Az FTC megdolgoztatta a DAB-ot, sima csíki siker Újpesten

2013.01.06. 21:30
A Brassó színvonalas, izgalmas mérkőzésen nyert Miksolcon (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a címvédő Dab.Docler begyűjtötte a három pontot az FTC-ESMTK vendégeként, így biztosan őrzi vezető helyét, valamint tetemes előnyét a tabellán. A Brasov túlórában nyert Miskolcon, a Csíkszereda simán igazolta Újpesten a papírformát.

FTC-ESMTK–Dab.Docler

Hiába jutott fórból gyors előnyhöz az újvárosi együttes, majd növelte kettőre a különbséget a 26. percben, a házigazdák Hegyi Ádám duplájával a harmadik játékrész előtt egalizáltak. A meglepetés a záró harmad közepén még tovább nőtt: vezetést szerzett az FTC-ESMTK! Nem sokáig örülhetett azonban minimális előnyének a házigazda, Galanisz Nikandrosznak két perc sem kellett az egyenlítéshez, majd Pavuk Attila második találata ismét DAB-előnyt jelentett, így a végre csak érvényesült a papírforma.

Miskolc–Brasov

Gólokban gazdag volt az első harmad: a brassóiak előbb egy-, majd kétgólos előnyhöz jutottak, de még az első szünet előtt a Miskolc egyenlített. Hogy a második harmadban már vezetéshez is jusson, ám arra meg a vendégek kontráztak. Amilyen gólerős volt a kezdés, olyan visszafogott a folytatás: a felek bizony ellőtték a puskaporukat. A harmadik harmadban nem esett gólt, így jöhetett a ráadás, amelynek utolsó percében Antal Zsombor találata két pontot jelentett a vendégeknek. A brassóiak a 19. mérkőzésüket nyerték meg, ötödször jutottak két ponthoz. A Miskolc tizenötödször szenvedett vereséget, de negyedszer szerzett legalább egy pontot. Más kérdés, ez a vasárnapi mennyire elégíti ki a miskolciakat...

Újpest–Csíkszereda

A nyolcadik perc végére háromgólos előnyhöz jutó csíkiak a második harmad közepére már öt találattal elhúztak, így az is bőven belefért a vendégeknek, hogy a hajrában az újpestiek előbb egy kettős, majd egy szimpla emberelőnyt is gólra váltsanak.

JÉGKORONG MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
FERENCVÁROS-ESMTK–DAB.DOCLER 3–4 (0–1, 2–1, 1–2)
Pesterzsébet, 200 néző. V: Halassy, Haszonits, Pálkövi, Vas M.
FTC: Meravy – Rajnoha, Hoffmann, Mestyán (1), Dancsfalvi (1), SIJKA 1 (1) – Győri T., Bontovics, Borbás (1), Kiss G. (1), Fekecs (1) – Géczi, Lencsés, Berta, Revák, Roczanov – Horváth D., Léránt, Hegyi D., HEGYI Á. Z. 2. Edző: Dobos Tamás
DAB: Sevela – Kiss D. (1), Lindgren, SZAPPANOS (3), GALANISZ 1, PAVUK 2 – Chvatal, Huba, Vaszjunyin, Azari, Peterdi – Nagy R., Hüffner 1 (1), Kiss Á. (1), Gröschl, Somogyi (2) – Strenk, Papp V., Szabados R. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 12 perc, ill. 6 perc
Stephan Lundh: – A Fradi nagyon megnehezítette a dolgunkat. Kettő null után túl könnyű gólokat kaptunk, és a hazaiak megfordították a mérkőzést. A csapatom erejét mutatja, hogy vert helyzetből is képes volt felállni. Ma inkább a nagy küzdés jellemzett minket, és nem a jó játék, de sikerült kicsikarnunk a győzelmet.
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASSÓ (romániai) 4–5 – h.u. (3–3, 1–1, 0–0, 0–1)
Miskolc, 1200 néző. V: Sós Z., Varjú, Székely, Juhász G.
MISKOLC: Budai K. – Hegyi Á., Láda B., NAGY G. (2), FODOR SZ. 1 (1), Czuba 1 – Atkinson, Cowan, TÓTH A. (2), Saluga 1, Dubek (1) – Orosz, Szirányi B., Smith, Szilágyi, Nagy K. – RAFAJ 1, Miskolczi, Ritó, Popovics. Edző: Tim Kehler
BRASSÓ: POLC – Wehrs, Rawlik, VIRÁG CS. (2), BONAR 1 (2), ZSÓK 2 (1) – Nagy Cs., Hietamäki, Imecs, ANTAL ZS. 1 (1), Fodor Cs. – János I., Laczkó, Petres 1, Bálint Zs., Péter R. – Péter Zs. (1), Pisarenko, Basilidesz, Lőrincz, Borsos. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8+10 perc fegyelmi (Miskolczi), ill. 16 perc
Tim Kehler: – Nagyon csalódott vagyok, hiszen mindvégig óriási fölényben játszottunk, ám hibáink miatt gólokkal büntetett minket a vendégcsapat, és ez döntött a Brassó javára.
Greg Lindqvist: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, amelyért sokat dolgoztunk. Azt nem tagadom, hogy néha a szerencse is mellénk állt.
ÚJPESTI TE–HSC CSÍKSZEREDA 2–5 (0–4, 0–1, 2–0)
Megyeri út, 200 néző. V: Druga, Babic, Mayer, Márkus
ÚJPEST: Hajek (Pleszkán) – Hodos, Zalavári 1, Schellin, Ódry, Kovács V. – Sommer 1, Czobor, Pichler, Dömötör (1), Fliszár – Maklári, Garbacz, NÉMETH P. (2), Szajbert P. (1), Virág Csaba – Dorner, Reiter, Farkas L., Wéber. Edző: Ancsin János
CSÍKSZEREDA: Kozuch (Ruczuj) – Papp Sz., Góga, Hurtaj (1), NOVAK 1, Mihály E. – Nagy I., Flinta (1), Bíró O. 1, TRANCA 1, BECZE (2) – Kósa 1, Molnár Sz., Molnár Zsolt 1, Szőcs (1), Moldovan (1) – Bors, Péter L., Bíró T., Molnár Zsombor. Edző: Timo Lahtinen
Kiállítások: 8 perc, ill. 14 + 10 perc fegyelmi (Góga)
Ancsin János: – Az elején megint borzasztó volt az emberhátrányos játékunk. Ezután taktikát váltottunk, s a második harmad már jobban sikerült, a harmadikban pedig már a korábbi, szebbik arcunkat mutattuk. Remélem, ezzel kijöttünk a gödörből.
Timo Lahtinen: – Az elején jól játszottunk, lőttünk néhány gólt, ám utána lustán és kényelmesen hokiztunk. A lényeg, hogy megvan a három pont, jelenleg ez a legfontosabb.
1. Dab.Docler 33 25 3 2 3 147–69 +78 83
2. Nové Zámky 34 17 3 1 13 115–104 +11 58
3. Csíkszereda 33 16 3 4 10 108–98 +10 58
4. Miskolc 33 16 2 4 11 129–94 +35 56
5. Brasov 33 14 5 2 12 108–97 +11 54
6. FTC-ESMTK 34 5 4 3 22 88–137 –49 26
7. Újpest 34 2 2 6 24 61–157 –96 16