Az Újpest gólt sem tudott szerezni a derbin

2012.10.14. 21:37
A Miskolc egygólos győzelmet aratott otthon az érsekújváriak ellen (Fotó: Jezoviczki Máté)
Gól nélküli első harmadot követően a Ferencváros 4–0-ra nyert idegenben az Újpest ellen a jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján. A Miskolc otthon 5–4-re legyőzte a Nové Zámkyt, míg a listavezető dunaújvárosiak szétlövéssel kapott ki Csíkszeredában.

Újpest–FTC-ESMTK

Nagyon készült az Újpest a Fradi elleni derbire – amely jelen esetben az utolsó két helyen álló csapat csatája volt –, ám a lilák nemhogy első győzelmüket nem tudták megszerezni, még gólt sem tudtak lőni. Az első harmadban még az FTC sem tudta bevenni ellenfele kapuját, a második játékrész elején azonban Pilcsik Tamás révén előnybe kerültek a zöldek. A 21 éves támadó a záró harmad elején is betalált, majd a vendégek a hajrában még kétszer mattolták Pleszkán Józsefet, így sima, 4–0-s győzelmet arattak.

Csíkszereda–Dab.Docler

Az éllovas Dunaújváros az utolsó harmadnak 3–1-es hátrányban vágott neki Csíkszeredában, de sikerült kiharcolnia a hosszabbítást, Galanisz Nikandrosz a második góljával alakította 3–3-ra az állást. A túlórában nem született gól, a szétlövés pedig a hazaiaknak hozott szerencsét, akik így 4–3-ra győztek.

Miskolc–Nové Zámky

A játéknap legtöbb gólját a Miskolc–Nové Zámky mérkőzés hozta, amelyen az érsekújváriak 1–0-ról, 2–1-ről és 4–2-ről is egyenlíteni tudtak, az ötödik miskolci találatra viszont már nem volt válaszuk, a borsodiak ezzel egy pontra megközelítették a második helyen álló szlovákiai csapatot.

JÉGKORONG, MOL-LIGA, ALAPSZAKASZ
ÚJPESTI TE–FERENCVÁROS-ESMTK 0–4 (0–0, 0–1, 0–3)
Megyeri út, 600 néző. V: Halassy, Haszonits, Soós D., Vas
ÚJPEST: Pleszkán – Zalavári, Sommer, Szirányi D., Pál Z., Kovács V. – Dorner, Vecaj, Szajbert P., Dömötör, Jankovics – Bereczki, Maklári, Németh P., FARKAS L., Reiter – Pichler, Schellin, Virág Cs. Edző: Ancsin János
FTC-ESMTK: MERAVY – Győri, Revák, PILCSIK 2, Gergely Cs., DANCSFALVI (2) – Lencsés (1), Géczi, Kiss G. (1), Garip 1 (1), Borbás 1 – Bontovics, Hoffmann, Horváth D., Hegyi Á. Z., Németh Á. P. – Hrajnoha (2), Léránt, Hegyi D., Fodor Z. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Ancsin János: – Végig mezőnyfölényben játszottunk, sok gólhelyzetet kialakítottunk, de nem tudtunk túljárni a Fradi kapusának az eszén. Lőtt gól nélkül továbbra sem megy.
HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–DAB.DOCLER 4–3 – szétlövéssel (2–1, 1–0, 0–2, 1 –0)
Csíkszereda, V: Gergely, Lascar, Rédai, Butucel
HSC: Kozuch – Szőcs (1), Molnár Sz. (1)., Mihály E., Novak 1, Hurtaj – Kósa, Péter L., Tranca, Bíró O. A., Becze – Molnár Zsombor 1 (1), Bálint A., Molnár Zsolt 1, Moldován. Edző: Timo Lahtinen
DAB: Sevela – Lindgren, Kiss D. (1)., Pavuk (1), Galanisz 2, Szappanos (1) – Hüffner, Chvatal, Peterdi, Vaszjunyin, Azari – Erdélyi P., Nagy R., Somogyi B., Gröschl 1, Kiss Á. – Mestyán, Virág, Sabados. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 12, ill. 20 perc+20 perc fegyelmi (Vaszjunyin, Peterdi)+végleges fegyelmi (Vaszjunyin)
Timo Lahtinen: – A Mol Liga talán legjobb csapatával találkoztunk, ennek megfelelően készültünk a meccsre. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, csak két hátvéddel játszottunk, két csatár segített be rajtuk kívül. A szükség mindenkiből kihozta a maximumot, jól védekeztünk, és a helyzeteinket jól hasznosítottuk. Mindenki pontosan azt csinálta a jégen, amit kértem tőle. Megérdemelten nyertünk, megint meg tudtuk mutatni, hogy ha kevesen is vagyunk, de számolni kell velünk a végén.
Szilassy Zoltán: – Elhullajtottunk két pontot, mert csak a harmadik harmadban játszottuk, amit mi tudunk, akár tempó, akár agresszivitás tekintetében. Mindig elmondjuk, hogy hatvan percet kell játszani, ma negyven is elég lett volna, de a húsz csak egy ponthoz volt elegendő.
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 5–4 (3–2, 1–2, 1–0)
Miskolc, 1300 néző. V: Babic, Wolf, Abonyi, Székely G.
MISKOLC: Budai K. – LÁDA B. (3), HEGYI Á. 1 (1), SALUGA 1 (2), Nagy G. (1), Czuba – Atkinson, Szirányi B. (1), Fodor Sz. (1), DUBEK 1 (1), Rafaj 1 – Gőz, Bobcek, Szilágyi, Wéber, Sijka 1 – Budai R., Orosz, Nagy K., Ritó, Miskolczi. Edző: Tim Kehler.
NOVÉ ZÁMKY: Zima – Sucharda (1), Kukla, Németh, Varga (1) , Baron – Klobucnik, Puchovsky (1), Tarnoczy 1, Joanidis 1 (1), Ruzicka – Stefanka O., Hrudik, Stefanka M., Král, Lehocky – DOBRY 2, Caladi, BARCÁK (3), Uhnák (1). Edző: Robert Spisák
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Tim Kehler: – Nagyon jól játszottunk, különösen a támadásokban. Lőttünk öt gólt, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, és az emberelőnyöket is jól használtuk ki.
Robert Spisák: – Az első harmadban alapvető hibákat vétettünk, de csapatomnak volt ereje 4-2 után is felállni, egyenlíteni. A harmadik harmadban akkor kaptuk a gólt, amikor az a sor már nagyon hosszú ideje volt a jégen.
1. Dab.Docler 13 10 1 1 1 55–23 +32 33
2. Nové Zámky 13 8 1 4 46–34 +12 26
3. Miskolc 15 7 2 6 49–35 +14 25
4. Csíkszereda 13 7 1 1 4 42–31 +11 24
5. Brasov 13 5 1 2 5 32–40 –8 19
6. FTC-ESMTK 14 2 2 1 9 39–59 –20 11
7. Újpest 13 3 10 18–59 –41 3