5-0 (0-0, 3-0, 2-0), Villach-Linz 4-1 (1-0, 3-0, 1-1)