A Zagreb ismét vesztesen távozott Fehérvárról

2011.10.02. 20:14
Sofron István még épp időben szólt hozzá a mérkőzéshez (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán 3–2-re nyert a horvát Medvescak Zagreb ellen Sofron István hosszabbításban lőtt góljával az osztrák jégkorong-bajnokság 8. fordulójában.

Két hétpontos együttes csapott össze az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, igaz, a zágrábiak eggyel kevesebb meccsből hozták ezt össze. A horvát csapatnak az előző két idényben nem sok babér termett Fehérváron, ahol hat mérkőzésen mindössze egy pontot szerzett.

Az első harmadban a vendégek veszélyeztettek többször, a 10. percben pedig a kanadai Pascal Morency góljával meg is szerezték a vezetést.

A Volán nem sokkal később nagy lehetőséghez, konkrétan kettős emberelőnyhöz jutott, ezzel pedig élt is, a Znojmo ellen négyszer eredményes Ryan Derek fordulásból vette be a Medvescak kapuját.

Sokáig nem tartott az öröm, ugyanis a vendégek egy másik kanadai légiósa, Kenneth Macaulay két perc múlva mattolta honfitársát, Adam Munrót.

A második harmadban a zágrábi kapusnak volt több dolga, és Michael Ouzas állta is sarat, egyszer azonban tehetetlennek bizonyult. Ez a 33. percben következett be, amikor Vas Márton ugrott ki a védők közül Kovács Csaba remek indításával, és higgadtan a bal felső sarokba emelte a korongot.

Még ebben a játékrészben akár fordíthatott is volna a Volán, hiszen a Zagreb pontkirálya, Tomislav Zanoski ötperces büntetést kapott magas botért (Benk András szája bánta az esetet), majd másfél perc múlva kettős emberelőnybe került a magyar csapat. A záró játékrészre áthúzódó büntetést azonban megúszta a Medvescak, sőt a harmadik húsz perc hátra lévő részében sem született gól, így hosszabbításra került sor.

Úgy tűnt, négy a négy ellen sem bírnak egymással a felek, ám a ráadás utolsó percében Eric Johansson passza után Sofron István betalált. A Volán tehát két vereség után elkönyvelhette idénybeli első hazai sikerét, a horvát gárda pedig ismét vesztesen távozott Fehérvárról.

JÉGKORONG, EBEL
8. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MEDVESCAK ZAGREB (horvát) 3–2 (1–2, 1–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3500 néző. V: Altersberger, Fussi, Zehenthofer (mindhárom osztrák), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Horváth A., Tokjai, SOFRON, VAS M., Kovács Cs. – Pratt, Borgatello, Palkovics, JOHANSSON, RYAN – Sille, Durco, Benk, Sikorcin, Nagy G. – Láda B., Magosi, Tóth A.
ZAGREB: OUZAS – Letang, MACAULAY, Zanoski, Brine, Kostovic – Pokulok, Delmore, Trukhno, Naglich, Banham – Sertich, Sandrock, Kinasewich, Day, Morency – Kanaet, Martinovic, Rajsar, Blagus, Koren
Gólok: 9:40: Morency (0–1). 15:36: Ryan (Borgatello, Johansson – kettős emberelőny, 1–1). 17:43: MacAulay (Naglich, Banham, 1–2). 32:14: Vas M. (Kovács Cs., Horváth A., 2–2). 64:07: Sofron (Johansson, Durco, 3–2)
Kiállítások: 4, ill. 17 perc+végleges fegyelmi (Zanoski)
KEVIN PRIMEAU: – Nem kezdtük túl jól a mérkőzést, több játékoson is a fáradtság jeleit véltem felfedezni, ám minden jó, ha jó a vége: a végén mi lőttük be a győztes gólt. Nem szerettük volna, hogy úgy érjen véget ez a találkozó, mint a múltkori, a Linz elleni, szerencsére most örömet tudtunk szerezni szurkolóinknak.
MARTY RAYMOND: – Sok játékosom, szinte egy egész sor hiányzott, ez már eleve megnehezítette a dolgunkat. Számtalan kiállítást kaptunk, amelyek közül voltak jogosak is, néhány azonban nem volt az. Ettől függetlenül azt mondtam a játékosoknak, nem a külső körülményekkel kell foglalkozni, hanem tenni kell a dolgunkat. Többektől is azt kértem, hogy a hiányzók miatt dolgozzanak többet, de sajnos be kell érnünk egy ponttal.
További eredmények: Graz–Jesenice 3–2, Klagenfurt–Znojmo 5–1, Linz–Salzburg 6–4, Ljubljana–Vienna 2–1 – szétlövéssel. Szabadnapos: Villach.

1. Klagenfurt 7 6 1 29–10 13
2. Ljubljana 8 4 2 1 1 21–16 13
3. Linz 7 4 2 1 33–26 12
4. FEHÉRVÁR 8 3 1 1 3 23–24 9
5. Graz 8 4 4 26–25 8
6. Zagreb 7 1 2 2 2 19–19 8
7. Salzburg 7 3 1 3 26–27 8
8. Vienna 7 1 2 2 2 26–27 8