A záró harmadot nem bírta a Volán az éllovas ellen

2011.11.22. 21:43
A Linz nehéz periódusokat is átvészelve nyert Fehérváron (Fotó: Németh Ferenc)
Sorozatban harmadik mérkőzését veszítette el az Alba Volán az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) keddi játéknapján. Kevin Primeau csapata hiába vezetett 3–1-re is a listavezető Linz ellen, az osztrákok a záró harmadban nagy nyomást gyakoroltak a mieinkre, és három gólt ütve megnyerték a székesfehérvári találkozót.

A Znojmo elleni két vereség után egyértelmű cél volt a javítás a Volán számára, ehhez azonban aligha érkezhetett volna keményebb ellenfél Székesfehérvárra, mint a bajnokságot fölényesen vezető Linz, amit be is bizonyított a második harmadik után…

Az első harmad a kihagyott emberelőnyökről szólt, különösen hazai oldalon. A kiállítások sora az első percben megkezdődött, a Volán azonban nem talált be, ráadásul ahogy letelt az előny, Sofron Istvánt is kiküldték a játékvezetők. Az éllovas azonban nem tudott élni az előnnyel, akárcsak a folytatásban a hazai csapat sem – négy alkalommal sem… Hiába töltött tehát 10 percet hátrányban az első harmadban a vendégcsapat, Kevin Primeau együttesének erejéből csak arra futotta, hogy a kapura lövések számában felülmúlja a vendégeket 11–6-ra.

Érdekesség, hogy a második harmadban épp fordított volt a próbálkozási arány, ám a Volán vonulhatott elégedettebben pihenőre, hiszen a hat kísérletből három is góllal végződött. Először Sikorcin Ladislav talált a kapuba, amikor Mihály Árpád átadása után remekül emelt a fonákkal a hálóba. 1–0

Nem sokkal később Sofron veszélyeztetett, miután látványos csellel „etette meg” Adrian Veidemant. Ezekben Adam Munro is remekül állta a sarat hátul több bravúrt is bemutatva. A 33. percben Harlan Pratt növelte az előnyt Palkovics Krisztián kapu mögül érkező passza után. 2–0

Nem sokkal későbbDaniel Oberkofler szépített, majd a Linz előtt az egyenlítés lehetősége is adott volt Sikorcin kiállítása után, ám érdekes módon a Volán jött ki jobban a büntetésből: a hazaiak épp akkor szereztek korongot, amikor letelt a kiállítás, Sofron kitűnően indította Sikorcint, a támadó pedig ezt a ziccert sem hagyta ki – 3–1!

A harmadik harmadban azonban a listavezető hatalmas erőket mozgósított a feljebb zárkózásért, és ez olyan jól sikerült neki, hogy Oberkofler második gólja teljesen megfogta a fehérváriakat, és a Linz további két gyors góllal büntetett és fordított. Mike Ouellette találatában Munro is benne volt, a kapus Curtis Murphy keresztpassza után nagyon lassan reagált, a gólszerző így gyakorlatilag az üres kaput vehette célba. Egy perccel később Justin Keller gólja – értékesítve a kapuvonal mögötti társtól érkező passzt – pedig már a linzi vezetést jelentette. 3–4

A hajrában természetesen próbálkozott az AV19, fölénybe is került, de újabb gól már nem született. A fehérváriak sorozatban harmadik meccsükön szenvedtek vereséget.

VAS MÁRTON: CSAK KIS ÖSSZEOMLÁS VOLT

JÉGKORONG, EBEL
24. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák) 3–4 (0–0, 3–1, 0–3)
Székesfehérvár, 3294 néző. Vezette: Falkner (osztrák), Krcelic, Piragic (mindkettő horvát), Siegl (osztrák)
FEHÉRVÁR: Munro – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – DaCosta, Pratt, Palkovics, Johannson, Ryan – Durco, Sille, KOVÁCS CS., SIKORCIN, Benk – Tóth A., Mihály Á.
LINZ: HIRN – MacDonald, Kurtz, Keller, Hisey, Irmen – MURPHY, VEIDEMAN, Baumgartner, Ouellette, Leahy – R. Lukas, Mayr, Grabher Meier, OBERKOFLER, Mairitsch – Mitterdorfer, Scholz, Lebler, P. Lukas, Wolf
Gólok: 26:38: Sikorcin (Sille, Mihály Á., 1–0). 32:37: Pratt (Palkovics, Ryan, 2–0). 34:06: Oberkofler (Murphy, Veideman – emberelőny, 2–1). 37:55: Sikorcin (Sofron, Kovács Cs., 3–1). 44:46: Oberkofler (Murphy, Veideman, 3–2). 48:28: Ouellette (Murphy, Baumgartner, 3–3). 49:26: Keller (Hisey, 3–4)
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Kevin Primeau, a Fehérvár edzője: – Ma csak ötvenöt percig jégkorongoztunk, bár az ellenfél felzárkózásában egy szerencsés gól is közrejátszott. Újra és újra ugyanazt játsszuk el, meg kell tanulnunk, hogy ha biztosan vezetünk, és az ellenfél felzárkózik, akkor se essünk össze.
Rob Daum, a Linz edzője: – Egy edző számára egyszerre öröm és bánat is, ha ilyen fordítás történik. Abból a szempontból örömteli, hogy sikerült, másrészt bosszantó, hogy szükség volt rá. Az elején ki tudtuk védekezni az emberhátrányos helyzeteket, utána a harmadik harmadban jól játszottunk, maradt még energiánk, ami annak tükrében rendkívül pozitív, hogy a szünet óta ez volt a negyedik mérkőzésünk.
További eredmények: Graz–Vienna 2–3 – szétlövéssel, Jesenice–Zagreb 0–5, Klagenfurt–Salzburg 0–1, Ljubljana–Znojmo 5–2. Szabadnapos: Villach
1. Linz 22 14 4 1 3 86–64 +22 37
2. Olimpija Ljubljana 22 10 3 2 7 63–50 +13 28
3. Salzburg 21 11 2 2 6 71–67 +4 28
4. Klagenfurt 21 13 1 7 72–57 +15 27
5. Medvescak 22 10 2 2 8 74–58 +16 26
6. Fehérvár AV19 22 8 2 3 9 70–69 +1 23
7. Vienna 22 6 4 3 9 74–76 –2 23
8. Graz 22 7 2 1 12 65–76 –11 19